Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák! Hogyan...

Szoptatós anyukák! Hogyan tudnék fogyni kicsit úgy, hogy a babám ne szenvedjen tejhiányban?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz mindjárt a kislányom, és hát, maradt rajtam súlyfölösleg... Kb. 10 kg-ot kellene fogynom, azzal már elégedett lennék. Viszont azt sem szeretném, ha ettől elmenne a tejem. A szoptatás nálam nem a fogyást hozta elő, sajnos. Nem hiúsági kérdés, hanem egyszerűen nincs (alig van) ruhám... Pénz sincs új ruhatárra...

Fogyott, diétázott valaki szoptatás mellett, úgy, hogy a baba sem szenvedett hiányt?


2011. dec. 20. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem extrán kell diétázni, hanem ésszel. Kevés szénhidrát, és mozgás. Nem intenzív órákra kell járni, hanem mondjuk szoba kerékpározni.
2011. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nos, én is ebben szenvedtem, míg végül januártól fogok csak fogyózni, akkor már 10 hónapos lesz a babám.

Addig csak szolidan, de így is lement 2 kg.

azt csináltam, hogy naponta csak 1 zsemle, kell a szénhidrát miatt. alma alma alma, sok tea cukor nélkül vagy minimás cukorral és sok görög saláta natúr csirkemellel vagy kukorica saláta, vagy ilyenek.


Lecsó, tehát nem hízlaló kajákat ettem és ami fontos, rendszerességgel (nekem ez nehéz, mert imádok enni)

Naponta 5szor, tízórai és uzsi alma, vacsi sokszor volt nekem virsli paradicsommal és mustárral. reggelire ettem zsemlét, most már nem szoptatok, így eszek négy jó reggelt kekszet és egy-kettő pohár tejet. utána alma.


ebédre a maradék, csirkemell, sült csikreszárny, comb, salátával, sokfélét lehet, és ha van krumpli, akkor abból csak keveset. Heti egyszer rízs halrudacskákkal, rízs rántott karfiollal, sok leves, zöldborsó leves, paradicsom leves mértékkel.


hú, remélem tudtam azért segíteni. .)

2011. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sportolni nyugodtan elkezdhetsz, drasztikus diéta helyett pedig elég, ha kicsit odafigyelsz, mit eszel, elhagyod a cukrot, lisztet, tésztát, húsból válaszd a szárnyasokat, köretnek rizst, ilyesmikkel próbálkozhatsz.
2011. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Napi 20 perc Rubint Réka nem fog tejcsökkenést eredményezni szerintetek?
2011. dec. 20. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen ugribugri sportolásra gondolnod. Én 23 kilót híztam a terhesség alatt, 100-al mentem szülni. Minden nap 2-3 órákat sétáltam a babakocsival, mellette odafigyeltem arra, hogy ne tömjem magam édességgel, mert nekem az a gyengém. Az első 3 hónapban csak krumplin, rizsen, meg húson éltem, mert mindentől fájt a kicsi hasa. Utána kezdtem el normálisan enni. Mire 9 hónapos lett, le is ment a felesleg teljesen. Ennyi idő kell hogy visszaálljon a tested.

Utána a többi, még szülés előtti felesleg is lement szép lassan. Mikor megáll a fogyás, mindig csak egy dolgot változtatok az étrendemen, az pont elég, hogy beindítsa a fogyást. Pl. ha minden reggel 3 kanál cukrot teszel a kávéba, ezután tegyél 2-t, a 6 szem keksz helyett egyél 3-at. Ezek kis dolgok, de könnyebben lemondasz róla, mintha egyáltalán nem ennél belőle.

Most 3 éves múlt a gyerek, és 66 vagyok.

Mivel szép lassan, egyenletesen fogytam le, csíkjaim nincsenek, és a bőröm sem lóg.

2011. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak gratula!

Én januárban kezdem a párommal együtt. A kenyeret száműzzük (egyszer már bevált) és nincs kaja 6 után, előtte is mértékkel. Éddességről is le kell mondani, ez lesz nekem a legnehezebb. Tavasszal meg nagy (tempós) babakocsizás.

2011. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 év is volt, mire lement a súlyfelesleg, pedig nem csináltam semmit. Sétálj sokat a babával, az is fogyaszt, és a babának is jó. Nem extrém diétára és koplalásra kell gondolni.
2011. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A séta megvan, ma is volt 2,5 óra. Inkább az a gond, hogy az étvágyam is jó.

Karácsony után kezdődik a mulatság! :-) Köszi mindenkinek!

2011. dec. 20. 21:01
 9/9 anonim válasza:

Ugyanebben a cipőben járok ,mint Te, bár az én babám már 9 hónapos, lassan lecseng a szopi, de én se nagyon mertem eddig semmit sem kezdeni a súlyfeleslegemmel a tej miatt. De nekem is muszáj volt lépnem - hasonlóan ruhatár problémák miatt...:o).

Nem tudom, hogy budapesti vagy-e, én találtam egy helyet Bp.-en, akik jellemzően akupunktúrával végeznek fogyasztást, amit még nem akarnék elkezdeni, mert úgy tudom, hogy az kalóriakorlátozással is jár, azt meg még nem akarom a tej miatt, de azért elmentem egy konzultációra, mert jókat hallottam róluk. A csaj nagyon kedves volt, és ellátott egy csomó tippel, jó tanáccsal,amit már most, szoptatás alatt is beépíthetek az életmódomba. Fülakupunktúrát is csinált, de kalóriaszámolgatásba még nem kezdtünk. Mindez tegnap történt, egyelőre annyit érzek, hogy jóval hamarabb jól lakom. Ha érdekel a Stúdió elérhetősége, írj privit, és szívesen megadom, mert nagyon kedvesek és ígéretes ez az egész!

2012. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!