Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós fiam nem fordul a hang...

2 hós fiam nem fordul a hang irányába, ugye ez nem azt jelenti, hogy süket? Viszont van olyan amikor zajra össze rezzen vagy megijed. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemével a hang felé néz? Egy ekkora baba még nem tudja a fejét is a hang felé fordítani, még nem annyira összerendezett a mozgása. Próbáld ki, hogy egy csörgőt rázol úgy, hogy ő ne lássa! Ha reagál a hangra: lelassul az addigi mozgása, a szemével keresni kezdi a zaj forrását, akkor rendesen hall. Nyugi, még nagyon kis manó, nem kell neki arra fordulnia, ahhonnan a hang érkezik, elég, ha látod rajta, hogy valahogyan reagál.
2009. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kipróbálom, csak megijedtem mert a kis könyvébe az van, hogy 2 hósan a baba a hang felé fordul.
2009. máj. 18. 08:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, nyugodj meg!

Velünk előfordult, hogy aludt a baba, és egy pici zörejre felébredt, de olyan is volt, hogy ott ráztam 10 centire a fülétől a csörgőt, és nem volt semmi reakció...

Azóta 6 hónapos és szerintem jól hall.

2009. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen hiába csettintek a füle mellett semmi, viszont van amikor a porszívótól is megrezzen.
2009. máj. 18. 08:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hello!

Én is ezeken paráztam, főleg mert van egy ilyen kisfiú akit ismerek, hogy csak az egyik fülével hall. De 2 hósan még nagyon pici, nem igazán tudja elkülöníteni - a globalitás jellemző rájuk, látás és a hallás szinten is. Majd ahogy érik az idegrendszer, úgy fogod ezt látni folyamatában, hogy már a részletek fogják érdekelni, a hangokat elkülöníti. A kiskönyvben általánosságokat írnak, de mindegyik baba más, az enyém sem aszerint fejlődött ami a könyvben "követelmény":)

ne aggódj!

üdv,

7hós baba anyukája

2009. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, csak azért nem reagál bizonyos hangokra, mert nem elég érdekesek neki. Ha amúgy bizonyos zajokra megrezzen, akkor nincs semmi baj a hallásával. El fogtok jutni oda is, hogy az égvilágon mindenre figyel, reagál. Mi már ezzel küzdünk, főleg szoptatni nehéz így (3.5 hónapos a kislányom). :-)
2009. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kdavid66 válasza:

Mi is és más ismerősünk is gondolta azt, hogy nem hall a gyereke. De eddig, akiket én ismerek mindenkinek jó lett az eredménye. Vidd el vizsgálatra, hogy kiderüljön. De az, hogy nem néz a hang irányába elvileg nem jelenti azt, hogy nem is hall.


Mindig azt javasolják, hogy zajongj mellette és ha odanéz, akkor jó. De ez sok esetben egyáltalán nem működik, mert a gyereket nem érdekli az adott hang/zaj. A gyerek pupilláját nézd, hogy azzal reagál-e (nem vagyok orvos). Nekünk ma reggel ezzel mutatta az orvos, hogy hall a pici (műszeres vizsgálat előtt).

2015. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!