Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű, hogy a kisfiam...

Törvényszerű, hogy a kisfiam elkapja a betegséget?

Figyelt kérdés
3 hetes,kizárólag tápszeres baba.Nagyobbik fiam 5 és fél éves,óvodás és sajnos így,az őszi,téli időszakban szinte állandóan beteg,taknyos,köhög.Elég hosszú idő,mire nagyjából meggyógyul,utána vissza megy az oviba és pár nap múlva kezdődik minden elölről.Most is éppen torokgyulladása van.Én is köhögök már 1 hónapja,igaz már sokat javult,de még nem az igazi.Törvényszerű,hogy a kicsi is elkapja a nagyobbtól,így,hogy nagyon sokat beteg vagy akár tőlem,vagy legalábbis nagy ennek az esélye? Hogyan előzhetném meg,mivel erősíthetném az immunrendszerét? Gondoltam C-vitaminra,a szobában eukaliptuszos illóolajjal párologtatok (igaz,csak egyszerű módon,egy edényben fel van téve víz a radiátorra és abba cseppentek pár csepp illóolajat,szóval nincs semmilyen készülékünk),rendszeres szellőztetés,próbálom betartatni a nagyobbal,hogy ne puszilgassa,ne fogdossa.De ezeken kívül milyen módszerek hatásosak még?
2011. dec. 17. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

az illóolaj veszélyes is lehet ilyen kicsinél, az eukaliptuszról nem igen tudok semmit, de van jópár ami 6 hónapos kor alatt légzéskimaradást okozhat, ezért olvass utána!


kár, hogy nem tudod szoptatni, azzal megkapná az ellenanyagot :(((


gyakran szellőztess, a tápjába este és reggel csepegtess 5-5 csepp cebiont és szépen lassan nyújtsd a sétákat. gyakran mossatok kezet, vasald a ruháit, pelusait, szerintem mással nem igen tudsz segíteni.


a tápiban nagyon sok vitamin van, az azért nagyon sokat számít!

2011. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tápszeres.5 hónapos.Eddig sose kapott el semmit,pedig nálunk van kolis gyerek és kisiskolás is.Járnak hozzánk gyerekek játszani.Sőt vittem már be az iskolába is adventi délutánra-sok gyerek megsimogatta,ott sürgölődtek körülötte.

A tápszerbe rengeteg vitamin van,én emiatt nem adok neki pluszba semmit.Sokat van friss levegőn.

Szerintem a nagyfiadnak adj immunerősítőt.

A kicsinek emiatt,hogy több mindennel találkozik,edzettebb lesz az immunrendszere.

2011. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is hasonló volt a helyzet, a kisebbik lányom 6 hetes volt, amikor a nagyobbik 3 évesen elkezdte az ovit november elején. Ez két éve volt, a legnagyobb H1N1 hisztéria idején. Volt, aki olyat is mondott, hogy ne is kezdjük el az ovit, majd legfeljebb csak tavasszal, de ezt én butaságnak tartottam. A nagylány persze, ahogy kell, kezdte hazahozni az ilyen-olyan betegségeket, de semmi komolyat. A kicsi viszont szerencsére nem kapott el tőle semmit, nagyjából 5-6 hónapos koráig. Pedig ő is tápszeres volt sajnos, és elkülöníteni sem tudtam a két gyereket. Van a babáknak egy kis velük született immunitásuk, ez azért az első pár hónapban segít nekik. Nem mondom, hogy mindenható, sajnos, de azért nem teljesen védtelenek. Ami fontos, hogy sokat legyen levegőn a baba. Nekem minden nap kint aludt kb. 2 órát a teraszon egész télen. Jól beöltöztetve, betakargatva, mózeskosaras babakocsiban. Szerintem ez sokat segített.

2011. dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!