Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg harapni?...

Hogyan tanítsam meg harapni? Eléggé elrontottam a dolgokat.

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom, 8 hónapos kora óta eszik darabosat is, de külön-külön szereti.Ha pl. veszek darabos bébiételt, 30 g után köszöni szépen.De ha szedek neki a levesből, és villával összetöröm neki benne a répát, simán megeszi.A zsömlét falatonként adom a szájába, az is a gondom, hogy keveset eszik kenyér féléből, mert reggel tápszer után kap valami tejterméket, és utána már nem olyan éhes.Vagy felcsippenti ő magának, de inkább csak játszik az étellel, engem meg kiborít, ha hajigálja.8 foga van, nincs mindegyik teljesen kint, szóval elvileg tudna harapni.De akárhányszor a kezébe adtam a kiflit vagy babapiskótát, mindig akkorát leharapott, hogy fel kellett kapnom, mert öklendezett.Vasárnap a sógorom egy hónappal fiatalabb fia csak úgy harapta a sós perecet, a túró rudit, öröm volt nézni.Igaz, nekik 3. gyerek, már nem paráznak semmin.Mivel kezdjem megtanítani harapni?Hogyan lehet ezt szabályozni, hogy mekkorát harap?Próbálom elkerülni, hogy a szájába kelljen nyúlnom, vagy fulladozzon.A másik: baj, hogy az én gyerekem nem nassol?Se kekszet, se babapiskótát, se kölesgolyót, semmit? Napi 5 étkezése van, és ha evett, mindig kap néhány falat finomságot, mikor mit, de már kezdem megsajnálni, mert nem rágcsál.Bevallom, eddig szándékosan nem tömtem ilyenekkel, mert eleve egy kis étkű baba, ha még nassolna is, még ennyit se enne a rendes kajából.Káosz az etetési rendszerem!Mit csináljak?
2011. nov. 23. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

szerintem nem a darabossal van a baja hanem a bébipapival! :D 14 hónaposnak már nem is jó a bébikaja, tessék neki azt adni amit ti is esztek, meglátod, simán fogja rágcsálni a dolgokat :)

a kifli meg keksz ezek meg nem tudom, én odaadtam neki, igaz jóval korábban (6-7 hónapos korától)

párszor csinálta azt amit a tiéd aztán rájött. hagyni kell, hogy felállítsa a határokat magának csak legyél mindig ott, hogy ha baj van azonnal tudjál cselekedni. de azt is csinálhatod, hogy ha látod, hogy nagyot harapott akkor már nyúlsz is be a szájába és veszed ki.

nem kell azért ezeket túl parázni, tényleg próbálj úgy főzni hogy neki is megfeleljen, tehát kevés fűszer, só, cukor, ne legyen semmi erős és túl zsíros :)

2011. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
segíteni nem tudok sajnos,én is ugyan ebben a cipőben járok csak nekem fiam van,kíváncsi vagyok a válaszokra én is.
2011. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
8 hónaposan kapott először kiflit, nem most kezdtük.Ebédre mindig kap rendes kaját, de este tápszer után bébiételt kap.Mi csak hétvégén főzünk, nem is lenne rá időm, a férjem úgy hozza nekünk az ebédet.2 napja múlt még csak 14 hónapos, és úgy gondoltam, már nem főzök neki külön.Köszi!
2011. nov. 23. 15:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam sem akart rágni, én is babapiskótával kezdtem, fuldoklott is rendesen. Mindig mondtam neki, hogy kicsit harapjon és 1-2X irányítottam a kezét. Aztán magától rájött, hogy össze kell rágni. Tényleg hagyni kell. A babapiskóta olvad azért a szájban. Rá fog érezni. Hozzáteszem, nekem úgy 7 hónapos volt ekkor. Ezeket erre is találták ki. Még amit akkor hallottam és működött, az az volt, hogy az almát hámozd meg. De egyben add oda neki. Szépen az első fogaival fogja rágcsálni, karistolgatni. Nagyon sokat segített ez. Viszont bocsika, de nem értem minek neki még ennyi idősen tápszer, pláne utána meg a bébi kaja. Rendben, hogy nem főzöl, de hozhatna a férjed olyan helyről ebédet amit adhatsz neki (sőt lehet, hogy amit most esztek, azt is eheti azért). Ilyen korban szinte már mindent ehet. Ha meg mégis olyan lenne, amit épp nem ehet, akkor még mindig tudsz összedobni neki valami kis egyszerűt, ami fél óra alatt megvan. Hidd el ez esetben egy kicsit rajtad is múlik. Meg aztán az én nagy lányom sem eszi a kenyér féléket. Még mai napig sem. Most 3 éves, és alig bírom rávenni, hogy egyen. Már ott tartunk, hogy ő vajazza magának, így hajlandó belőle enni. Még a péksütiket sem eszi. Vannak ilyen gyerekek is. Próbálkozz egyéb reggelivel. Nálunk a bundás kenyér pl. nagyon megy, meg a rántotta is.
2011. nov. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is fél évesen adtam neki először babapiskótát, de aztán mondta a gyerekorvos, hogy ne nagyon kapjon édességet, mert az is elveszi az étvágyát.Ahogy írtam, ebédre felnőtt kaját eszik, azt, amit mi.A tápszerrel meg úgy vagyok, hogy addig,amíg elfogadja, adom neki.Tele van vitaminnal, fehérjével, és mindennel.Alig iszik ezen kívül, egész nap csak egy pár kortyot.Szerintem semmi baj nincs ezzel, hogy reggel, és este kap még tápszert.A gyerekorvos is azt mondta, hogy addig, amíg elfogadja, ne erőltessem a tehéntejet, mert így higiénikusabb.Én örülök neki egyelőre, hogy megissza, nem fog már kelleni neki sokáig, mert egyre kevesebb fogy belőle, majd saját magát leszoktatja, így volt a szoptatással is.És adok neki szinte mindent, ha csak pár falatot is, de mindent, amit csak lehet.Egyedül a virslit és a felvágottakat nem erőltetem, mert azokba mindent beledarálnak.Nálunk nincs éles határ, hogy jaj, egy éves, akkor csapvíz, tápszer nincs, és én fokozatokat szeretnék a rendes kajához szoktatásban is.Most ebédre kapja, aztán majd rátérünk a reggelire stb.Lehet, hogy én vagyok túl aggódós, de van mindenre időnk.
2011. nov. 23. 15:26
 6/16 anonim ***** válasza:

A tápszerrel én is úgy voltam mint te: majd leszoktatja magát ha elég volt belőle.Így is lett 15 hósan a reggeli tápszert szabotálta, 15 és fél hósan nem is kellett már neki egyáltalán.

Az öklendezés meg majd elmúlik szerintem, csak gyakorolnia kell a rágást. A babapiskóta a legjobb erre, a kiflit még nem eröltetném, néha nekem is nehéz elrágni, mert olyanokat gyártanak, hogy pfuj. Vagy esetleg próbálkozz még a pogácsával, az én babámnál az nagy kedvenc volt.

Amúgy jól csinálod, ne aggódj.

Nem minden gyerek egyforma. Meg nem is számít 20 év múlva ki-mikor tanult meg rágni, meg mit evett.

2011. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat!
2011. nov. 23. 15:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbálkozz pufival, az könnyen elolvad, banánt is adhatsz egybe a kezébe.
2011. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, kipróbáljuk!Esetleg van még valami ötlet, ami puha, és könnyen harapható?
2011. nov. 23. 16:15
 10/16 anonim ***** válasza:
a tápszer elhagyását én a kis étke miatt írtam. Mert ugye elég sokáig teljes értékű tápláléka volt, vagyis lehet, hogy "túl jóllakik" tőle és azért dobálja az ételt. Ráadásul ez így kényelmesebb is neki, mint rágni. A banánnál figyelj arra, hogy rágja és ne a nyelvével paszírozza szét. Mondom, nekünk az alma vált be a legjobban, mert nem tudott nagy darabot leharapni, de mivel kemény, csak rágva tudta fogyasztani.
2011. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!