Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget kérnék esetleg...

Segítséget kérnék esetleg nagymamáktól, "hagyományos értékrendű" anyukáktól, akik nem feltétlen a mai "elvárok" alapján etettékk csemetéjüket. Házitej? Kecsketej? Lisztes rántásos tej? Vagy mi az amivel etettétek régen a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
6 hónaposak vagyunk, nem szopizunk, de éjjel 2 óránként eszik. Kíméljetek a lehurrogó válaszokkal.
2011. dec. 15. 01:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
58%

Amikor én voltam baba, akkor még nem volt ez a nagy felhajtás, szüleim hagyományos elveket követve, hamar átálltak a jó bevált klasszikus régi baba étrendre, ahogy öreganyáink idejében, nem volt semmi modern franc.


Na ennek köszönhetően széles spektrumát tudom felmutatni a különböző allergiáknak és kapcsolódó betegségeknek, a gyógyszer ipar megél belőlem.

Köszi anyu és apu!

Érdekes mód a fiaimat ez a "mai elvárásokkal" történő módszerek betartásával elkerülte őket a hasonló probléma.


Bár megmondták azt is őseink, régen nem volt allergiás csak szimuláns.

2011. dec. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem próbállak meggyőzni arról, hogy a "hagyományos értékrend" szerinti etetés mennyire tesz jót a babáknak.


A fent említettek közül még a házitej, illetve a kecsketej, amit adnék a babámnak. A rántásos tejtől sem lehet baj, hiszen a "modern elvárások" szerint már fél éves kortól mehet a glutén. De szerintem annyira undorító, hogy már csak ezért sem adnék a bébinek. Ehhez hasonló, amit nekem is mondogattak a nagyik: tea, tej, vaj elegye. Hát nem próbáltam ki :).

Kapott viszont tápszert, ahogy az anyukám is azt adott nekem majd 30 évvel ezelőtt. Érdekes módon, semmi gondom nincs semmiféle kajával, a mai napig imádok és gond nélkül fogyasztok minden tejterméket, ellentétben sok kortársammal, akik között akadnak problémák szép számmal. Tudok olyat is, aki 3 hónaposan már marhapörköltet kapott ebédre. Hogy később ebből mi lesz, az majd kiderül...

Nem tudom, meggyőződésből akarod ezeket, mert a tápszerek és egyebek az "ördögtől valók"... Ha esetleg mégsem, és esetleg anyagi megfontolásból, akkor azt kell mondjam, a házi meg a kecsketejjel tulajdonképpen drágábban jössz ki, mint egyik-másik jó minőségű tápszerrel.

Nem "lehurrogásnak" szánom, de a helyedben azért elgondolkodnék még egy kicsit a babám étrendjén. Már csak amiatt is, mert hiába a tehéntej pl természetes, a táp meg gyárban készül, mégis utóbbi összetétele hasonlít leginkább az anyatejhez, nem véletlenül.

2011. dec. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
33%

Ha a tápszerben minden benne van,ami egy babának kell,és az hasonlít legjobban az anyatejhez,akkor miért van annyiféle tápszer? Miért vannak babák,akik a tápszerekre is allergiásak?

A tápszerekben semmilyen természetes anyag nincs,még a vitaminok is mesterségesek.

A tejben viszont természetesen van D vitamin és kalcium.

Anyáink és nagyanyáink idejében ismeretlen volt az étel allergia. Ha egy baba kiütéses lett,hányt vagy ment a hasa,akkor elvitték az orvoshoz vagy rájöttek,hogy mi ártott meg neki. Amíg nem lett egészséges,nem kapott a "gyanús" ételből. Utána fokozatosan szoktatták hozzá ahhoz az ételhez. Az immunrendszere így tudott ellenanyagot termelni. Éppúgy,ahogy a védőoltások esetében is.

2011. dec. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%

6:12

jól írod, ismeretlen volt az étel allergia. Ez nem jelenti azt, hogy nem is létezett. Mert a következő mondatodból meg az derül ki, hogy tényleg ott volt a jelenség már akkor is (hasmenés, kiütés...).

Hogy miért van annyiféle tápszer? Mert piacgazdaság van. Miért van ennyi féle tejtermék, tisztítószer, felvágott, stb?

Azt meg tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy a tápszerek is csak tehéntej alapúak, és ha vki tejcukor vagy tejfehérje allergiás, akkor ott legfeljebb a súlyosságát befolyásolhatja az eltérő összetétel.

Szintén kevesen tudják, hogy az anyatej összetétele is változik, ahogy a baba fejlődik, sőt, napszakonként is. Ezt nyilván nem lehet semmivel utánozni, de a tápszerek legalább a különböző fejlődési szakaszok szerint tartalmazzák a szükséges dolgokat más-más arányban (start, 1,2,3...) Az egyes gyártók azonos korban ajánlott termékei között pedig összetételben tényleg elhanyagolhatóak a különbségek.

Ezeket csak onnan tudom, hogy utánaolvastam és érdeklődtem, miután saját tej híján valamivel etetnem kellett a kicsimet.

2011. dec. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat az off-ért, de "hagyományos értékrend" ??? Szerintem nem értékrend volt anno, hanem lehetőség. Annyi volt, amennyi. Most pedig van bőven. Nem volt régen villanyáram, autó, mobil, ezer féle gyümölcs sőt mégrégebben házak sem... Lisztes-rántásos tej??? Brrrrrrrr. Elég borzasztóan hangzik. A tápszer nem isten ellen való vétek!!! Persze. Remek hogy a tejben van vitamin, calcium. Van még rengeteg fehérje, amit a pici babák szervezet nem tud megemészteni. Igen, régen nem volt választási lehetőség. Ha a babád majd gyümölcsöt is fog már enni, csak banánt, esetleg narancsot és almát fogsz Neki adni ? Mert a "hagyományos értékrend" idejében sajnos csak ezek voltak elérhetőek. Szőlő? Mandarin? Körte? Nem fog kapni ? Ahogy az első is írta, meg lehet nézni az allergiarendeléseket, a belgyógyászati rendelőket. Annyi de annyi beteg van, akik "hagyomásnyos értékrendben" nevelkedtek, hogy hónapokra előre nem kap időpontot az ételallergiás beteg. Nem értem, hogy miért kell ragaszkodni ahhoz, ami bizonyítottan nem egészséges. Pláne a gyerekem esetében...
2011. dec. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
67%

SZegény kérdező!


Szét szednek téged itt, pedig a kérdés nem a válaszokról szólt... Sok szűk látókörű anyuka nem tudja elfogadni, ha valaki másképp csinálja mint ő. Ezzel se egyik, se másik döntés mellett se szeretnék érvelni. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi. Ha a kérdező anyai ösztönei ezt súgják, hát próbálja ki. Én szerencsésnek tartom magam, anyatejes a 4-hós fiacskám, se teát,se tápszert nem kap, se vizet nem fogad el. Hallgatom én is, hogy így kéne csinálni, meg úgy.... majd én eldöntöm. Hogy a kérdésre is próbáljak válaszolni, ha tejcsin gondolkodsz , én biztos a kecsketejet adnám pótlásnak. Ezért:

[link]


Jó egészséget nektek!!!

Jöhet a lepontozás:-DDDDDDD

2011. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Ha már feltétlen ilyesmit akarsz neki adni, én a kecsketejet választanám, mert azt könnyebb megemésztetni mint e tehéntejet.De egyébként a kecsketej sem egy olcsó mulatság valahol 300 Ft körül kezdődik literje.Mondjuk nekem lett volna lehetőségem ingyen kecsketejre, de a nagyobbik fiamat hál istennek tudtam szoptatni , a kisebbiket sajnos nem , de inkább a tápszert választottam, nem kaptak semmiféle tejet csak 1 éves koruk után, bár sokak szeriont mé ekkor sem szabadna de én ekkor már adtam neki.
2011. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

nekem is a tehéntej szimpatikusabb volt, mint a tápszer. szerencsére 1 évig tudtam szoptatni, így csak akkor próbáltam átállni a tehéntejre, ő szegény teljesen kikészült tőle. így kipróbáltuk a tápot, azt bírja, szereti, azóta sokkal többet iszik mint előtte.


tehát talán egy próbát megér az említett thén-, kecsketej, de valószínű, hogy a tápot jobban fogja bírni a te babád is.

2011. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kecsketej nem olcsó mulatság, de a tápszer sem az. :)

Nővérem 2 hétig tudott szopni, aztán kecsketejet kapott. Most 37 éves, nem allergiás, nem beteg, makk egészséges, és az étvágyával soha nem volt semmi gond. Mindenevő.

2011. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos tudom,hogy a tásper sem olcsó.Csak amiatt írtam, hogy ha anyagi gondok miatt gondolkozik ilyesmiben,akkor azért ez sem kevésbe kerül, mondjuk a tápszernél olcsóbb. De ha én ilyemit akrnék adni a gyermekemnek a kecsketejet választanám, biztos,hogy jobb és egészségesebb egy ilyen kicsi gyereknek mit a tehéntej vagy a lisztes rántásos tej.
2011. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!