Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti babátok hogyan tanult...

A Ti babátok hogyan tanult meg rágni?

Figyelt kérdés

Az enyémnek 7 hónapos kora óta van nyolc foga, de nemigen akarja használni.

Most 11 hónapos, de úgy tűnik, hogy inkább csak elmaszatolja a darabos ételt, vagy egészben próbálja lenyelni. Nemigen merem nagyobb darabokkal etetni, vagy a kezébe adni valamit, mert attól félek, megfulladhat. Ti nem paráztatok ezen?


2011. dec. 16. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
De paráztam, kekszet adtam először, gyorsan omló babakekszet. Vagy két hétig ültem mellette, és ha nagyobb darabot harapott, kiszedtem a szájából. Aztán elege lett belőlem, és nem engedte, hogy kiszedjem, eleinte idegbajt kaptam, hogy meg fog fulladni, de nem, nagyon szépen ette.
2011. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor az agy elérte azt a fejlettséget hogy képes rágni. Nálunk 8 hósan volt a kekszezés, kifli rágás, de ez inkább majszolás, és kb 12-13 hósan érte el, hogy 2 fogával már rengeteg mindent megrágott. Most 5 foga van 15 hós de már képes a ropit is elrágni, persze csak mellettem, ovatosan adom neki.
2011. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.

Még annyit, hogy fogzáskor sokkal könnyebb ilyesmihez szoktatni, olyankor úgyis mindent rág. Nekünk talán az "segített" a darabost megszokni, hogy jött a foga.

2011. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utánzással
2011. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fiam 9 hónapos és kihagyta a pépeket! Csak darabokat fogad el. Neki is 8 foga van, de nem azokkal rág (csak harap), hanem vagy a nyelvével tolja szét a szájpadlásán a kaját, vagy a hátsó fogai helyén az ínyével rág.


Kisfiam a bulátával kezdte ezt a tanulási folyamatot.

2011. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!