Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltás?...

Bárányhimlő elleni oltás? Mennyibe kerül? Mennyi a hatóideje? Hatásos?

Figyelt kérdés
A keresztfiam bárányhimlős. Tudom, hogy az csak lappangási idő alatt fertőz. Mostanában sokat voltak nálunk, az én kisfiamon szerencsére nem jött ki semmi. Viszont eddig az öccsén sem, de azt mondták, 10-12 nap alatt várható rajta. Nos, karácsonykor leszünk együtt és nem szeretném, ha a fiam elkapná. Beadathatom még neki?
2011. dec. 19. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a gyerek, jó ha túlesik rajta. Felnőtt korban, főleg nőknél szövődményesebb (meddőség stb...) 5-10000 Ft között van az oltás. Gondolom hatásos, ha már van ilyen. Nem vagyok oltáspárti. Én voltam 5 évesen bárányhimlős, de tény hogy az erőssége a betegségnek változó, van akinél pár pötty, van aki nagyon vakarózik tőle, vannak lázasok, stb. Pontosabb infót a háziorvostól kérj! Sok sikert, és ne félj, ha netán bárányhimlős lesz.
2011. dec. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a lappangási idő alatt fertőz. A kiütések megjelenése előtt két nappal fertőz. Akkor nem fertőz, ha már nincs rajta hólyag, csak pörk. A lappangási ideje 7-21 nap. Az oltást beadathatod, de annak is van valamennyi idő, míg védetté tesz, ráadásul két oltás szükséges a védettség kialakulásához. Ha közben megbetegszik, nem biztos, hogy jó lesz. Szerintem fölösleges már szúratni, de kérdezd meg a gyerekorvost. A gyerek immunrendszerétől is függ, hogy elkapja-e. Mi voltunk egy rokonnál amikor himlősek voltak, kényszerűségből be kellett mennünk. Gyermekem véletlenül bekapta a himlős kislány cumiját. Hál istennek, egyik gyermekem sem kapta el a betegséget. Viszont most öt év múlva mindegyiken végig ment.
2011. dec. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A bárányhimlő egy gyakorlatilag ártalmatlan gyerekbetegség, szövődményeket max. beteg gyereknél, illetve idősebb korban okoz. A legjobb, ha a kisgyerek minél korábban átesik rajta.

A bárányhimlőt egy, a herpeszvírusok családjába tartozó vírus okozza, legtöbbször semmiféle orvosi kezelést nem igényel, a viszketés kellemetlen, azt kell csak kezelni, lázzal is ritkán jár.

Amikor én voltam gyerek, szinte minden kisgyerek átesett rajta, ez a legjobb védettség, örök életre szól.

Az oltásról tudni kell, hogy idővel csökken a hatása, tehát mondjuk a gyereked idősebb korára nyugodtan megkaphatja, ám akkor már sokkal nagyobb veszélyt rejt magában. Jobb, ha mielőbb túlesik rajta.

2011. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az utólsó válaszolónak..az oltás nem ad egész életreszóló védettséget:(

Jobb ha átesnek rajta a gyerekek..annyi még,hogy ha csecsemőkorban kapja el az veszélyes lehet,itt is a szövődmények miatt sajnos,mert állítólag most nagyon erősek.

Szóval ha csecsemőként kapja el akkor még valószínű,hogy később beleeshet megint.A "legideálisabb" ha lehet ilyet mondani a kisgyermek kor kb. 3év-től.

Persze felnőttként is veszélyes...és hallottam olyat is,hogy ha kismama kapja el 6hós terhességig akkor azt meg is szakítják.

Etz nem tudom igy van e ma is de anno anyósommal ez megtörtént:(

2011. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én beadattam a kislányomnak 4 éves korában. Az óvodában nem is kapta el, de 7 évesen, iskolás korában igen. Mindezek ellenére nem bántam meg, hogy beadattam, mert pontosan 26 pötty jött ki rajta, és nagyon gyorsan le is száradtak. Sehol nem maradt meg a nyoma. Egyébként ő csak egy oltást kapott, akkor még azt mondták, egy is elég. (7000 Ft/oltás) A kisfiam aznap reggel kapta meg az első védőoltást, amikor a nővérén (délután) kijöttek a pöttyök. Nem kapta el, pedig sülve-főve együtt vannak.
2011. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!