Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan játék közben...

4 hónaposan játék közben egyszercsak elkezd sírni?

Figyelt kérdés
Gondolom elfárad vagy megunja, de hogyan előzhetném meg? nem látok előzméányt. sokszor egyedül játszik valamivel és hirtelen sírni kezd. Szerintetek?
2011. dec. 22. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy meg kéne előzni. Amikor sírni kezd, akkor kell "orvosolni". :o)

2 gyerekes pocakos

2011. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi és gratulálok!
2011. dec. 22. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ebben a korban azért is visított fel kisfiam játék közben, mert hiába próbálta elérni pl. a játszószőnyegen felfüggesztett játékot, nem érte el, vagy kicsúszott a kezéből, látta a játszószönyi mellett a játékot, de még nem tudott odaforogni hozzá, stb., és ezért "felhúzta" magát, ennek adott hangot. Amikor nem volt vészes, én hagytam, hadd tanulja meg, hogy néha bizony vannak nem elérhető dolgok is, vagy ki kell neki magának találnia, hogy is tudná azokat megkaparintani, ezáltal motiválni egy kis mozgásfejlődésre (hisz kell valami motiváció, hogy megforduljon, forogjon, stb.). Amikor nagyon bedühödött, teljesen közelébe tettem a játékot, de nem adtam a kezébe. Hogy felragyogott az arca, hogy megkaparintotta az áhított tárgyat, hisz azért küzdenie is kellett érte, de megcsinálta! :) És volt, amikor felvettem, vagy ott a szönyin fekve kicsit "átmozgattam", átmasszíroztam, mert arra gondoltam, lehet épp csak valamelyik kis izma elzsibbadt, már "nyomja a talaj". Meg néha ilyenkor, hogy elvonjam a figyelmét énekelgettem, imádta akkor is, azóta is a mutogatós énekeket (pl. jár az óra, jár; erdő szélén házikó).
2011. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van benne valami. Lehet nem is elfárad, hanem csLÓDOTT. mAJD MEGFIGYELEM AZÉRT. kÖSZI
2011. dec. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!