Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 honapos babam meg nem mond...

18 honapos babam meg nem mond semmit. Csak baba es mama. A ti babatok mikor kezdett beszelni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
kb 22 hónaposan. Azóta meg nem hagyja abba. Ne aggódj.
2010. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én 22 hónapos kislányom a következőket mondja: apa, anya, baba, vaú ,nyaú, mú, búúúú (autó), mammi (maci), mija (cumija), lába, hamnyam, ssss (vagy sót jelent, vagy azt hogy meleg), ssssszzz (kígyó és nyaklánc), egyik, egy, nyihaha, hápi, ebbe, abba, ííí (így). most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ennél sokkal több szó nics, és ennek is jó része mint látható hangutánzó. 22 hósan már csomó baba beszél. nem aggódom egyelőre.
2010. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két évesen:)

Én pedig 3 évesen kezdtem szóval ne aggódj:)

2010. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 16 hónaposom még ennyit sem mond. Apukája 3 évesen kezdett beszélni, így nem aggódunk.
2010. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 18 hónapos. Összejárunk egy másik kisfiúval, akivel egy napon születtek, a szülőszobáról ismerjük egymást. Az én fiam már két-három szavas mondatokban beszél, de nem mászik fel semmire, nem tud ráülni a kismotorra, mozgásos dolgokban nem aktív. A másik kisfiúnak kb. 3-4 szava van amit folyton mond, viszont ő mindenre felmászik, ügyesen motorozik, biciklizik stb... Minden gyermek másképp fejlődik. Akinek a beszédközpontja fejlett az nem olyan ügyes a mozgásban és fordítva. Ne aggódj!
2010. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ennyi idősen kb. 30 szót tudott ilyeneket: baba, mama, papa, anya, apa, néni, dédi, inni. Most 21 hónapos és már mondatokban beszél. Rettentő gyorsan fejlődik ilyen téren. 2 hete még 2 szavas mondatai voltak, ma már 5-6. Ragozni még nem tud.

Mellesleg azt megjegyezném, hogy amióta beszél, olyan lett mint egy kis diktátor. Egész nap megy az anya gyeje, anya kejess meg, anya ide ülj, anya játszik baba.

2010. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom két évesen helyesen ragozva mindent beszélt, teljes mondatokban.

20 hónapos fiaim közül az egyik tudása: szia. A másik egy szót se tud.

Ne aggódj, bőven ráér még.

2010. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még nincs 19 hónapos a kislányom, de már ilyeneket mond: Felveszem nadrágomat, stb. Nekünk nagyon hamar elkezdte, még nem volt egy éves. Lányoknál állítólag hamarabb megy a beszéd, de én ezzel sem értek egyet. Hidd el, erre a kutya sem lesz kíváncsi, egy idő múlva mindegyikük ugyanazt fogja tudni... :-)
2010. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!