Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig aludt veletek gyermeket...

Meddig aludt veletek gyermeketek, babátok?

Figyelt kérdés
14 hónapos kislányommal küzködök szinte születése óta. Egyszerüen sikolt a kiságyában! Mellettem sem egy jó alvó még mindig felkell 2-3 szopizni "erről is hogy szoktatom le?" Az a bajom hogy kiderül hogy velünk alszik!
2009. máj. 18. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2 hónapos koráig aludtunk egy szobában a babánkkal de nem egy ágyban hanem a kiságyában. Aztán 2 hónapos korában áttettük a saját szobájába ahol szerencsére nagyon szeret. Sőt sehol nem alszik el csak a saját kiságyában.
2009. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Én mindhárom gyerekemet az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában altattam altatom.Amíg szoptak éjszaka addig volt náluk bent nekem egy ágy,amikor már nem akkor kihoztuk.Mindhárom átaludta az éjszakát már 3 hósan.Viszont volt már,hogy mellettem aludt a kicsi mert vendég baba volt nálunk,és lám akkor felébredt éjszaka.Szerintem nem tud sem a gyerek sem a szülő normálisan pihenni ha együtt alszanak.Mi legalábbis nem tudunk,és nem is akarnánk.

Én úgy látom jónak,hogy aludjon mindenki az ágyában.

Az igényeiket úgy is ki lehet elégíteni,lehet összebújni máskor is nem csak éjszaka.Próbáld fokozatosan leszoktatni,először talán az éjszakai szopiról.Ekkora gyereknek már minek éjszaka szopizni?Én amikor 3 hósan elhagyták az éjszakai evéseket semmit nem adtam helyette.

Először is azt kell a gyerekkel megszoktatni,hogy egyedül aludjon el.Próbáld lassan türelemmel,ilyen korban már biztosan nehéz erről leszoktatni.

2009. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

első perctől fogva külön szobában alszik. 7 hetesen már átaludta az éjszakát.

a te babád nem azért ébred fel ennyi idősen, mert éhes, hanem mert te így alakítottad ki. nem bántani szeretnélek, csak jót akarok. időnként a saját érdekeidet is a szemed előtt kell tartani. magától erről nem fog tudni leszokni, pár hetesen egyszerűbb lett volna hozzászoktatni, mint most. nem hiszem el, hogy az én 7 hetesem gyomra erősebb, mint a te 14 hónaposod gyomra. nincs szüksége már éjszaka kajára, ne adj neki.

lesznek hisztik, de ne add fel. mert viszont most annál könnyebb, mintha két éves lenne.

ha nálam ilyen lenne, hogy sikolt az ágyában, azzal kezdeném, hogy átrakom az ágyat máshova, hátha csak maga a hely nem tetszik neki. vagy kicserélném más anyagúra a takarót, vagy ilyesmi. nem biztos, hogy a kisággyal van baja neki.

2009. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi is együtt alszunk a kisfiunkkal, de úgy, hogy közvetlenül a miénk mellett van az ágya, külső rács levéve. Így lényegében együtt vagyunk, mégis külön. Ez azóta van így, hogy felállt, és mélyebbre kellett tenni az ágyrácsot. 3 hétig lényegében nem aludtunk éjjel: sem ő, sem mi, mert annyira sírt. Gondolom félt, nem látta az arcom,ha felkeltem hozzá, vagy mit tudom én. Végül feladtuk. Így most mindenkinek jó. Ő tudja, hogy hol a helye, nem is jön át a mi ágyunkra, pedig megtehetné, viszont, ha felpillant, látja, hogy megvagyunk, és nyugodtan alszik tovább. Arra számítok, hogy amikor már nem forgolódik annyit, szóval, amikor nem kell attól félni, hogy leesik, akkor picit arrébb húzzuk a nagyágyat, és végül átrendezzük a szobát. Hogy mikor? Fogalmam sincs, első baba, nincsenek tapasztalataim.
2009. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most 11 hónapos, és 7 hónapos kora óta vagyunk így. utolsó voltam.
2009. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is szeretném máshová tenni a kiságyat de annyira kis keskeny szobáról van szó hogy nemtudjuk hogy átrendezni! 1,5 éve jöttünk ide lakni és az előző lakó kisfia sem aludt maga. Ő már 4 éves volt! Próbáltam én már korábban leszoktatni nem elég kitartóan! Annyira sajnálom ahogy sír! De mostmár határt húzzok! Akkor szerintetek hogy kezdjem? Tegyem be és nézzem a reakciót pár napig ne menjek be hozzá? Vagy hogy?
2009. máj. 18. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hetes koráig, azóta külön szobában. Sokkal jobban alszik azóta.
2009. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A hállószoba közös,de még nem aludt velünk soha.18 hónapos.
2009. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg még az volt a baj hogy a férjem nem áll mellém! Az a lényeg neki hogy éjjel csend legyen hogy én mit küzködök a gyerekkel az neki mindegy!!! Így útolag nagyon bánom hogy nem voltam erősebb hamarabb! Télleg egyikünknek sem jó így! Szoritsatok értem hogy sikerüljön minél hamarabb az átszoktatás!
2009. máj. 18. 15:14
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

2 válaszoló vagyok.

Ne is haragudj,de a férjednek nem ugyanúgy a gyereke?Keljen fel hozzá éjszaka,aztán majd megtudja milyen az,ha nem alhat nyugodtan.

Én nem hagynám sírni,megszakadna a szívem érte.Szerintem nem az a jó módszer ha sírni hagyod.Az enyémek nem sírtak,mert első naptól az ágyukhoz szoktak.Én nem is hagytam,és nem is hagyom sírni őket,a legkisebb 10 hós.De ilyen kicsi gyereknek nagyon fontos a megszokás,hogy rendszeres ugyanolyan napi rendje legyen,így kiegyensúlyozott nyugodt.Próbáld szépen lassan türelemmel játékosan az ágyába szoktatni.Az jó ötlet,hogy tedd az ágyát a tiéd mellé.Én akkor hozom a szobánkba a kiságyat ha lázasak betegek.Próbáld így altatni,hogy ha lefekszetek simized a fejecskéjét beszélgetsz hozzá...stb..

Aztán fokozatosan ha már elmarad az ágyában,akkor először nappal aludjon el egyedül,hogy nem vagy mellette,majd éjszaka is.Ha nem tudod külön szobába tenni,akkor kerítsd le neki az egyik sarkot,függönyözd le,vagy ahogy jónak látod.A lényeg,hogy a gyereknek legyen saját kis birodalma,ami nem baj ha kicsike,de az csak az övé,ahol biztonságban érezheti magát.

2009. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!