Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű, hogy egy kisbabá...

Törvényszerű, hogy egy kisbabás anyuka kimerült és fáradt legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szinte mindenhol azt olvasom vagy hallom, hogy a kisgyerekes anyukák mennyire le vannak strapálva, milyen nagyon elfoglaltak és kimerültek. A kislányom 8 hetes, nagyon jó baba. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy estére nem esik jól ágyba kerülni, de alapvetően mindenre jut időm és energiám (háztartás, torna, nagy séták a kicsivel stb., de még a fodrászhoz vagy kozmetikushoz is eljutok) Eddig még nem éreztem egyszer se, hogy teljesen lestrapálna a baba. Igyekszem minél többet foglalkozni vele, de elbizonytalanodtam, hogy talán ez mégsem elég, és ezért jut időm másra is.

Nektek hogy alakul egy napotok, nagyon elfáradtok?


2011. júl. 22. 22:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én nem fáradtam el anno annyira (mostmár 3 éves a lányunk), mert anyu sokszor átjött, segített ezt-azt, vagy hozott főtt kaját, és el is tudtam menni a baba mellől néha a Lidl-be, gyógyszertárba, sőt, esküvőn is voltunk mig ilyen pár hetes pici volt :)


Szerintem ehhez nagyban hozzájárul az anya lelkiállapota (hogy kiegyensúlyozott legyen, és boldog), valamint az, hogy milyen a babája. Az én kiegyensúlyozott, boldog barátnőm kislánya 4 hetes, és állandóan sír, főleg éjjel...hasfájós nagyon. Na, ő pld. nagyon lestrapált.. nem is csodálom.

2011. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 8 hetes volt én is így gondoltam nem is értettem mi lehet olyan fárasztó...Most viszont 8 hónapos és igen 4 napja nem voltam fésű közelben csak gumiban van a hajam a nappalok már összefolynak az éjszakával de próbálom tartani magam mert nem fut a ház van idő mindenre de visszasírom azt az időt amikor tudtam nyugodtan kapkodás nélkül enni...:)
2011. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést tessék szíves 6 hónap múlva is felrakni ugyanígy, ugyanide!!! :))))
2011. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hát, még korai ilyet kérdezned! Ennyi idős baba mellett az lenne a baj, ha lesrapálódna az ember! Majd ha elkezd kúszni, mászni, menni, stb...! Amúgy az én babám is nagyon jó gyerek, de azért estére eléggé elfáradok, és bizony, csak akkor tudok bizonyos dolgokra időt szakítani, ha pl. párom haza ér! Sokszor azon kapom magam, hogy még nem ettem, stb.! De ez egy ilyen időszak (9 hónapos), most már nagyon igényli a foglalkozást! Gondolom, később meg mégjobban! Úgyhogy majd egy jó pár hónap múlva írd meg, akkor hogy van időd dolgokra!!!
2011. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, sejtem, hogy vége a "jó világnak" ha már nem alszik ennyit. :))

Azért még várom a többi anyuka tapasztalatát is.

2011. júl. 22. 23:07
 6/23 anonim ***** válasza:

En az elso idokban a keretlen natogatoktol faradtam ki.

Jottek es ott ucsorogtek orakig.Kozben en kiszolgaltam oket enni-innivaloval.

Olyan voltam mint egy kavezban egy pultos.Csak kavet foztem meg mosogattam utannuk.

Az bezzeg senkinek nem jutott eszebe, hogy a szemetet levigye helyettem, vagy megkerdezze, hogy a sarki boltbol kell-e kenter vagy tej vagy valami...termeszetesen nem ingyen gondoltam.

Kulfoldon elunk es nem volt segitsegem, a latogatok, meg csak beszelgetni jottek nem segiteni.

Most 1.5 eves a lanyom, es neha elegge kivagyok.

Nagyon tunderi a lanyom, de rajott, hogy lehet hisztizni ha nem kap meg valamit es azzal az oruletbe kerget,Jonnek a ragofogai es az sem egy leanyalom vele, de nem panaszkodom.

Velem egyszer sem fordult elo, hogy nem tudtam volna furodni, vagy fogatmosni (itt olvastam nem egyszer, hogy 3 napja nem furdott az anyuka).

Nem hagytam soha sirni, es nem azert jutott idom ilyenekre.

2011. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy én is így gondolkodtam... :)

A rokonság, a család, a barátok, mind le voltak döbbenve, hogy ilyen áldott jó gyerek nincs is! Az első pár hónapunk így is telt. Mindig rendbe volt a lakás, minden nap volt főtt kaja, minden tip-top volt körülöttem.

Most másfél éves, és hát kezdek igazat adni a tapasztalt "öregeknek": kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Sőt van egy olyan sanda gyanúm, hogy a "neheze" még így is hátra van... :)

2011. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem ez sokmindentől függhet, pl elsősorban a baba habitusától, vagy hogy mennyi segítsége van az anyukának...

A lányom korababa volt, 3 hós koráig éjjel-nappal másfél óránként szopott, gyakorlatilag ez azt jelentette, hogy szopi-büfi- 20 perc alvás-20 perc visítás és kezdtük előről. Szerinted mennyire voltam zombi????

A gyerekeim között 17 hónap lett, de esküszöm, az öcskös csecsemőkorában negyedannyira nem volta lestrapált, mint az első babánál.


Nekem inkább az szokott lelkiismeret furdalást okozni, hogy nem tudok annyit foglalkozni velük, mintha egy gyerekem lenne.

2011. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Igen, de gondold végig, az is teljesen természetes lenne ha 24 órából 20-at sírással töltene, mivel hasfájós mondjuk.

Lehet szerencséd lesz, de lehet nem. Szerintem erősen korai még az örömöd egy 8 hetes gyerek mellett. Hiszen még a hasfájáson kívül más gondja nem lehet. Ha ez nincs akkor happy van.

2011. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Teljesen így gondoltam én is:) Tényleg úgy van, hogy egyre többet van ébren, foglalkozol vele, elkezd kúszni, semmi sincs biztonságban, és máris nincs annyi idő minden másra. De attól még továbbra is belefér minden:) Ha meg néha elmarad valami, azt másnap be lehet pótolni. Pl:mosás, vasalás, stb.
2011. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!