Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hetes fiam az esti fürdés...

5hetes fiam az esti fürdés (7-kor) után éjfélig nem hajlandó aludni. ölbe elvan, ha letesszük addig sír míg fel nem vesszük. Már nem tudunk mit kitalálni, hogyan altassuk. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Rakd be a kiságyba, ahol alapból szeret aludni és kapcsold be a porszívót vagy a hajszárítót.

Ez monoton hangot ad és megnyugtatja, esetleg el is alszik rajta.

Sokszor nálunk is csak ez segített.


Viszont, ha nem akarod ezt a megoldást bevetni, akkor:


- hasra rakod és simogatod a hátát egyenletes mozgásokkal. Ez úgy fog rá hatni, mintha a babakocsiban ringana és közben susoghatsz is neki vagy halkan dúdolhatsz neki valamit.

- berakod a babakocsiba és elringatod ott. ha mély álomba merül, akkor pedig átrakod a kiságyába. Lehetőleg legyen alatta egy pokróc, ami két oldalt kilóg, hogy kitudjátok emelni belőle.

- hasra rakod szintén és elkezded picit paskolni a popsiját. szintén ringatási effektus.

- alkalmazhatod még a letesz, felvesz módszert ... nekem ez személy szerint nem jött be. De gyereke válogatja.


Nem írtad, hogy használtok-e cumit?! Ha igen, akkor ha lefekteted bárhova, mindig rakd be neki, hogy legyen mit szívnia, ami közben egyben nyugtatja is.


Esetleg még az lehet a problémája, hogy fáj a hasa.

Bár, akkor minden hogy sírna és üvöltene.


Azt még nem kockáztatnám meg, hogy hozzászokott a kézbevételhez, de ki tudja?! Szintén nem írtad, mennyit van kézben és miért?!


Esetleg nem 'fáradt' el eléggé. Bár, az ilyen pici babák napja még általában az evés-alvásban ki is merül, tehát az ideje nagy részét ezzel tölti.

Viszont lehet, hogy kezdi felcserélni vagy már félig felcserélte a nappalt az éjszakával.

2011. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

rá ne szoktasd a porszívó vagy más monoton zajra! Még 3 évesen is csak úgy fog tudni elaludni. Ekkora butaságot javasolni már bocs...


Próbáld ki, hogy vagy pólyába rakod, vagy egy nagyobb takaróba takarod be úgy, hogy a kis karjai legyenek a teste mellett. Neki még a reflexei miatt mozognak a karjai, így ha átölelve érzi magát sokkal nyugodtabban fog aludni.

2011. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Érdekes az én lányomnál sokszor kellett ezt alkalmazni. 5 hónapos és hátsimogatással 3 perc alatt elalszik porszívó és más monoton zaj nélkül.

Lehet, hogy a te gyereked más beállítottságú, mint mindenki másé.. Vagy te nem ismered azt, hogy ahány ember, annyi féle?! Ja nem.. mert te gondolom a családoddal együtt TÖKÉLETES vagy! :]


Tudod mi a butaság? Más embert kritizálni, aki segítséget és ötletet ad másnak ...

De gondolom, te is ilyen faxa anyuka lehetsz, mint itt sokan mások :]]]


Ennyi bajod legyen az életben, más ne nagyon !

2011. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még picike és ez ilyenkor normális,csak persze fárasztó.


A rituálé minden nap legyen meg és mindig ugyanaz.Pl-7-kor fürdés,pizsire öltözés,szopi vagy tápszer,akkor egy altatódal dúdolás,puszi,és lerakod az ágyába.Ez legyen meg akkor is,ha tudod,hogy 1 perc múlva veheted is ki,mert sírni fog.Ha így lesz,vedd ki,nyugtasd meg,és tedd vissza az ágyba.Ezt fogjátok csinálni nagyon sokszor,de ha kitartó vagy maximum néhány héten belül össze fogja kapcsolni a kis agyában,hogy a rituálé után alvás.


Nekem a lányomat volt hogy hajnalig kellett hurcolgatni,pedig nem volt hasfájós,de nem lehetett lerakni.8 hetesen jutottunk el oda,hogy aludt.Most 7 hónapos,és azóta ha este lerakom max.15 perc és alszik,nem sír egyáltalán.A múltkor volt olyan,hogy napközben sokat aludt,de este hiába nem volt fáradt leraktam,21-ig dumálgatott a szobájában majd szépen csucsu.Cumink is van,adhatsz neki azt is,mert lehet nem tudja mivel elaltatni magát csak a ringatással.Viszont a cumi segíthet!

2011. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is volt egy ilyen időszaka, de elmúlt. Még kicsi, még "érzett rá" az estére.

Ha minden nap ugyanúgy csináltok mindent, akkor idővel ez alakulni fog, hozzászokik majd a rutinhoz.

Tudom, hogy fárasztó, de kitartás és türelem!

Én nem vetettem be semmi extra dolgot, csak naponta minden ugyanúgy csináltunk, fürdetés, etetés, "becsomagolás" hálózsákba, kiságyba be. Ha sírt, felvettük, megvigasztaltuk, simogattuk stb.

Pár hét kellett, de utána hamarabb elaludt már magától is.

2011. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!