Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ne vegyek olyan napvédőt...

Miért ne vegyek olyan napvédőt ami faktoros? -gyerekorvos szerint károsítja a máját a picinek. Igaz ez? Ti milyen naptejet vennétek 2 hónapos babának?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
??? Milyen olyan napvédő van ami nem valamilyen "faktoros"?
2009. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem faktoros, akkor nem véd! A gyógyszertárban kikevert "krémecskék" egyike sem védi megfelelően a kisbabát. Maximum a néger felnőttet :))))
2009. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak nem akartam veszekedni a gyerekorvossal. Szerintem vmi márkás 50 faktorosat fogok venni.
2009. máj. 19. 08:39
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a védőnő éppen az 50+-os Vichit ajánlotta, mert még nagyon kis gyenge és vékony a babák bőre, akár még árnyékban is le tudnak égni. Minden gyerekemnek márkás és nagy faktorú fényvédőt használtam mindig, sosem volt gond, nem égtek le soha. Igaz, a déli forróságban sosem engedtem ki őket, max. a teraszra, árnyékba. Amelyik fényvédő nem faktoros, az nem is véd, tehát fölösleges kenegetni a babát vele.
2009. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ilyet sose mondott. Nivea babanaptejet vettem tavaly, és nagyon meg voltam vele elégedve, azt soha nem mondta se a gyerekorvos, se a védőnő, hogy nem jó, pedig rá is kérdeztem.
2009. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is van itt egy kis félreértés. Nekünk azokat a bébinaptejeket (illatmentes, stb.) ajánlották, amik legalább 50 faktorosak. A babák bőre könnyen leéghet.
2009. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is csak valami félreértés lesz, nincs olyan napvédő, ami nem faktoros, mert olyan kence, ami nem faktoros az nem napvédő.


Mi 30 faktoros naptejet használunk, bőrgyógyász, kozmetológus mondta, hogy 30 fölött gyakorlatilag mindegyik ugyanolyan. Itt olvastam az egyik kérdésnél, hogy a 30 faktoros a napsugarak 96,7%-át szűri ki, míg az 50 faktoros 98%-át, viszont ebben sokkal több a kemikália.


Nem egyszer kell egy nap bekenni, mielőtt nap éri, azelőtt kb. fél órával legyen fenn a kence, ha izzad, vizes lesz, még akkor is ha vízálló újra bekenem, 11 és 15 óra között szigorúan árnyékban legyen a gyerek (is).

Nekem a spray-s változatok jöttek be, könnyebb felvinni a bőrre.

2009. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!