Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Benneteket is a sírás kerűlget...

Benneteket is a sírás kerűlget oltáskor?

Figyelt kérdés
Annyira hülyének érzem magam, amiért majdnem elsírom magam mikor oltást kap a kislányom - fél éves lesz, a 4 hónapos oltáson szabályosan könnyes volt a szemem , pedig egészségügyben dolgozom, én magam is láttam el babákat, és mégis... most az agyhártya gyulladás elleni oltás jön, már előre gyomorgörcsöm van.
2011. dec. 15. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem, engem az ájulás kerülget, mert nem bírom sem a vért, sem a tűt. Tudja rólam a doki és a nővér, így ők fogják a gyerekeimet. Én nem tudok odanézni. Kétszer néztem oda, mindkétszer baj lett a vége :S
2011. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szerintem mindenkit.

De erősnek kell lenned, és mosolyognod rá, hiszen ha Rajtad látja, érzi hogy félsz, akkor neki is nehezebb lesz. Sugározd felé, hogy nincs semmi baj, mosolyogj, és amint bebökték, rögtön vedd fel és ölelgesd meg.

Én mindig így igyekszem reagálni, ha elesik vagy megüti magát, akkor sem sajnálgatom meg jajveszékelek, akármennyire is megijedtem, hanem mondom neki hogy semmi baj, meg mosolygok rá, és egy-két perc után már nem is fáj semmi. :)

2011. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az oltások nem viselnek meg, de amikor a fülét lövettük ki (6 hetes volt) úgy bőgtem miután kijöttünk, mint egy idióta... De hát ő is úgy sírt.... Csak az a röhej, hogy a gyerek két másodperc alatt megnyugodott, én meg hazáig bőgtem... Ne érezd magad hülyének! :DDDDD
2011. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális reakció. :) Én is iszonyat érzékeny vagyok mióta gyermekem van. Ő meg sem nyikkant oltás közben, nekem meg potyogtak a könnyeim... gondolhatod hogy néztek ránk. :)
2011. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A 2 hónapos nagyon megviselt, akkor 2 oltást kapott a lányom, és borzasztóan sírt.

Mondjuk azóta is borzasztóan sír minden oltásnál, de mint kiderült, ő elég rosszul viseli az ilyesfajta fájdalmat.

Már megszoktam, igyekszem megvigasztalni, elterelni a figyelmét. Így nincs időm elbőgni magam. :)

2011. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! - persze igykszem mosolyogni rá, de hát... lehet még a hormonok is belejátszottak a 2 ill. a 4 hónapos oltásnál, de isznyú volt :( ahogy rám nézett segélykérően, és erre a másik lábát is megbökték... áááá most is belesajdul a szívem :(
2011. dec. 15. 14:40
 7/24 anonim ***** válasza:

Én a pici előtt is iszonyú érzékeny voltam, ha happy endes egy film, azért sírok, hanem, akkor azért. :)

Az oltásoknál eddig sikerült megállnom, de mindig könny szökött a szemembe, viszont most volt kb. két hete az első nátha, 7,5 hónapos és magas lázzal reagált. Az orvosi vizsgálatot végig üvöltötte, én is már a sírás határán voltam, annyira rossz volt hallgatni. Szerencsére a férjem mindig jön, így ilyenkor ő veszi át a doktornővel a kommunikációt, nekem nem is megy.

2011. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát nekem a kórházban kellett bőgnöm (és bőgtem is), amikor 3an kellettek ahhoz, hogy lefogják és bekössék a branült. Meg orrszondázásnál...

Viszont akkor már terhes voltam a másodikkal, szóval a hormonok tutira megdobják ezt. :o/

2011. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
az én gyerekeim nem szoktak sírni oltáskor. lehet, mert nem csinálok nagyobb ügyet belőle, mint ami..
2011. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
Hát kedves utolsó, akkor nagyon szerencsés vagy és ez szerintem kb. olyan ritka lehet, mint a fehér holló. Nem hiszem, hogy bármelyik pici baba azért sír oltáskor, mert a szülő túlspilázza, szimplán nekem is fájna, ha ez bazi nagy tűt lendületből belevágnának a combomba.
2011. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!