Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csak én érzem úgy,...

Anyukák! Csak én érzem úgy, hogy az átlagosnál ügyesebb babákat szeretik "kinézni/leszólni" más babák anyukái?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azzal van a baj mikor valaki azt gondolja hogy az átlagosnál ügyesebb a babája!Nem!Csak más tempóban fejlődik de minden baba ugyanolyan ügyes és okos:)Csak mindenki másban!
2011. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én sosem éreztem így és nem is csináltam ilyet. Lehet, hogy te érzékenyebb vagy erre valamiért.
2011. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bevittem hétfőn a lányom súlymérésre, 13 hónapos.

Nyitva hagyta a védőnő az ajtót,mert nem volt senki,így nem kellett táskát stb becuccolni.


Beszélgettünk,megkérdezte,miket tud a lánykám,miket mond, és kisasszony el is kezdte a mondanivalóját: pár szót mond teljesen ügyesen,és több állathangot is.Közben bejött egy anyuka, és hallota,ahogy a védőnő megdicsérte a lányom,hogy amit tud,azt 15 hós státuszon szokták kérdezni,hogy tudja e a baba.


Erre,mit hallok ma vissza,hogy illető anyuka, telepletyózta a falut,hogy hihetetlen,de az én lányom már mondatokban!!!!! beszél. És szegény gyere így meg úgy,mert biztos nem hagyom itthon játszani:(:(:(Hanem tanítom


????

2011. dec. 15. 15:33
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Majd 20 év múlva elválik kinek mennyire "ügyes" a gyereke.

Hogy mikor kezdett járni vagy beszélni nem oszt, nem szoroz. Csak valamiért egyesek lóversenyt csinálnak a babakorból, és szerintem ez zavar sok más anyukát is.

Mert ha a te gyerkőcöd nem áll tótágast 4 hónaposan, akkor biztos valami baj van...

2011. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Direkt nem is említem másoknak/máshol hogy miekt tud,mert tisztában vagyok a gyerekek eltérő fejlődi ütemével, ki ebben ki abban ügyesebb, nincs is ezzel semmi.


Csak amikor már egy jó nagy történet dagad mellé,és persze hülyeség az egséz,akkor ki tudok akadni

2011. dec. 15. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az anyukának az a pár szó már mondat.

Valszeg az agyi kapacitása miatt csak szavakat használ ő maga is, ami neki természetesen mondat.

Ne törődj vele!

2011. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok: vicces lehetett a szitu, amit leírtál, de ne vedd komolyan. Lenéznek ha "ügyes" a babád, és lesajnálnak, ha nem az. Jó úgysem lehetsz, de az biztos, hogy a nagyszájú, pletykás emberek élete elég szar lehet, épp elég baj ez nekik, nem kell fennakadni rajtuk. :)
2011. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a nagyobbik fiam 10 hónaposan nem ment, hanem szaladt. Kezdetektől fogva nagyon előre volt a mozgásfejlődése. Mindig igyekeztem nem említeni senkinek. Érdeklődtem másokról, de az én fiamról csak akkor mondtam valamit, ha kérdeztek. Elég rossz volt, mert néha azért mondaná az ember..de nem akartam, hogy bárki épp olyat képzeljen, hogy kinézek/leszólok, mert még a fejemben sem volt ilyen gondolat. Ő így fejlődött és kész. Agyilag is nagyon hamar érett volt. Ő ilyen.

Na de ne mondjam mi terjedt rólam még így is: erőltetem a gyereket, nem hagyom "élni". Siettetek mindent. Kész röhej.

Második fiam 15 hósan kezdett el egyedül menni. Ő még most 3 évesen is "kisbaba", kis éretlenke. Szöges ellentéte a bátyjának.

És mi terjedt rólam?? Nem foglalkozok a gyerekkel, minek kellett kettő, ha nincs rá időm :) :) ezt biztos forrásból hallottam. Őszintén nem tudom sírjak vagy nevessek.

2011. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz senkivel! Minden baba más, teljesen másképp fejlődnek. A múltkor nálunk is volt hasonló sztori. A lányom elég magas baba, mindenki legalább 1 évesnek nézi. A sztorinál épp 8,5 hónapos volt. Ültünk a tanácsadóban, vártuk a sorunkat, közben egy másik anyukával lekezdtem beszélgetni. Tök jól eldumáltunk, közben a védőnő felkapcsolta a villanyt. Erre a lánykám felnézett, és mondta, hogy "ámpa"! Az anyuka megkérdezte, mennyi idős a baba? Mondtam, hogy 8,5 hónapos. Na, vágott egy grimaszt, és onnantól kezdve nem szólt hozzám.

Én meg úgy voltam vele, hogy ha ezért nem akar velem beszélni, akkor nem is vagyok rá kíváncsi.

Pár napja megkaptam, hogy minek kell zsenit nevelni a gyerekből, mert majdnem 10 hónaposan megmutatja a kutyát és a cicát a mesekönyvben? Én sosem erőltettem, csak szereti a könyveket, és sokat nézegetjük. És mondom, megkaptam, hogy ezzel tönkreteszem a gyereket.

Szóval én is észrevettem, amit írtál.

Bezzeg amikor mozgásilag még le volt maradva a kicsim, akkor meg az volt mindenki baja, hogy de miért nem ül, miért nem mászik még? Aztán kb. 2 hét alatt behozta a lemaradást, akkor megint ő lett a "csodagyerek". Engem már nem érdekel, gondoljon mindenki azt, amit akar.

Amúgy pedig nagyon ügyes kislányod van. :)

2011. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos a mai napig ez van. :( A kislányommal azonos napon született egy kisfiú (az a bizonyos kisfiú) hát a két gyerek ég és föld.


De az anyukája egyfolytában hasonlítgatja őket. Hiába mondtam neki, hogy nincs két egyforma gyerek, meg 18 évesen aztán tök mindegy, hogy babaként mikor mit kezdett el. Nem érdekelte és sajnos a védőnőnk mindig velünk példálózott a környék anyukáinak. :( Hogy milyen hamar csinált fizikálisan mindent, hogy milyen értelmes, hogy 1 évesen már szavakat használt, hogy másfél évesen tőmondatokat, most meg már énekel, mondókázik 3-4-5 versszakot is stb.


Így szépen elértük azt, hogy nem járunk közösségbe, a játszóról kiutáltak és el kell buszoznunk máshova, ahol nem ismernek annyira. Soha senkinek nem mondok semmit a gyerkőcről vagy inkább "lehazudom" a tudását a biztonságos szintre.


2 éves, voltunk felmérésen hónapokig jártunk és 4 éves szintjén áll értelmileg, sőt tudatos fejlesztéssel még többet el lehet nála érni. (hiperaktivitásra gyanakodtam ezért vittem, de nem akarom képezni) Minizseni, lehet hülyén hangzik NEM akarom hogy az legyen(pedig inkább büszkének kéne lennem), mert nagyon rossz jövője lesz így.


Vagy más gyerekek vagy más szülők által. :( Félek, hogy mi lesz az oviban, iskolában. Én is kirekesztett voltam tudom milyen, de aztán lassan nehezen beilleszkedtem, mert nem csak a gyerekeket nézik ki-le. :(

2011. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!