Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemőgondozáshoz melyik...

Csecsemőgondozáshoz melyik könyv a legjobb?

Figyelt kérdés

Pelenkázás, szoptatás, hasfájás, büfiztetés... mi hogy történik, benne van.. :)

37 hetes kismami


2008. márc. 26. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek nagy része benne van abban a füzetben, amit szüléskor kapsz a kórházban: annak a folytatása, mint a várandós mamák könyve.

Nekem sokkal jobban bejött A doktor néni könyve, amiben az első év nagyon részletesen benne van, aztán pedig ír a betegésgekről, és konkrétan a tennivalókról is.

2008. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Carol Cooper: A baba fejlődése lépésről-lépésre

Ebben leginkább azt látod, milyen életkorban mivel tudod segíteni a fejlődését.


gondozáshoz egy régebbi gyöngysze:

Dr. Miriam Stoppard: Babakönyv

Ezt én már kislánykorom óta lapozgatom, nagyon sok hasznát vettem a fiamnál. Ebben MINDEN benne van, a fürdetés, a betegségek kezelése, hogy milyen ruhák kellenek, hogy hogy lehet a foltokat kiszedni a ruhákból, mivel lehet játszani, érzelmi fejlődés, oviba-bölcsibe szoktatás, szoptatás, szilárd ételek, tényleg minden.

2008. márc. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, utánanézek mindkettőnek:)

Hallottam a Suttogót is, azt ismeri valaki?

2008. márc. 27. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia. Nekem a legjobb könyv a Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve. Na ebben minden benne van, amit keresel meg még sokkal-de sokkal több. Nézd meg ezt is. :-)
2008. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Éjszakai gondoskodás és Az elveszett boldogság nyomában-Kontinuum elv.
2008. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elizabeth Fenwick: Kismamák nagykönyve Ez tényleg jó!
2008. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Suttogó afféle középutas stílust képvisel, ebben elég szimpatikus. Az viszont kevéssé szerencsés, hogy általában egyféle megoldásra esküszik, pl altatás, etetés stb. terén. Mint a legtöbb könyvből, ebből is lehet jó ötleteket meríteni, de ne ragaszkodj hozzá szó szerint és túl szigorúan. Az Éjszakai gondoskodás az egyik "szélső értéket" képviseli - vagyis az együttalvást és sok-sok, igény szerinti szoptatást preferálja. Alvás szempontból a másik végletet a Madarász utcai alváscentrum könyve mutatja be(talán Aludj velem! a címe? - nem emlékszem, elnézést) - ez gyakorlatilag az egyre hosszabb ideig sírni hagyást jelenti. Szerintem olvass el több könyvet is, a fent ajánlottak mind nagyon jók, és gyűjtsd össze a számodra szimpatikus elemeket. A babád legjobb mamája úgyis Te leszel, akármilyen elveket is követsz :). Sok sikert és kitartást :)!
2008. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!