Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján nevezzem el őket?

Mi alapján nevezzem el őket?

Figyelt kérdés
A napokban, valószínűleg még karácsony előtt életet adok két kislányomnak. Az ikrek neveit már kiválasztottuk a férjemmel, Janka és Johanna (akit Hannának fogunk nevezni) lesz a nevük a piciknek. Az egyetlen probléma, az, hogy nem tudom, melyikük legyen melyik. Egypetéjű ikrek, tehát egyformák lesznek, így külső alapján sem választhatunk. Döntsem el, hogy az első, aki világrajön, az mondjuk Hanna, a második, pedig Janka? Vagy ti ezt hogyan csinálnátok? Vagy ha van már ebben tapasztalatotok, akkor ti hogyan döntöttétek el? Köszönjük :) 37hkm
2011. dec. 17. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korán szülsz? Remélem semmi baj! Én azt tenném, bár ikreim nincsenek, hogy ha meglehet azt tenni, hogy ha mind a két gyermek megszületett, akkor adnám nekik a nevüket! Úgy sem lesznek teljesen egyformák (szerintem), ránéznék, és érezném, azt, hogy melyik név, melyik gyermekhez illik!
2011. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó ötlet. Nincs semmi baj, csak első terhesség, és az dokika azt mondta, hogyha ezen a héten nem szülök, akkor császárolni fog. És már így is akkora a pocakom, hogyha oldalra fordulok, akkor nem férek (férünk) be az ajtón :D drukkoljatok, hogy minden jól menjen :)
2011. dec. 17. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Tőlem a szülés (császár) előtt megkérdezte a szülésznő, hogy melyik babának mi lesz a neve, és születési sorrendben kellett mondanom a neveket.
2011. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok kitartást! A 37. hét már nagyon szép eredmény, én csak a 36. hétig bírtam, de hárommal :-))
2011. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gratuálok! Szerintem várd meg a 2picurt,s ha látod őket akkor adj nekik nevet!Egy babás,de 2nevű kislány anyukája
2011. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 17. 18:44
 7/12 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy belekérdezek, de a napokban pont ezen gondolkoztam:)szóval oké, megvannak a gyerekek, a neveik, de utána hogy különböztetik meg őket?hiszen picinek olyan kis egyformák, nem?Nem keveritek össze melyik-melyik?


Amúgy kérdező nálatok vannak a családban ikrek?Csak kíváncsi vagyok, mert nálunk nincsenek, de lehet örülnék egy csajos duonak a kispasim mellé:D

2011. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, nicsenek a közeli családban, csak a sógoromnak vannak ikerpár unokatesói, de azok nem nagyon sámítanak családnak, mivel vér szerint egyáltalán nem azok. Már egyszer voltam terhes ikrekkel, de a 8. hétben elvesztettem őket. ez már másfél éve volt. Hál Istennek újra ikrek :)
2011. dec. 17. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:
sok boldogságot nektek:))
2011. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiaim vannak, meg is voltak a nevek már a felénél, de én tudtam hogy az elsőszülöttem, aki be volt fordulva ő lesz Bence, másik a kis forgolódó, ficánka de bújós (jól felül volt, mindjárt a mellem alatt) ő lesz Bálint baba. Párom a szülőszobán ledöbbent, mikor mondtam melyik melyik legyen, ő nem úgy gondolta, de aztán már ő se tudná elképzelni fordítva.

Szépen kihúztad tényleg, nekem 35+5 hétre jöttek, mondjuk nem voltak kicsik így sem, és nem is volt velük baj hála Isten.

2011. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!