Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog beszélni a babám?

Mikor fog beszélni a babám?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, testvére nincs. Sokat foglalkozunk vele, én is, a férjem is, a nagyszülők is, sok mesét mondunk neki és túlzás nélkül mondhatom, hogy nagyon okos kislány, szinte mindent megért. Mutatja az állatokat a mesekönyvben, aztán hozza plüssben ugyanazt a szobájából, tudja, hol a keze, lába, orra, füle stb. hova húzzuk a cipőt, kesztyűt, mi a fogkefe, nem is sorolom. Mégis, a papa-mama-aja(anya),nem, hinta szavakon kívül mást nem mond.

Ez vajon miért van?

Amúgy nem várjuk el tőle, hogy beszéljen, nem erőltetjük egy kicsit sem, csak érdekel, hogyha ilyen okos, értelmes, akkor vajon mikor fog elkezdeni beszélni?


2011. dec. 15. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Két éves kora előtt nagyon kevés baba beszél. Örülj,hogy ennyit is mond. Az is lehet,hogy még kétévesen sem beszél sokkal többet. Ha viszont elkezdi,akkor be nem áll a szája,és még meg is unhatjátok.
2011. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lányom 16 hónapos, de két hónappal született hamarabb. tehát mondhatni a lányoddal "egyidős".ő is ismeri a testrészeit régóta, mutatja a mondókákat(borsót főzök, csip csip csóka, kerekecske gombocska, fújja a szél a fákat...stb) ő is csak most kezdett úgy szavakat mondani. mostanában ha szólok neki akkor mondja: teccék (tessék?), mondja ő is hogy hinta, elbújt, apa, mama, papó, aja (anya-ezt csak ritkán), ha kérdem hogy hívják mondja a nevét. elmondja az állatok mit mondanak mint a: kutya, tehén, varju, kacsa, kakas, bárány. a pulykára azt mondja hogy:pú. ...szóval szerintem a lányod is hamarosan elkezd beszélni, bár már én is fülelek hogy mikor hallok meg tőle értelmes szót :)


azért írtam le én is a lányomat mit tud hogy lásd egy szinten vannak, nincs lemaradva a kislányod, csak még kicsi ő is. ismerettségi körben is ilyen tájt kezdett meglódulni a babák beszéde :)


egyébként a lányod mekkora? az enyém 82cm és 11kg.

2011. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ráér még. Az én lányom 2 évesen kezdett beszélni. Vigyétek közösségbe, hogy lásson más gyereket is beszélni, nagyon jó hogy sokat foglalkoztok vele, de kell hogy mást is lásson. Amúgy teljesen normális amiket mond ebben a korban, aki ennyi idősen már beszél, az egy kicsit korai. Lehet hogy a te kislányod másban nagyon ügyes, és a beszédfejlődés jön később.
2011. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igaza van az előttem szólónak. :)

mi is járunk közösségbe. hetente egyszer fejlesztőbe ahol a többi babákkal van együtt, és egyszer meg a baba klubba.

2011. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy 2 éves gyermeknél van elöször beszéd elvárás, ami annyi hogy 10 szót kitudjon egészben mondani, amiben nem lehet mama-papa benne.


a lányom pont ennyi idös mint a tied és ö mondja ezerrel, de a szavaknak egyáltalán nincs jelentése. volt hogy kimondta hogy gyere, de aztán azóta sem.


Az agy még nem elég fejlett a beszédre. 2 éves korára meglesz a 10 szó és 3 éves korára tud majd beszélni, akkor nincs lemaradva.


kérdeznék én töled valamit. van egy jogász és van egy atomfizikus. mindegyik komoly egyetemet végzett, mindegyik nagyon okos. Na de a jogásznak még az összeadás kivonás megy, más már nagyon nem, még örül ha szorozni és osztani tud.

Az atomfizikus meg az istenért nem érti meg hogy az x dologhoz miért nincs joga, hogy ha ez így akkor az miért nem úgy?

szerinted miért? azért mert egyik ehhez ért a másik ahhoz. az egyik ebben jó a másik abban.

2011. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 17 hós, és beszél sokat, de szinte mindennek csak az első szótagját ismétli, illetve egy szót használ sokmindenre. Pl a mama= mama, cumi, mosás, maci. A papa= papa, cipő, talp...
2011. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Egy korábbi hozzászólónak a válaszom: 10,5 és 78 cm :)

2011. dec. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!