Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek olyan embert a...

Ismertek olyan embert a környezetetekben akinek nagyon rossz a gyomra és korán kezdték nála csecsemőkorban a hozzátáplálást? Van egyáltalán összefüggés?

Figyelt kérdés

Páromnak borzasztó gyenge a gyomra, sokszp

or fáj neki, issza a normaflore-t, mintha víz lenne, meg az immodium is állandó kellék itthon.

A minap dicsekedett, hogy az anyja már 3 hetes korában adott neki főzeléket. Majdnem dobtam egy hátast. Mondtam neki, hogy biztos ezért olyan rossz a gyomra, de nem hiszi el...


2011. dec. 15. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
nálunk mindenkinek remek az emésztése pedig én+öcsém 4hós korunktól kaptunk feles tehéntejet (ugye manapság 1éves kor alatt nem javasolják), anyám 4hós korában krumplicsírás galuskát evett, ellenben a 80éves nagyimnak nagyon rossz a gyomra, mert ágyhoz kötött beteg és valószínűleg letapadtak a belei.Hamarabb fognám a környezeti hatásokra pl stresszes meló, szorongó személyiség (nem a párodra értem, hanem általában), mozgásszegény életmód vagy túl fűszeres étkezés (koreaiak vezetők gyomorrákban). Akit korán tápláltak hozzá (szerintem) ha nem bírta volna a gyomruk, akkor az akkor jelentkezett is volna és fel is hagy vele a kísérletezgető anyuka (ki akar folyamatosan hasmenést okozni a babájának?).
2011. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A szoptatást szóba se hoztam. Mert lehet ám szoptatni amellett is, hogy valaki 2 hónaposan már pörköltet ad a babának. De biztos nem az anyatej vagy a tápszer teszi tönkre az emésztését...
2011. dec. 15. 17:50
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

10. vagyok.


Bocs, félreérthetően fogalmaztam. Tehát az anyatejes táplálás helyett nyugodtan érthet mindenki akár tápszeres táplálást is, vagy egyszerűen csak szopizást, nem az anyatejen volt a hangsúly, hanem, hogy még nem hozzátáplált, tehát szopizik a baba. De pláne félreérthetően fogalmaztam, ugyanis abszolút nem ez volt a mondanivalóm lényege, hanem, hogy a stresszes mindennapok, és az aktuális helytelen táplálkozás szerintem inkább kihat a gyomor- és bélrendszerünkre, semmint hogy milyen korán tápláltak valakit hozzá.

2011. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Így van, a stressz és egyéb káros környezeti hatások is hozzátesznek a dologhoz. De mint korábbi hozzászólásomban is írtam, szerintem sem minden korai hozzátáplált lesz gyomorbajos, viszont elképzelhető, hogy akinek van gondja már fiatalon azt korán hozzátáplálták. Erre irányult a kérdésem.


Előzőnek: A fiatalokra gondoltam, a 80 év körülieknek nem azért van minden bajuk, mert korán ettek volna akármit is, hanem azért mert öregek. 20-30as korosztály problémáira gondoltam.

A 4 hónapos kor nem tartom korainak. A leírásomban pl egy 3 HETES példát hoztam fel.

2011. dec. 16. 09:06
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
Igen!!!! A párom! Meggyőződésem hogy köze van a hozzátápláláshoz.
2011. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
Engem 3 hetes koromtol kezdve hozzataplaltak, es abszolut nincs semmi baja a gyomromnak, meg a vasszoget is megemesztenem. :D Ha nem turmixoljak nekem ossze anno a tejet repaval, mar nem is lennek itt, a hasam ment a hozzataplalas elott egy 24 oraban, csak a hozzataplalassal oldodott meg a problema. Paromat is 1 honapos koratol taplaltak hozza, mert anyukajanak elment a teje, es egeszseges, leszamitva az allando derekfajasat, amit viszont en a fizikai munkajanak tudok be. Akkoriban koran kezdtek a hozzataplalast, es megis felnott a mi generacionk. A hozzataplalasi tanacsok meg szinte evente valtoznak, van, mikor homlokegyenest mast mondanak, hat ezen igazodjon ki az ember!
2011. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Én 28 éves vagyok, 17 éves korom óta van refluxom, volt hogy savlekötőt is kellett szednem, és tehéntejfehérje allergiám is van gyerekkorom óta. Anyám 3 hónapig szoptatott, addig nem kaptam hozzátápit, csak egy kevés tápszert pótlásnak 6 hetes korom óta, 3 hósan kezdte az almával, aztán szép lassan haladt tovább, 6 hónapig tápszert kaptam (mildibé), utána orizás tejet.


Van akit ennél sokkal hamarabb elkezdtek hozzátáplálni, mégsincs baja, én nem látok nagy összefüggést a dologban, szerintem genetikai hajlam kérdése, és a későbbi életkorban megevett sok műkaja többet árt, mert csecsemőkorban még általában friss egészséges hozzávalókból készítik az ételt, később meg már megveszik a csokit, csipszet, kólát stb. a gyereknek.


Egyébként minden azon múlik hogy valaki képes-e tenni az egészségéért, ha már kiderült, hogy baja van. Mert a refluxom elmúlt, amióta nem eszek citrusféléket, almát és fűszeres ételeket és betartom a kisebb, gyakori étkezéseket (csak terhesség alatt jött elő újból). A tehéntejallergia ellenszere pedig, hogy nem eszek tejterméket

2011. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%
Én tudok olyat aki fél évesen kapott körömpörköltet. És a szülők nevetve dicsekedtek.
2011. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Én azon vagyok kiakadva, hogy mikor megkérdezik mit eszik 6 hós lányunk és mondom, hogy anyatejet akkor csodálkoznak. Miért nem adok már ezt meg azt meg amazt.

Szerintem teljesen felesleges, ráér egész életében még a szemetet enni.

Szóval szerintem van összefüggés.

2011. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Hasonló korú baba már mindennel etetik. Szinte állandóan beteg. Nem hiába mondják még a reklámban is, hogy a belek az immunrendszerünk fő pillérei és azokat meg kell alapozni. Persze felnőtt korban is sokat tehetünk az egészségünkért, de ha már mínuszból indulunk úgy nehezebb.

Előző voltam.

2011. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!