Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16-17 hónapos babának tudtok...

16-17 hónapos babának tudtok ajánlani jo mesekönyvet?

Figyelt kérdés

sziasztok,

Tudtok ajánlani nekem mesekönyveket mely lekötné egy 16-17 hónapos körüli gyermeket?

Rövid és érdekes legyen

ti mit szoktatok olvasni?

januártól szeretném bevezetni az esti rituáléként a mesét is

(eddig ugy volt hogy 18órakkor fürcsi, aztán apával játszik fél 9 kor villanyoltás és 5 perc alatt bealszik)

Viszont szeretnék beruházni mesekönyve , de tényleg csak olyanba ami rövidke és például a ti babátoknál bevált.


köszönöm a segitséget


2011. dec. 20. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy éves a kislányom és nagyon szereti az Anna és Petit, (folytatása: Anna, Peti és Gergő), Bogyó és Babócát, Kisvakondot. Mutogatja a képeket, néha csak mesélek fejből a képről, mert ő lapozgatni nagyon szeret. Anna, Peti és Gergő, három testvér, ideális családi helyzetet ábrázol a könyv, a gyermek egy-egy napját írja le. Pszichológusok is ajánlják (ez kortárs). Régebbi mesekönyvek a Kockásfülű nyúl például, ami még ebben a korban stimmelhet.
2011. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát...rövidke? Leporellókra gondolsz? Abból nagyon sokféle van, Reál,Coop üzletekben láttam 3-400 FT-ért.ezekben is van mondókás.

Én úgy vettem észre a fiamnál, hogy hiába meséltem neki, ebben az idős korában nem kötötte le abszolút, inkább a képeet nézte, de még most sem köti le.

Nekünk a Az első képes szótáram keménykötésű könyv vált be (igaz ez nagy méretű, de nagyon sok kép van benne). Pl Élet a tanyán c. Kb 1000 Ft volt.

2011. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Postaboltban vettem 390 Ft-ért egy nagyon édes könyvet: Hörcsög Ödön. Keménylapos, és a hörcsög fejének a formája a könyv.

Hörcsög Ödön kinn a réten a dongóval beszélget.

Nagy levelek közé bújik, s felfedezi Béka úrfit.

Amott lent a kövön kit lát? Barátját a csiga-bigát.

Estére az otthonában megpihen a friss szalmában.


Összesen 8 oldal. Nagyon szereti a lányom, az utolsó oldalnál mutatja ő is a szája elé tett ujjacskájával, hogy csöndben kell lenni, mert alszik Hörcsög Ödön. :-)

[link]


Szintén Postaboltban vettem 490 Ft-ért Panka tündér c. könyvet, ebben egy rövid kis történet van arról, hogy a kisegér nem adott a szederből a barátainak, de a kis tündér megmutatja neki, hogy milyen jó, ha mégis megosztjuk másokkal amink van.

Szintén nagyon szereti, mutatja az egérkét, a mókust, a katicabogarat stb. :-)

[link]

Ebből van még más tündér is, nemcsak Panka.


Zdenek Miler - Jan Carek: A vidám Pöfivonat

[link]


Móricz Zsigmond: A török és a tehenek (Pásztohy Panka rajzaival)


Móricz Zsigmond: Iciri-piciri (Pásztohy Panka rajzaival)


Fröhlich és Társai Kft: Cirmos Cica

Jó dolga van a cicának, egész nap a kertben játszhat.

"Bújocskázzunk, gyertek gyorsan!" - kiáltotta izgatottan.

Az ötletet ki sem mondta, mind elbújtak ide-oda.

Elbújva a barátok, figyelték a kis cirmost.

Szegény cica, barát helyett, megtalálta az elveszett répát, csontot, harangot és a nagy kék pamutot.

Látva ezt a barátok, abbahagyták a játékot.

(6 oldalas)


Bálint Ágnes: Jó éjszakát, MACI.

Tv macis könyv tv maci esti rutinjáról, nagyon édes.


Ezek mind nagyon jó könyvek!

2011. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, s nem írtam, 16 hónapos kislány.
2011. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat 5ezeret gondoltam kb annyit költök mesekönyvre , csak épp nem tudtam miket érdemes egyáltalán megvenni de még szivesen gyüjtöm tehát irjátok meg a könyvek cimét, de ha van eladód esteleg irhatod is és megveszem
2011. dec. 20. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom Marék Veronika Boribonról szóló történeteit imádja! 1500 Ft/db a könyvesboltban.
2011. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!