Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éven felüli babák anyukái!...

1 éven felüli babák anyukái! Minden nap főztök? Ha nem, hány naponta? A baba a ti ételeteket eszi?

Figyelt kérdés
Akinek van kedve, leírhatja, hogy miket szokott főzni. Köszi
2011. dec. 15. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

minden nap fözök a babának legalább is nekünk meg két naponta nem mindig kapja azt ami mi eszünk. Van kedvem és időm is fözni, olcsóbb és nem lesz válogatós mintha csak bébi ételt kajcsizna

15 hós.

tegnap almapüré volt burgonyával, délután tejszínes brokkolis csirke spagetti tészta


ma krumplis tészta délutánra meg még ott az alma szósz és krumpli


és te? minden nap főzöl?miket?

2011. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krisztivan ***** válasza:

15 hós.

reggel 2.5dl tej

aztán 1 banán,1-2 mandarin.

ebéd főzök valamilyen főzeléket a fiamnak mert fáradtan nem szeret rágni.Van hogy 2 napra.

délután eszik gyümit

este 6 körül velünk amit magunknak főztem

este sinlacot

alvás elött 2.5dl tej

2011. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 13 hónapos.

Van, hogy még külön főzök neki, főleg mert a párommal nem nagyon szeretjük a főzelékeket, de a lányomnak ez még fontos lenne. De már eszik a mi ételeinkből is.

Ma rakott krumplit evett (csak krumplit és tojást), holnapra is maradni fog belőle.

Tegnap spenótot csináltam neki joghurttal.

Hétvégére valami paradicsomos, húsos tésztát tervezek, ezt esszük mi is és ő is.

Imádja a főtt vagy sült hagymás ételeket is a lánykám, így sokszor csinálok neki ezt is valamilyen husihoz, krumplihoz vagy rizshez, vagy tojáshoz.


Nem főzök minden nap. 2-3 naponta szoktam főzni egy nagyobb adagot. De ha olyan kaja van, amit még nem akarok neki adni, akkor neki külön összedobok egy kis adag ételt, valami neki valót.

Amúgy bármit megeszik szerencsére, nem válogatós, és sokszor "követel" olyan ételt is, amit nem gondoltam volna, hogy megenne pl. hagyma.

2011. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a kisfiam. Megpróbálok két napra főzni, néha sikerül, néha nem.

A kisfiamat 9 hónaposan kezdtem lassan a mi ételeinkhez szoktatni, egyévesen már szinte mindent evett, amit mi, kivéve a száraz hüvelyeseket (babaként az is nagyon megviselte, ha az anyatejen keresztül kapta, így óvatos voltam vele), olyat 17-18 hónaposan evett először.

Egyébként teljesen átlagos, magyaros módon főzök, bár ezen a héten volt görög saláta is. :) Főzelékeket, tésztát, baromfi- és sertéshúst eszünk leginkább, meg krumplis dolgokat. Marhát ritkán, mert drága és macerás, a halat sajnos nem szeretjük. Viszont amióta ő is velünk eszik, jobban odafigyelek, hogy elég zöldség legyen a menüben, és ha nem is minden nap, de hetente 3-4 alkalommal együnk azt is. Hús is durván minden másnap van.

2011. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

én rengeteg bébiételt adtam neki, de most hogy a nagyrészt eheti amit mi is, mér minden nap fözök és ugyan azt esszük.


én utálok fözni ezt hozzá kell tennem.


ma rizs volt szószs hússal, végül is natur hus szosszal.


tegnap répa, krumpli, cukkini vajon párolva + halrudak


tegnapelött spenótfözelék+ tojás


hétfön a hétvégéröl maradt májtekercs+ vegyes zöldség


holnap rakott karfiol lesz


én szeretem a sima párolt zöldségeket, vajon és ezt lányom is szereti. már ritkán kap bébiételt, pedig régen sokat kapott, de 1 éves kora alatt nem adtam pl karfiolt, vagy nehezen evett egy natur húst meg.

2011. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
sziasztok! A fiam 15 hónapos, az esetek nagy részében azt eszi, amit mi. Borzalmasan utálok főzni és nem is tudok. 2 napra szoktam főzni. Hétfőn csináltam neki külön spenótos-sajtkrémes tésztát tojással, kedd-szerda rakott kelkáposzta volt, ma és holnap zöldbab főzi husival, hétvégére tésztás kaja lesz. A húst és a tésztát nagyon szereti, ezért sokkal gyakrabban főzök ilyen kajákat. Köszi és VÁROK MÉG VÁLASZOKAT!
2011. dec. 15. 13:24
 7/16 anonim ***** válasza:

13 hónapos lesz ez volt a heti menüje:

Hétfő:Rakott krumpli zöldségekkel sajttal

Kedd:Ananászos csirkemell krumplipürével

Szerda:Bolognai spagetti jó sok sajttal

Csütörtök:Fokhagymás grillezett csirkemell rizzsel és zöldségekkel

Péntek:Rakott káposzta

Szombat:Tonhalsaláta tésztával sajttal és zöldségekkel

Vasárnap Fasírt krumplival és zöldségekkel.

Leves is szokott lenni minden másnap neki de az nem megy annyira.

2011. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

mi szeretjük a főzelékeket, úgyhogy nem ő eszi, amit mi, hanem mi esszük azt, amit ő. majdnem mindennap főzelék van 82 naponta főzök), mert gyorsan kész van. hozzá vagy tojás a feltét, vagy valamilyen husi. hétvégén, mikor a férjem is itthon van,akkor több időm van főzni,akkor szoktam csinálni levest és valami jó kis kaját, tésztásat vagy rántott húst, halat, ilyesmiket.

Mondjuk én ízfokozókat, ételízesítőket nem használok, sót és fokhagymát azt igen,de mértékkel. a levesbe leveskockának bio-t veszek, amiben nincs natrium-glutamát és társai csak sima fűszerkeverék. ez is nagyon fincsi és a babám is eheti.

2011. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nem 82 naponta főzök, hanem 2 naponta :)))
2011. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül főzök minden nap, de általában nem két napig esszük ugyanazt, hanem lefagyasztom és egy olyan napon előveszem, amikor nagyon nem volt kedvem főzni, vagy valami miatt nem volt rá idő. 16 hós a kisebbem, régóta azt eszi, amit mi, nem főzögetek külön neki.

E heti menü:

Hétfő: krumplifőzelék pörkölttel

Kedd: zöldségkrémleves gombóccal, rántott csirkemell, rizs

Szerda: gulyásleves, grízes tészta

Csütörtök: gyümölcsleves, gombapörkölt nokedlival

Holnapra húsgombóclevest tervezek és bolognai spagettit, szombaton valószínűleg sült csirke lesz krumplipürével, vasárnap pedig csirkeaprólékból leves, másodiknak pedig rántott pattiszon, cukkini, karfiol, gomba és hasábburgonya, meg vélhetőleg valami sütemény, legalább egy héten egyszer szoktam sütni valami kedvükrevalót. :-)

2011. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!