Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba abbahagyja 6-7...

Ha egy baba abbahagyja 6-7 hónaposan a szopit, miért kell tápszert kapnia?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy ha vége a szopizásnak 6-7-8 hónaposan, akkor már úgyis eszik helyette mást, meg jön a tehéntej is lassan, vagy tejpép.
2011. dec. 16. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert kell a napi 5dl tejalapu/étel vagy ital/

Pluszba vitaminok vannak benne

Tejet meg én legalább is 1 éves kor után adtam mert nehezen emészthető megfekszi a gyomrát, és nem tápláló annyira

íIletve 6 hónaposan nem fog olyan változatosan enni hogy értékes tápanyagokat be tudja vinni a szervezetébe a létfontosságú

2011. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 éves kor alatt nem adunk tehéntejet a gyereknek.

és mivel az étkezése sem teljes még (mert ugye rengeteg mindent nem ehet, söt el sem tudja a nyers dolgokat rágni) így kellenek a vitaminok, ásványi anyagok és a tej is maga.


a tápszer nem ördögtöl való, söt sokkal jobb mint a töltöttkáposzta vagy tehéntej ennyi idösen.

habár sokan nagyanyáink elvét valják és simán adnak 8 hós babának töltöttkáposztát és tehéntejet.


egyébként a tehéntejjel 1 évesen is nagyon lassan kell kezdeni. elöször fözni vele, majd lassna, adagolni, ha hasfájása lesz töle (mert a tejfehérje nagyon nehéz megemészteni) akkor 2 éves koráig hanyagolni kell.

ha nem fáj a hasa, nem fosik, ha´ny töle akkor szerintem normális esetben 15 hós kora küröl már ihat tehéntejet.

2011. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régen olyankor már tehéntejet adtak,most az van,hogy egy éves korig nem.Amúgy meg érdekes,ez az 500 mili tej alapú táplálék,nekem nem mondta senki,több ismerősömnek már a 6 hónapos gyereke csak napi egyszer hajlandó tápszert inni.Egyébként tejpéppel is fedezheted a vitaminokat,de szerintem a tápszer egyszerűbb megoldás.Én a tejjel várnék,ha nem is egy éves korig,de 10-11 hónapos korig mindenkéépen.
2011. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mert kell neki a tejalapú a csontok fejlődéséhez. Napi 500 ml a javasolt, de nem baj, ha picit kevesebb, vagy nem mindig jön össze.

Ha túl korán, vagy hirtelen kezded el neki adni a normális tejet, akkor kiütheti, allergiás reakció léphet fel, ekcmás lehet, ilyenkor javasolt kitolni pár héttel, majd ismét próbálkozni.


amíg nő a baba, addig kell a tejalapú a csontokhoz

2011. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. gyerekem 1 éves korig kapott tápit aztán boltit, már bánom hogy nem tovább adtam neki. 2. már 3 éves koráig ezt itta, ez kellett neki, és örülök neki. Most van egy 1,5 évesem, remélem ő is megissza majd legalább 2,5-3 évig. Bár ő elég keveset iszik meg egyszerre kb. 170-et. De még akkor is jobb mintha boltit kapna amiben alig van valami.

Az utolsó tökéletesen megfogalmazta.

2011. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!