Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Papaverini hydrochloridumról...

Anita0802 kérdése:

Papaverini hydrochloridumról tapasztalatok merjem adni az egy hós nehezen büfiző babámnak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért, neked felírták??? Én könyörögtem érte pár napja a gyerekorvosunknak, hogy írja fel a hasfájós babámnak, de azt mondta, már nem írhatják fel csecsemőknek! Oo

Átvert volna?

2011. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekünk anno felírta a dokinéni, (koraszülött volt a lányom). szegénykém úgy bealudt tőle hogy még enni is alig tudtam felkelteni.pedig csak 3-szor kapott belőle. nem adtam többet, mert nagyon megijedtem. viszont volt olyan dokinéni mikor az ügyeletre kellett mennünk több órás sírás után hogy tényleg nem írta fel!


mekkora adagot írtak fel a babádnak?

2011. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ismét még én :)


itt viszont sok jót olvastam róla, és nálunk lehet az 5ml sok volt, mivel koraszülött volt a lányom.

2011. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen felírta napi 3x1 kávéskanálal. de az én fiam is bealudt tőle ugy hogy megy a kukába. azt olvastam,ópiát származék van benne ugy hogy nem adom többet.holnap megyek és veszek neki angol baba vízet.az pont a mi problémánkra van kitalálva.feloldja a légbuborékokat ezáltal könnyebben büfizik. erről ma kérdeztem a dokit még csak nem is hallott róla :-) erre kiír nekem egy olyan gyógyszert ami görcsoldó meg izomlazitó +hasfájós gyerekek kapják. nem is fájt még eddig a hasa soha. teli nyugtatóval amihez simán hozzászoknak. nem akarok drogfüggő gyereket ugy hogy egyenesen felháborít hogy ilyet egyáltalán forgalomba hoznak.
2011. dec. 19. 22:37
 5/13 anonim ***** válasza:

no épen ezért nem írja már sok orvos fel. én is kihajítottam az első üveget. aztán csak sírt a lányom, irattam fel másikat, de azt mégsem mertem adni neki. ő 3,5 hónapos koráig este hattól hajnal kettőig sírt. az angol víz amit te említesz az a Grape Water? abból 11 üveget használtunk el, persze nem volt hatása, de mindig bíztunk benne hogy hátha jobb lesz. előtte meg 2 üveg espumisan és 3 üveg infacol ment el. Semmi hatás, csak tényleg az idő hozta meg.


mint ahogyan írtam nekem is bealudt a lányom, nem tudtam felkelteni hogy egyen. jaj, már emlékszem. mikor másodjára is kiírták akkor beadtam neki, bealudt kb. 5 perc múlva, nem ette meg az adagot és egy óra múlva felkelt és ordított tovább. ezután nem adtam be a másodikat sem neki. de tényleg jókat írtak itt róla és van akinek nagyon bevált. tény hogy utána fokozatosan kell csökkenteni az adagot, legalábbis én azt olvastam!

2011. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen a grape waterra godolok. mi 1 hetes kora óta infacolozunk de már nem elég neki az egy pepita ezért gondoltam megkérdem ezt a vizet hátha rábólint erre haza jött anyukám egy ilyennel. se egy betegtájékoztató se semmi itt a neten néztem utána mert 80ml után kiütötte magát pedig már 1 hete 110-120at eszik.és igen nem sokkal utána ébredés és szörny éhség. most megevett 100at de tiszta kóma szegénykém.lassan ott tartok,hogy lecserélem a dokit,pedig engem is ő nevelt fel 3éves korom óta. lehet anyámnak megfelelt anno. de nekem ez nem tetszik
2011. dec. 19. 22:48
 7/13 anonim ***** válasza:
régebben használták ezt a babáknál. a tesóm (ma már 37 éves) nagyon nagyon hasfájós volt. vittték a dokihoz mert nagyon sírt szegényke, erre a doki nyugtatót adot neki, mármint injekciót. semmi baja nem lett, szóval ez a papaverin régen bevált. de ha ilyen hatást vált ki nálatok is, akkor a biztonság kedvéért ne adjátok ti sem.
2011. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Csak tudnám akkor nekem miért mondta azt a doki, hogy már nem írhatja fel csecsemőknek??? Mondtam is neki, hogy évektizedeken át ezt használták, mi az, hogy most már nem lehet??? De ő bizonygatta, hogy már nem lehet felírni. Pedig én direkt ezért mentem oda, ezt kértem, inkább aludjon a gyerek mint ordítson görcsök közt!

Egyébként most mi is a Gripe watert használjuk, valamivel jobb lett a helyzet, de nem bánnám ha legalább este tudnám adni neki a papaverint is. Aki még nem dobta ki és elküldené nekem az írjon rám egy privit legyen olyan kedves, természetesen kifizetem a szert is meg a postát is!

2011. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kerria ***** válasza:
Kicsit megijesztett most amiket írtatok. Hasfájós a babám, és ma írta fel a doki ezt a papaverines szert. Nagyon megoszlanak a vélemények, és ha nem szenvedne ennyire a gyerek, akkor lehet be sem adnám, így azonban inkább kipróbálom. Lehet esetleg kevesebb mennyiséggel adjam, mit gondoltok?
2011. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mekkora mennyiséget írtak fel? mint ahogyan írtam a lányom korababa lett és 5milli ki is ütötte. de anno én is olvastam utána és így kapták a babák. az én lányom 3,5 hónapos koráig este 6-tól hajnal 2-ig üvöltött, de az előzmények miatt én nem mertem neki adni, pedig vele együtt sírtam.
2011. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!