Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a szűrővizsgálatok...

Akinek a szűrővizsgálatok ellenére beteg babája született: volt bármi féle adat, ami nem volt átlagos a mérések alapján, és uólag már világos, hogy a betegség jele lehetett?

Figyelt kérdés
Mondjuk például hogy folyamatosan túl nagy volt a baba a nagyátlaghoz képest, vagy valamelyik mérete mindig nagyon eltért... ilyesmikre gondolok...
2011. nov. 28. 14:26
 1/3 xStefix ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt meg egy bizonyos adat, és szerintem talán pont ez volt a hiba.. A lányomnak születésekor a nyakára és a bokájára volt tekeredve a köldökzsinór. Ez akkor még nem tűnt bajnak, de később kiderült, hogy oxigénhiány miatt középsúlyos hipotóniája lett. Többször is kérdeztem erről a Dévényes gyógytornászt, akihez jártunk és közösen arra jutottunk, hogy vélhetően még a terhesség alatt alakult ki nála ez az állapot - viszont akkoriban a mi kórházunkban nem mérték rutinszerűen a flow-metriát.

Nem tudom, ez mennyiben befolyásolta volna a végeredményt, de az biztos, hogy most megyek majd olyan UH-ra is, ahol ezt is nézik.

2011. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, volt, de csak nagyon későn vették észre, akkor viszont sok(k) mindent.

Csak azt tudom ajánlani, amit xStefix is írt: alapos uh-t, ha vidéki vagy, akkor Pestet tudom ajánlani. A flowmetria fontos, és egy jó gépen végzett alapos genetikai ultrahang sem utolsó a sorban.

2011. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A méhlepény a méhszájon volt sokáig, de a 27. héten már nem érintette azt, feljebb ment. Ennek ellenére megszültem a 28. héten. Találtak az ultrahangon amnion szalagot, kettőt is, de az egyik orvos azt mondta, nem kell vele foglalkozni, majd figyeljük, biztosan felszívódik, a másik pedig aggódott, hogy a baba végtagjaira szorulhat. Na a végén kiderült, hogy a szalag a baba szívében volt, de hála Istennek nem okozott gondot. És amikor erős vérzéssel kórházba vitt a mentő, az ultrahang alapján fogalmuk sem volt, honnan vérzek, a méhlepény rendben van. Majd 16 óra múlva a műtőben, a sürgősségi császár során kiderült, hogy az a méhlepény bizony levált...:( Ennyit az ultrahangról.:(
2011. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!