Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha egy bébiétel...

Miért baj, ha egy bébiétel hozzáadott cukrot is tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a válaszokban, hogy oké a babakaja, csak ne legyen benne cukor.

De miért akkora baj az?

Hiszen olyan bébiételt nem lehetne forgalomba hozni, ami a babák számára káros. Akkor miért gondoljátok, hogy az a cukor árt a babának?


2011. dec. 19. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Mert hízlal és a többi. A sok para mama azt hiszi, ettől már elhízott vagy cukros lesz a gyereke. Az tény, hogy túlzott mennyiségben káros, de ezt mindenki tudja. Egyébként egyik bébi kaja sem tartalmaz cukrot.
2011. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Miért mondod, hogy nem tartalmaz egyik sem cukrot??? Pl kecskeméti szilvában is van hozzáadott cukor... Nemrég vettem egyet a lányomnak, hátha segít és nem találtam olyat amiben ne lett volna cukor!!! Az univerben nincsen, de abból meg nem volt szilva...

Amúgy baja nem lesz a cukortól, viszont hozzászokik, és akkor nem fogja megenni a sima gyümölcsöt, mert az nem olyan édes.

2011. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

kecskemétiben tuti hogy van.


azért mert egy 6 hós babának nincs szüksége hozzáadott cukorra.

az elsö egy évben a babák cukros táplálkozására nagyon kell figyelni, mert hirtelen híznak és hamar elhízott nagy babák lesznek, mint ha felfújnák öket. ezért kell figyelni rá.

késöbb sem jó a túl sok cukor, de akkor már elindul a mozgásfejlödés és lemozogja, a hízás lelassul.


nekem a babám 4 kilóval született, és iszonyat gyorsan fejlödött, habár nem volt óriás baba, de mindig a teljes közép felett volt kicsit. de odafigyeltem, nem kapott cukrosat, és a hozzátáplálásnál is csak azt adtam amit lehetett. kb 9 hós korától megállt a hízással,a zóta kb másfél kilót hízott.


szerintem itt sokan írják hogy 12 kilós 1 éves baba. hát az már nem normális.

2011. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintetek sok cukor lehet a kecskemétiben?

Én direkt adom neki ezt, hiába született 4250gr-al, 10 hónapos és alig 8kg.

Most kezd már mennyiségeket enni, eddig enni sem akart igazán. Örülök, hogy elfogadja ezt a fajtát és annak is örülnék, ha kicsit hízna tőle.

Szopik is még.

szerintetek ez így gond?

100% bébiételt kap, sem energiám, sem időm külön pecsmetelni, mert eddig sem ette meg a főztömet. De még a reszelt almát sem.

van egy 3 évesem is, ő is bébikaját evett 1,5 éves koráig, azóta csak a mienket.

most 15kg 103cm, vékony.

2011. dec. 19. 18:50
 5/19 A kérdező kommentje:

A mennyiségen értem:

Reggel 100gr sinlac

11kor 100-150gr gyümölcsös babakaja

13kor 100-150 gr főzelék hússal babakaja

17kor 100-150 gr gyümölcs babakaja

19kor 100-150gr tejpép

napközben igény szerint szopik, éjjel legalább 3x

2011. dec. 19. 18:53
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ennyi cukortól nem fog elhízni meg hozzászokni egy bébi sem, ez a paramamik baromsága.

Annyi létjogosultsága van, hogy pl a nagyi agyoncukrozott befőttjével nem célszerű hozzátáplálni, ha van más megoldás. Meg amit régen csináltak, hogy a reszelt almát, körtét, stb megcukrozták, az tényleg felesleges...

2011. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

Hát én nem tartom magam paramaminak de én igenis figyeltem hogy ne cukros kajákat egyen!Miért??

-ne szokjon hozzá az édes ízekhez

-késsőbb megegye az én főztömet

-később megegye azt a gyümölcsöt is ami nem olyan édes

-ne legyen elhízott!


persze ezekből nem biztos hogy mind bejöhet de én úgy gondoltam minek reckíroznék hogy egy válogatós,elhízott gyerekem legyen!

Most 20 hónapos és a csipkebogyóteáját szölőcukorral ízesítem de abból is nagyon minimálisat!

Jöhet a lepontozás!

2011. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Úristen, akik ilyen okosakat írtok, kóstoltátok egyáltalán azt a bizonyos cukros szilvás Kecskeméti bébikaját ???

Én igen, és marhára nem édes... még annyira sem, mint az igazán érett szilva magában. Nyilván nem csak ilyen szemek kerülnek feldolgozásra, és ezért vannak az előírások, hogy mennyi a megengedett cukor és egyéb hozzávaló.

2011. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én magam főzök a 10 hónapos lányomnak, bébikaját csak nagyon extra esetben kap, ha utazunk vagy valami miatt nem érek rá főzni.

Mindent frissen piacról, vagy lefagyasztva adok neki, így a frissen készített sóskamártásba vagy meggymártásba teszek cukrot, a sóskába kifejezetten sokat, hiszen amúgy ehetetlen lenne. Persze nem napi szinten, de igenis vannak olyan zöldségek, gyümölcsök amik frissen elkészítve nem finomak, fanyarak, keserűek és kell bele a cukor. A cukor egy természetes anyag, kis mértékben szüksége van a szervezetnek rá, ugyanúgy mint a sóra. Nem kell ezt túlspirálozni.

Ha már itt tartunk, a tv-től sem ferdült el még egy gyerek sem ha beszabályozott keretek között nézi, mégis sok anyuka itt az oldalon már azon is kiakad ha egy anyuka megengedi, hogy a gyerkőc minden nap megnézzen egy mesét...

2011. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj.Az én lányom 7 hónapos megeszi az üvegeset is,de a savanyúbb almát is,nem tesz külömbséget!
2011. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!