Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jut mindenre időtök...

Hogy jut mindenre időtök baba/gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Magatokra is jut időtök?Akinek nincs segítsége,csak egyedül van egész nap a gyerekkel,hogy kapcsolódtok ki?Mikor?Házimunka,főzés?
2011. dec. 12. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

A délelőtt az "enyém": ilyenkor takarítok, főzök. Ha baba SÍR, felveszem kicsit, rárakom a játszószőnyegre; ha csak nyafog, akkor hagyom, általában megunja. Vannak nehezebb napok, de már kezdi megtanulni és jól elvan. 20-30 percenként ránézek, ha ébren van beszélek hozzá. Kb 3 órám van így.

10 hetes lesz kedden a lányom, aznap megyek karácsonyi vásárba pár barátnőmmel, a baba marad itthon az apukájával.

"rendszeres" kikapcsolódást nem tudok elképzelni :-))

2011. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy gyerek szerintem Hawai. :o)

Én a harmadikat várom. 2 és 4 évesek a nagyok.


Na viccet félre téve azt gondolom, hogy sok minden szervezés és lehetőség kérdése is.


Nálunk van egy szuper nagyi, akire tényleg lehet számítani és építeni is.

Hetente egy délután kettesben vagyok a férjemmel, elmegyünk "randizni". Ő a munkából jön, én meg bemegyek félútig a városba, majd este együtt jövünk haza, a lefürdetett csemetéket már csak fektetjük.


De vannak "szabad estéim" barátnőkkel, ez mindig megbeszélés kérdése, a férjem remekül elvan a gyerekekkel, mindenben ellátja őket.

Én már a szopis időszakban is sokat "kimenőztem", szerencsére elfogadták a gyerekeim a lefejt tejet úgy 9 hónapos korukig, utána meg a szopi már tologatható volt, mert ettek annyi mást is.


A házimunka az javarészt gyerekek mellett megy, egy része este. Az alvásidőt mindig megpróbálom én is pihenésre fordítani.


Most más a helyzet, mint egy éve, mert most ovi és bölcsi van ősz óta, de én dolgozni is kezdtem rugalmas munkaidőben, ezt áprilisig szeretném is csinálni (májusban szülök).


Így több a szabadság, de heti egy napot igyekszem őket kivenni az intézményből, úgy csoportosítok, hogy lehessen... :o)


Hát valahogy így.

2011. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát úgy, hogy reggel 8-ig nem veszem ki az ágyból, 7-kor kelek (zuhi-öltözés-beágyazás-reggeli vagy ilyenkor vagy 8-kor a kicsi eszik és uténa én),

8-kor eszik, büfi, aztán babafotelben elvan, míg gyorsan összerámolok, behajítom a mosogató és mosógépet..ha elvan ok, de mindenképp lerakom kisplédre a földön eljátszik, beszélek hozzá, míg takarítok, a porszívót szereti.

11-kor eszik ismét, ezután alszik.

Addig netezek, egyebek:))

Eztán séta, vagy nem (ha esik nem megyünk).

Barátnőm át szokott jönni, így hamar telik az idő,

14h ismét evés, aztán játszunk és du. még vagy alszik egyet, vagy nem.

Barátnő megy, apa jön fél5-kor.

Innentől az övé! :DD

Kikapcsolódni? Net, barátnők (személyesen, v telefonon-vannak messzebbiek), szombaton ha apa itthon van, kimegyek a piacra, össze-vissza vásárolgatni, nézelődni, de semmi több. Mondjuk nekem elég:)

2011. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Végre valaki nem csak azt írta, hogy csak szervezés kérdése, hanem, hogy szervezés és lehetőség kérdése. KÖSZÖNÖM! Azért nehéz úgy szervezni, hogy ha csak egyedül veled van a gyerek. Mert én is tettem fel hasonló kérdést anno, és ki lettem okosítva, hogy minden csak szervezés kérdése.

Szóval nem jut idő mindenre. Nekem nem. POnt azért, amit írsz, reggeltől estig kettesben vagyunk. Főzés? Nem szoktam 2 napra főzni, ezért van hogy be be csúszik egy menü. Házimunka: egy részét akkor, mikor alszik, de azért kell, hogy lássa, rajta kívül is vannak kötelezettségek és ellátni valók! Kikapcsolódás: hétvégén, mikor a nagyszülőknél vagyunk, és este, egy sorozat erejéig és ilyenkor, mikor alszik, kb. egy óra net.

2011. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már könnyű, mert 15 hónapos, takarítani nagyon jól lehet vele/mellette. Mutat is érdeklődést, úgyhogy bizti szeretni fogja a házimunkát. :-)

Főzni hétvégén szoktunk, az kitart hétfő-kedden, hétköznap pedig este csinálom az ebédre valót. Nem nagy ügy, mert csak a lányom és én ebédelünk, és amennyit mi ketten megeszünk az nem nagy mennyiség.

Napközben egyszer alszik, változó, hogy mennyit fél órát vagy két órát, ez idő alatt ki tudok kapcsolódni én is. Este 6 körül jön a férjem, onnantól ketten vagyunk rá, de este 7-kor már alszik a leány.

Igazából most, hogy már megtanult járni, nagyon jó minden, mert szépen le tudja foglalni magát, vagy jön utánam és nézi mit csinálok. De azért is jobb, mert végre szinten tudom tartani a rendet a lakásban, és nem frusztrál, hogy napok óta kéne porszívozni, port törölni, elpakolni stb. Most napi 20-30 percet kell erre fordítani, a többi a lányomé.

2011. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na meg babája válogatja szerintem. Amellett, hogy jól kell szervezni, és nem árt egy kis segítség néha, nem mindegy, hogy milyen típusú a baba. Az enyém nagyon ígényelte a játszást, a csak vele és semmi mással való foglalkozást, egészen pici korától. Segítségem nekem sincs, de nem baj, ez van, ezt kell megoldani. Valamelyik baba el van egész nap egy szőnyegen, valamelyik pedig csak sír anya után és csak sír, csak sír... :) De cukik így is, úgy is! :) Kitartást! Lesz ez még rosszabb is! :)
2011. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van.

3 éves, 2 éves és egy újszülött.

Nem egyszerű az élet az biztos.

Kell ehhez egy igazán JÓ férj, akinek nem derogál vacsit készíteni, fürdetni, pelust cserélni, fürdőt takarítani.

Nekem nagy mázlim van, a férjem bármit megcsinál, rugalmas a munkaideje, sokat van itthon.

Vásárlást is ő intézi.

Csak sms-t küldök, hogy mi kell és hozza.

Ha nem segítene ennyit nem vállaltam volna be a 3. babát, mert bár az igaz, hogy sokat számít a szervezés is, de anya tervez gyerek végez....szoktam mondani.

Egy hasfájás is lazán keresztül húzza a napunkat :(

Főzni ált-ban 2 napra főzök. A reggeli szopi után kelek (fél6-6)

Odadobom a kaját (este előkészítek mindent) teát főzök, reggelit készítek, magamat rendbe teszem.

Sokat kell mosni, ilyenkor válogatom a szennyest.

7-8 között kelnek a "nagyok". Reggeliznek, öltözés, ágyazás stb...

9-10 között eszik a pici (attól függ, hogy mennyit evett előtte)

Addig a nagyok játszanak vagy mesét olvasok nekik.

Déli alvásnál szerencsére együtt pihiznek :)

Akkor az az idő az enyém :)

Vasalni...most őszinte leszek. Csak a pici cuccait vasalom. Megtanultam ügyesen teregetni, csak azokat a darabokat vasalmom amiket feltétlenül muszáj (ing stb...)

Túl nagy luxus nekem 3 pici mellett órákat állni az állvány mellett. Ha megyünk valahová persze vasalom a ruhákat indulás előtt, de így sem járunk gyűrött ruhában. A teregetés a kulcsa :)

Takarítani szükség szerint :) ill. amikor a férjem itthon van.

Mosogatás: mindig mindent azonnal elmosok így nem gyűlik össze. Este üresen hagyom a mosogatót, hogy reggel ne azzal keljen kezdeni a napot.

Ja és a legfontosabb: nem kapok semmitől sem idegbajt :)

Próbálom lazán venni az akadályokat és nem mindenen felhúzni magam, mert akkor 2 hét alatt ősz lenne a hajam. Így sokkal könnyebb.

2011. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!