Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Talán fogzás, próbál felállni, nyűgös stb.

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban nagyon nehéz a picurral. Lehet, hogy az időjárás miatt is van, hogy nyűgös, és megjelent az első fehér pötty az alsó ínyén, amiről azt olvastam, hogy akár egy hónap is lehet még mire fehér csík lesz. 8 hónapos lesz 22-én, aktívan mászik kb. egy hete, elég gyors a mozgásfejlődése, de sose erőltettünk semmit. Az utóbbi napokban sehogy se jó neki, ha kézben van ficánkol, ha a földön van mászik, de pár perc alatt megunja, vagy felhergeli magát mert valamit pl. nem ér el, és nem kimondottan sír, hanem nyekereg. Két napja pedig folyamatosan jön hozzám, vagy a férjemhez és próbálja felhúzni magát a lábunkon, térdelésig jut, aztán megint csak behergeli magát. Szerintetek próbál felállni, de nem megy neki, ezért nyűgös? Vagy azt szeretné, hogy felvegyük? De kézben is utána fél perc múlva már izeg-mozog, és azt sem lehet, hogy állandóan kézben van.
2011. dec. 15. 14:49
 1/5 alaszka ***** válasza:
100%
Biztos a mozgásfejlődés kavar be nála. Még fel kell neki dolgozni, hogy ilyen sok új dolgot tud.
2011. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem rég volt ilyen. Vagy 1-2 hétig tartott. Késobb rájottunk, hogy a 7. fogacskája jott ki. Ejszaka jol aludt, nem kel fel 6 hetes kora óta, de nappal semmi sem tetszett. Mindenért hisztizett, ha nem kapott meg valamit, akkor krokodil konnyeket hullatott, nyafogott... Nem hagyja, hogy nézegessem a fogacskáit, uvolt olyankor. Probáld bekenni az innyét valami géllel vagy esetleg probáld meg a nurofent beadni neki.

Kitartást!


11 hos kislány anyukája

2011. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, lehet hogy tényleg már a foga van közel, mert a fehér pöttyöt kb. egy hete vettük észre, de lehet ott pár nappal régebben is, mert nem néztük sokszor. Ő se nagyon hagyja, hogy a szájába nyúljak, viszont amit ér azt tömi be azonnal, ha más nem, akkor a keze van folyamatosan a szájába. Szerencsére éjszaka alszik rendesen, úgyhogy nézem a pozitív oldalát. ^^
2011. dec. 15. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban minden összejön szegényeknek: mozgásfejlődés, fogzás, szeparációs szorongás. Az én kisfiam is ezt csinálta,amíg fel nem tudott állni, de még sokszor most is: odajön hozzánk, kapaszkodik ránk, nyafog. Ő végül feláll kapaszkodva, de akkor is nyafog tovább, és mászna rajtunk feljebb. Ez azért van, mert egyfelől biztonságot akar érezni a közeletekben, másfelől érzi azt is, hogy vonzó az önállóság, annyi érdekes, felfedezni való dolog van. Szóval menne is, maradna is. Hamar elmúlik ez az időszak is, addig kitartás!:)
2011. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyesmire gondoltam, hogy menne is, maradna is, mert jönne fel, aztán meg mocorog, ha felveszem. ^^ Kitartunk, végülis túlélhető, meg az éjszakákkal eddig nem volt gond szerencsére, max. mostanában korábban kel.
2011. dec. 16. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!