Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért káros, ha orrszívó...

Miért káros, ha orrszívó porszívóval szívom ki 16 hós babám orrát?

Figyelt kérdés
Nagyon taknyos, és el is van dugulva neki, így napjában többször is ki szoktuk szívni, a dokink is ezt tanácsolta, nehogy nagyobb baj legyen, mint pl. homloküreg-gyulladás vagy ilyesmi. Meséltem ma egy külföldi barátomnak, és ő azt mondta, hogy ez káros, és náluk (Németország) nem is csinálják, de nem tudta megmondani, miért, és hiába gondolkodom, én sem értem, mi lehet benne káros?!
2011. dec. 14. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az én kislánykám nóziját is többször szívjuk az utóbbi napokban, hasonló jutott nekem is eszembe. Csak nekem abból az apropóból, hogy az én időmben -ezelőtt 30 éve-nem szívták anyuék az orrunkat p-orrszívóval. A a takonykóron pedig szerintem minden gyerek átesett, többször is! Mégsem lett az összes gyerek arcüreges, vagy fülbajos. (Bár tesóm arcüreges lett, nekem egyikkel sincs soha bajom.) Nem tudom, miért nem szívják nekik No-ban. (Amúgy a mi drnénink a fülmelegítős gyógysapit is ajánlja. Az orrcsepp és az orrszívás mellett.)
2011. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! nekem azt mondták a fül-orr-gégészeten, hogy akkor káros, ha rossz a technikája, vagy túl sűrű, és nem használnak hozzá lazítót (sterimar pl.), egyébként hasznos és segít a babának. egyébként már próbálhatod tanítani neki az orrfújást, még nem fog tökéletesen sikerülni, de játékosan lehet gyakorolni. az én lányom 15 hós korától gyakorol, és egyre jobban megy neki. utálja az orrszívót. azt is mondta, hogy a homlok- vagy arcüreg-gyulladás alkati kérdés is, és csak akkor derül ki, amikor már előjött.
2011. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem káros. Az a káros, ha hagyod felgyűlni és gyulladást okoz. Gondolom, nem ész nélkül csináljátok, csak ha szükséges. :)
2011. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orrszívó-porszívó magyar találmány, és nem is olyan régi. (Szüleink még nem használták.)


Nekünk vannak német barátaink, ahol a férfi orvos, de még nem is hallottak erről. Amikor látták nálunk a kütyüt, csodálkozva néztek...


Nem lehet, hogy az illető sem tudja pontosan, hogy működik, és csak elképzelte, ahogy "rácsatlakoztatod" a gyereket a porszívóra?

2011. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is döbbenet volt a családban amikor mondtam, hogy porszívózom a gyerek orrát... Simán azt hiszik, hogy az 1800w szívásra ráteszem a gyereket közvetlen...


Amúgy ha légúti nyavajával kerülne a csemetéd khba, akkor ott is orsziporszi lesz, csak a kh megfelelője(pl mint egy "szonda" olyan csövecskét dugdostunk tavaly a fiam nózijába, hogy mélyről is lejöjjön a trutyi...)

2011. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem káros! Nálunk a kézi egyáltalán nem használt! Nálunk teljesen le volt tapadva, mivel először valamiért hátra fele folyt neki (doki mondta, nem tudom, hogy lehet ez), és nem tudtam kiszívatni neki! Volt nekünk tőle fülgyuszi, torokra ráment! Úgyhogy mindenképpen ki kell szívatni! (kiskoromban nekem is egyszerre a fülemre ment) A kórházban is ezt ajánlották, amikor koraszülöttről haza hoztuk! Kis súllyal hoztuk haza, és rákérdeztem, hogy ha benáthásodna, mit tehetek! És azt mondta az ápoló, hogy az orrszívó porszívó a leghatékonyabb, és legjobb!
2011. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, lehet, hogy nem ismerik, és azt hiszik, túl erős. Bevallom, amikor még nem volt gyerekem, én se tudtam elképzelni :)
2011. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!