Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 éves nagytesóval és újszülöt...

XStefix kérdése:

4 éves nagytesóval és újszülöttel hogyan alakul (t) nálatok a napirend?

Figyelt kérdés

A nagyom kiscsoportos, nyilván van már egy adott rendszerünk is. Ebéd után hozom haza az oviból, itthon alszik.

A kicsit majd igény szerint szeretném szoptatni, hordozni és éjjel velünk fog aludni. A nagy nem volt hasfájós és bukós, remélem, ez most is kimarad majd...

Nem görcsölök előre a dolgokon, mert úgyis rá fogok jönni, nekünk hogyan jó, csak hátha olvasok addig is valami jó tippet tőletek. Egyelőre még nem nagyon gondolkodtam el, hogyan is csinálom majd kettővel. :)

Köszi!



2011. dec. 6. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem válaszolok, de nálunk is ugyanez a helyzet. Kiscsoportos a fiam és ebéd után hozom haza. 4 éves lesz mire megszületik a kistesó, én is igény szerint szoptatnék.

Azon is gondolkodtam, hogy miként tudnám megoldani, hogy délben hazahozzam a nagyot majd, vagy a szülés után pá hétig ne menjen oviba?

2011. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt/van,hogy a gyermek pont így ébredt fel és "kért" enni,ahogy nekem jó volt! Én felkeltem 6-kor,a nagyobbak (középső csoportos és 2 éves) pedig 5-10 perccel utánam. Én felöltöztem,rendbe szedtem magam,megágyaltam még a lányoknál is,akik előtte felöltöztek,rendbe "szedték magukat" reggeliztek. Reggeli alatt ébredt fel a kicsi,akkor öltözködés,peluscsere,evés. Mire befejezte a kicsi,addigra a nagyok is pont végeztek. Persze volt olyan is,hogy korábban ébredt a kicsi,mint a nagyok,de ilyenkor indulásnál gond nélkül ráadtam a kissapit,kabátot,babakocsiba tettem-ekkor persze felébredt,de a babakocsi elrázta. A lányok egyedül öltöznek,a 2 évesre ugyan felügyelni kell,mert képes pucéran ülni az ágyon hosszú percekig,sokszor kell rászólni még ma is. Oviban voltunk volt,hogy fél 8 után kicsivel (nagyon közel van az ovi),volt,hogy csak fél 9-kor estünk be. Ovi után boltba,ha kellett postára totyogtunk,általában fél 10 után értünk haza,addig kibírta Mütyür is,még akkor is! Utána etetés,mosogatás,főzés,ekkor megint etetés. Igyekeztem fél 12-kor asztalhoz ülni a 2 évessel,hogy fél 1-kor el tudjunk indulni a nagyért az oviba. Rendszerint indulás előtt éhezett meg Mütyür,ekkor volt,hogy várnia kellett- nem volt kínzás,mert a babakocsiban elaludt! Ha nincs az,hogy valakit még ki kell szolgálnod,akkor indulás előtt fél órával megkínálhatod kajával,ha éhes eszik,ha nem lesz éhes,akkor nem fog megéhezni míg haza nem értek.

Oviból haza jöttünk,átöltözött a nagy,alvás volt a két nagynak. Ekkor rendszerint a kicsi is aludt. Este pedig előbb a kicsit fürdettem,majd a nagyokat tettem a vízbe,de ez nem volt jó,mert mindig akkor kiabáltak hogy készen vannak,mikor a kicsi evett. (fürcsi után felöltöztettem a kicsit,az ágyába tettem,a nagyoknak egyből engedtem a vizet,beletettem a kádba,a középsőt megmostam,a nagy már egyedül is tiszta lett:-) és akkor mentem etetni a legkisebbet,aki rajtam aludt el) Ebből az lett,hogy először a nagyok fürdenek,utána a kicsi,így lazább egy kicsit az este,egyszerre mennek aludni.

Remélem erre voltál kíváncsi! (néha a leghülyébbeknél is hülyébb vagyok! :-) )


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:3 lányos

2012. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hát ha 3 gyerekkel is sikerül, akkor 2-vel pláne menni fog. :)


De várok még további tippeket. Főleg ez a reggeli ovibamenős, esti vacsizós-fürdetős időszak érdekelne, igen, de minden más ötletet is szívesen olvasok. :)

2012. márc. 1. 18:09
 4/12 anonim ***** válasza:
A vacsi nálunk úgy van,hogy a nagyoknak adok enni délután fél 5-kor,esznek szépen egyedül a konyhában,én meg tudok minden mást csinálni,ha éppen a kicsivel kell lenni,akkor azt. Lényegében nem nagy változás volt az életünkben Mütyürke! A reggelek és az esték a másak,a nappal az nem nagyon!
2012. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mostanában én is egyre többet gondolkodom az általad feltett kérdésen. Az én fiam 3 és fél éves, ovis és elvileg kevesebb, mint 5 hét van a tesó érkezéséig. Talán az egyik legnagyobb aggodalmam, hogy ha beindul a szülés, mi lesz a "nagy" fiammal. Mennyire lesz féltékeny, mennyire hiányol majd amíg nem leszek itthon és mennyire fog haragudni rám és a tesójára, hogy nem voltunk itthon X napig. Nagyon okos, jól alkalmazkodik. Sokat kérdez Ő is, hogy mi hogyan lesz és mesélni is szoktam neki.

Még én sem gondoltam előre el mindent, csak filózok a dolgokon. Az első néhány hétben amíg a gátseb és az aranyér gyógyul, apja viszi-hozza oviba. Ha már jól leszek 4-6 hét múlva, már én megyek együtt a két gyerkőccel. Apja úgy is közölte, hogy szülés után egy jó hónappal itt hagy minket egy jó hónapra, mert külföldön lesz melója. Remélem addig bele jövök és minden simán fog menni. A fürdetés majd kialakul valahogy. Lehet, hogy amíg a nagy vacsizik, addig lefürdetem a picit. De ha segíteni szeretne, akkor megvárjuk, míg vacsizik és utána. Hűű-ha majd csak alakul valahogy.

2012. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerintem ne félj attól előre, hogy a nagy mit fog szólni a szüléshez. Ha ő már ennyire sokat megért, akkor azt is mondogatod neki gondolom, hogy ez így a természetes. Szerintem, ha látja rajtad, hogy te nem aggódsz, hanem könnyen veszed (ezt a részét legalábbis), akkor ő is így fog hozzáállni. Én is a kistesó "pozitív oldalát" igyekszem hangsúlyozni, hogy az enyém is azt lássa, érezze, hogy örülni kell neki. (Ő mondjuk nem sokat ért még belőle.) Ha neadjisten lesz féltékenység, azt majd ráérünk akkor kezelni, de már előre erre irányozni, készíteni a nagyot nem szerencsés szerintem, még ha nem is szándékosan üzened ezt neki, csak tudat alatt, ösztönösen.

:)

2012. márc. 10. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:

hat, ket gyerekkel konnyebb, mint egy gyerkoccel :D


harom eves a fiam, most maganoviba jar, szeptembertol remelhetoleg "rendes" oviba.


hajnali hatkor kelek, felebresztem, feloltoztetem a nagyfiam, megnezunk egy meset, addig apa utrakesz, viszi az oviba.

amikor elmentek, tobbnyire akkor mar ebren van a pici, megetetem (nagyon jó baba, nem sir, csak teli szajjal vigyorog) (ket honapos).

teszek veszek, megetetem, lemegyunk setalni, boltba

a delutani etetest altalaban pont azelott fejezem be, amikor jonnek (neha utana), es utana jatszoter, vagy jatek itthon, vagy elmegyunk kalandparkba, tescoba, vagy ilyesmi

este megfurdetem a nagyfiam, es lefektetem (meset mondok neki,es ott vagyok amig el nem alszik), addig apa elintezi az utolso evest (mostmár tápis, amig szoptattam, addig apa fektette), en kiosonok apa melle, es vagy alszunk, vagy nem :)


igazabol en ugy erzem hogy tenyleg konnyebb ket gyerekkel, még, de a lányom ilyen szobadísz, ritka jó baba :)


a szopiból nem csinaltam nagy ugyet, elovettem a cicim a fiam elott siman, mondtam, hogy o is igy evett, amikor atalltunk tápszerre (en ennek az egy hónapnak is orultem, ami volt, hormonzavaros vagyok, a fiamat eddig se tudtam szoptatni), akkor mondta, hogy "szofi ugy eszik mint a kistigris" (tvben igy etettek a babaallatokat) :)


nem feltekeny, igazabol nem is nyalja falja, neha odamegy, megsimogatja, aztan jon vissza jatszani hozzam.

2012. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!


Nálunk mondjuk én viszem-hozom majd a nagyot továbbra is, mert apa összevissza dolgozik. Igaz, nincs messze az ovi, 10 perc séta.

A szoptatáson morfondírozok néha, hogyan is oldjam majd meg reggel és este, mert a lányom elég sokat cumizott mindig. Ha a pici is ilyen lesz, elég sokat fogunk kendőzni szerintem. :)

2012. máj. 15. 11:08
 9/12 A kérdező kommentje:
Már megvan az öcsi, csak érdekelne, hátha van még további ötlet. :)
2012. júl. 2. 17:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értem délbe miért hozod haza?
2012. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!