Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van összefüggés, ha már...

Van összefüggés, ha már valaki a terhesség alatt sem tudott rendesen aludni, hogy akkor a babája is rossz alvó lesz?

Figyelt kérdés
Én kb. 3 óránként ébredtem éjjel az utolsó trimeszterben. Kisfiam 4,5 hós, nem alussza át az éjszakát. Majdnem 1,5-2 óránként ébred, mert éhes, szomjas.
2010. jún. 17. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem van összefüggés:-( Én is rossza alvó lettem terhesség alatt, a fiam 9 hós, de éjszaka 1-6 x kell:-(
2010. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Sokan mondogatják nekem is, hogy mivel csak a kötelező mozgásokat végzi el a babám általában (max 10x mozog egy nap:D), majd nyugis, lusta baba lesz. Bár adná az ég:D De ez nem így lesz szerintem:D Sokszor családon belül is hallottam, hogy aktív volt a gyerek a pocakban, de mikor kijött, akkor olyan kis csendes baba lett, vagy fordítva. Remélem nekem csendes, jó alvó kisbabám lesz. 32 hkm
2010. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek, hogy másnak is van-e ilyen tapasztalata, mint nekünk.
2010. jún. 17. 10:04
 4/14 A kérdező kommentje:
A mozgás más. Nekem is viszonylag keveset mozgott és nyugodt típusú emberek vagyunk, a baba is nyugodt, csak épp nem alszik éjjel.
2010. jún. 17. 10:06
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Én most éjszaka ugyanabban az időben szoptatom 3 hós Kislányomat, mint amikor terhesség alatt pisilni jártam, vagy épp mocorgott.

Ez olyan dolog, hogy mindig kérdezik, hogyha a baba a pociban sokat csuklik, akkor kint is így lesz e?

Na nekem a pocimban naponta kb. kétszer csuklott. Itt kint pedig napi négyszer, de néha többször is.

Szóval szerintem ezek között a dolgok között van összefüggés.

2010. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nálunk is eleninte többször csuklott naponta és a hasamban is.
2010. jún. 17. 10:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet hogy van, mert én végig jól aludtam, amíg a hasamtól tudtam, és most is max. 1x kelünk éjszaka. És reggel is akkor kel, mint a pociban. 7-1/4 8-kor :-)

4 hós

2010. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút nincs összefüggés. Kisfiam a pocakomban éjjel-nappal meg nem állt, mocorgott, de éjjel különösen aktív volt. Sokszor betámasztotta a sarkát a bordáim alá, és addig nyomott, amíg máshogy nem helyezkedtem, az utolsó hónapokban szinte semmit nem aludtam tőle. Egész éjszaka kavart odabent, járt keze-lába, mint a motolla, sokszor sétálgattam éjnek évadján, hogy lenyugodjon kicsit.

Ehhez képest még nem volt 6 hetes, amikor végigaludta az éjszakát, és ez a mai napig így van. Elég aktív baba, mászik, ül, áll, bútorokba kapaszkodva oldalazik, mindig "dolga van" (sokszor még enni se ér rá), de éjjel tök nyugis. 8,5 hónapos.

2010. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én nem a babára ébredtem a terhességem alatt, hanem csak úgy, valami belső vekker ébresztett.

Nálam csak este volt aktívabb a pocakomban, most meg akkor alussza a legjobbat.

Nem tudom, hogy hormon, vagy mi az ami engem is mindig ébresztett éjjel, ahogy kb. most ő is kel.

2010. jún. 17. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Sztem nincs.

Én nagyon rosszul aludtam terhesség alatt,sőt még annál is rosszabban:)

Viszont a kislányom alvásával soha nem volt gond.Kivéve persze a fogzást,de amúgy nagyon jó az alvókája:)

2010. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!