Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió?

Szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Anyósommal egy fedél alatt lakunk (sajnos) és egyre jobban idegesít a gyereknevelési tanácsaival. Amióta megszültem a babánkat egyre okosabb lesz, és mindent jobban tud, mint más. Ráadásul naponta számtalanszor "meglátogat" és mivel időérzéke sincs minden alkalommal fél órát-orát nálam tölt minimum, holott már nagyon lefáraszt, idegesít, hogy nincs 1 perc nyugtom, ha a baba éppen alszik. Most a napokban, már teljesen betelt a pohár, és megmondtam a férjemnek, hogy számomra túl sok ez az anyóslátogatás, napi 1 bőven elég, sőt még a heti eggyel is beérném (na de az unokájáról van szó, elviselem a napi 1-et). Na de ezen anyósom nagyon megsértődött, haragszik rám, most már a napi 1 is elmarad és kitalálta, hogy azért nem igényelem a társaságát, mert depressziós vagyok. Pedig én nem így érzem magam egyáltalán, csak azt nem képes felfogni, hogy az okoskodásai miatt kerülöm a társaságát és sokalltam be tőle. Társaságra igenis vágyom, de nem egy anyós-meny beszélgetésre, hanem barátnő-barátnő csevegésre. Ez utóbbiban igaz, hogy hiányt szenvedek, sajnos, (új lakhely miatt), és nagyon szívesen állok szóba korombeli emberekkel, csak sajnos ebben ritkán van mostanság részem. Szóval, azt szeretném tőletek megtudni, hogy ha valakinél volt szülés utáni depresszió, az hogy jelentkezett, miben nyilvánult meg? Személyes tapasztalatokat várok, nem azt ami a google kidob. Még egyszer: nem vagyok depressziós, legalábbis nem úgy érzem magam, csak az anyósom által felállított diagnosztikát szeretném majd neki megcáfolni. Ehhez pedig konkrét tapasztalatokat szeretnék olvasni.

Köszönöm előre is a válaszaitokat:-).


2011. dec. 15. 14:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Ugyanezt élem át,amit te..csak úgy érzem nálam rosszabb a helyzet és én kezdek tényleg depis lenni.De te NEM vagy az..ez inkább levertség és rossz kedv az állandó okoskodás miatt..Én is kapok belőle,de sajna még mást is...FEL a fejjel!!és kitartás!!
2011. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én amúgy sem vagyok lelkileg stabil,így már kiskoromban voltam depressziós,és pánikbeteg is,családi gondok stb. miatt,eddig legalább 3szor kerültem mély depresszióba.Mikor megszületett a fiam,utána a kórházban kellett lenni 5 napig,megaláztak,röhögtek,hogy semmit sem tudok,nem voltak kedvesek,borzalmas volt,de az volt a legrosszabb,hogy 24 órában a gyerekkel kellett lenni,a szülés után 2 óra alvás után már odahozták se pihenni sem szoptatni nem tudtam,férjem nem lehetett mellettem,kint napokig esős idő volt,borzalmas volt.A jelei a következők voltak:levertség,rossz közérzet,hangulatingadozás délután egy bizonyos időközönként magamba fordultam,sírtam,meg akartam halni,nem akartam a gyerekkel foglalkozni sem hozzáérni,semmit menekülni akartam a férjemhez(anyukámnál voltam az első 3 hétben férjem csak hétvégén láttam),a babát okoltam,hogy nem mozdulhatok ki,szörnyen éreztem magam,egy szép,jó gondolatom nem volt,aztán este elmúlt mikor beszélhettem a férjemmel.kaptam homeopátiás bogyót hogy tudjak aludni,hogy nyugodtabb legyek,aztán ahogy a férjemmel lehettem jobb lett.Aztán vissza-vissza zuhantam,nem volt semmihez kedvem egész nap feküdtem volna,mindig volt valami bajom,mindenki aggódott,én meg szörnyen bántam hogy van gyerekem,szörnyű gondolataim voltak,nem akartam bántani de nem akartam vele lenni így örültem ha alszik.Hullámzó volt az egész nyár így telt el,aztán jobb lett,főiskola utolsó évét kezdtem egyéni tanrenddel,találkoztam a barátnőimmel,be volt osztva melyik héten melyikünk megy el napközben illetve,egy este a barátaival,és jobb lett aztán kiderült egy-két dolog z albérletről pl a csótány és a sok probléma miatt visszaestem annyira nem de nem volt egyátalán semmihez kedvem,minden zavart úgy ahogy nyáron,találtunk más albérletet(a suli idejére),jobban lettem aztán most itt a tél,néha szörnyen vagyok,de már semmi negatívat nem érzek a kisfiammal iránt,az az egész nyáron lecsengett szerencsére,engem is zavart az anyós,a sógornőm,mert persze mindent jobban tudtak (az egyiknek nincs gyereke, a másiknak meg már nagyon rég volt kisbaba a gyereke)nem vették figyelembe a kérésem,kiakasztóak voltak.Nem vagy depressziós csak a mindentudó anyósod kikészít,nagyon zavaró tud lenni,ha folyton beleszólnak az ember életébe,és ha nem hagyják békén,nem hagyják kicsit egyedül,depresszió nélkül is.
2011. dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon sajnállak, hogy ilyen nehéz időszakok vannak a hátad mögött. Remélem több ilyenben most már nem lesz részed és remélem, hogy nem kell nekem is megtapasztalnom azokat az érzéseket amiket leírtál.

Köszönöm mindenkinek a válaszát és örülök, hogy legalább így ismeretlenekként is, de mellettem vagytok:-)!

2011. dec. 16. 19:52
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen nagyon kedves vagy! Neked is sok sikert és kitartás! :)
2011. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!