Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is hagyjátok olykor-olykor...

Ti is hagyjátok olykor-olykor sírni a babátokat a kiságyban? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos a kislányom és néha szoktam hagyni, hogy sírdogálni az ágyikójában. Tudom, hogy ha tisztába van téve, jól van lakva, büfizett akkor csak azért sír, mert ölben akar lenni. Persze itt nem nagy sírásról beszélek, mert akkor kiveszem. Csak nem akarom elkapatni, arra ott vannak a nagyszülők és egyébként is egy 6 és fél kg-os babát nemkönnyű cipelgetni. Kis sírás után abba is hagyja és nézelődik, figyelgeti a kezét én meg el tudok végezni mellette. A minap gyerekes vendégek voltak nálunk és a lányomnál megint az előbb leírtak szerint csináltam, erre az anyuka lehurrogott, hogy szegény gyereket kínozom, meg hogy társasági lény és unatkozik. Meg milyen dolog hagyni a gyereket sírni. Ja és még azt sem érti, hogy miért alszik a saját szobájában, a saját ágyában a lányom, mert mi van ha fél egyedül. A 7 éves lányuk még mindig velük alszik. Ti ezekről mit gondoltok? Ti hogyan csináljátok?
2011. dec. 22. 14:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

én vele vagyok ritkán hagyom sirni bár az enyém nagyobb 15 hós de ha látom csak utánnam akar jönni mikor hipossalmosok kint fel a konyhát akkor szoktam mondani neki nyugalom játszon egy kicsit jövök és játszunk. muszáj néha sirni hagyni föleg ha olyat csinalok és tudom ugy is odajönne és az balesetveszélyes lenne.

ezért szoktam ahygni sirni.

az elsö 3 hónap kegyetlen volt mert hasfájos voltéjjel nappal cipeletm de akkor se hagytam hogy sirjon, hiszen azért vagyok hogy akár megvigasztaljam.

egy ágyba alszunk sajat junior ágya van majd januártol probálom otthagyni a szobájába nem is akartam a sajat szobájába szoktatani de lassan ideje lesz föleg második gyermeket is akarunk.Társasági lény az biztos de van amikor igenis kell hogy egy kicsit feltalálja magát pár perc erejéig mig nem vagyunk ott. helyesen csinalod

2011. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nagyxon jól csinálod. Ha pár perc sírás után lenyugszik és nézelődik, az azt bizonyítja, ogy nincs semmi baja, csak kicsit bepróbálkozott. Az is kell neki, hogy kicsit egyedül nézelődjön, és felfedezze a környezetét. A különalvásról meg az a véleményem, hogy a lehető legjobb mindenkinek. A gyereknek is és a szülőknek is. Nálunk is volt hasonló "számonkérés" anyukám részéről, hogy szegény gyereket ő sajnálja, hogy egyedül van éjjel, nem köztünk. Volt idő hogy köztünk aludt, hát olyankor én is és a férjem is olyanok voltunk reggel, mint a zombik. Egy az, forgott a gyerek az ágyban, mint a ringispír. Mi minden fordulásra ébredtünk, és azt sem tudtuk már merre húzodjunk, hogy a gyerek elférjen. Tehát a lényeg, hogy csak így tovább. Az én gyerekem ,ár elmúlt 2 éves, és hidd el, nem hiányzik se neki, sem nekünk az együttalvás. Így mindenki kipihent reggelre, nem gyötörjük egymást éjjel. Csak így tovább. Ügyes vagy, jól gondolkodsz.
2011. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Sose hagytam sírni a fiamat,és mégsincs elkapatva,egy ekkora babának kell az anyukája (bár szerintem egy nagyobbnak is).Most 2,5 éves a fiam,gyönyörűen eljátszik egyedül,a saját ágyában alszik stb....tehát nem egy elveszett gyerek,aki csak velem tud lenni,viszont azt mindig érzi és érezte,hogy ott vagyok ha engem akar!
2011. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát nekem ez a két véglet. A fiam is kezdetektől külön szobában van és jelentem teljesen egészséges vidám 1 éves. Szerintem 7 éves gyereknek semmi keresnivalója a szülőknél éjszaka (persze, ha van különszoba). A sírni hagyás ebben a korban szerintem nem jó, de ezt te döntöd el, én úgy gondolom, hogy ha nekem is szeretetre, vagy ölelésre van szükségem, odamegyek a páromhoz, vagy a fiamhoz megölelem, megpuszilom, stb. Ő erre még nem képes, de ettől függetlenül vágyik az anyjára, arra, hogy érezze az anyukáját, megszeretgesse valaki. Mivel odamenni nem tud, így sír. Szóval én felvenném, fel is vettem ilyenkor, ennek ellenére nem lett ölbebaba, most már alig érem utol :)
2011. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon jól csinálod! Egyik ismerősöm minden pisszenésre felkapkodta a lányát,persze állandóan kézben akar lenni. Ha leteszi, azonnal keményen hisztizik.Azóta még főzés közben is fogja. Nem szabad állandóan felkapkodni, meg kell tanulnia egyedül is elfoglalni magát.
2011. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen az én lányom is érzi, hogy ott vagyok vele, rengeteget játszunk, tornázunk és babusgatom. Nagyon kiegyensúlyozott baba, de nem akarom, hogy csak azért ölben legyen, hogy cipelgessem. Nagyon szép kis ágyikója van sok színes játékkal és bizony meg kell tanulnia, hogy ő is alkalmazkodjon. Egy ilyen pici baba mellett szerintem még el kell tudjak végezni. Persze lehet, hogy nincs igazam, de én így látom természetesnek!
2011. dec. 22. 14:38
 7/25 anonim ***** válasza:
27%
Detto ugyan ez van nálunk is csak kisfiúba :) én is szoktam hagyni "nyünnyörögni" aztán ha megnyugszik oké, ha elfajul sírásba akkor jön a babusgatás. DE nekem ez miatt sokszor van lelkiismeret furdalásom, pedig közbe szerintem sem gáz hagyni. meg annyi még a különbség h ö a kiságyába csak este alszik nappal egész nap velünk és a mi ágyunkon, játék közbe, kajcsi, után éppen ahol rájön ott alszik. szóval szerintem nem csinálod rosszul ha kicsit hagyod, olyanok meg mindig lesznek akik megmondják neked a saját véleményüket h ne hagyd sírni..
2011. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem csinálsz semmit sem rosszul. Ha nem órákig sír, akkor semmi gond nem lehet. Amúgy meg így erősödik a tüdeje a pici babáknak. Lelkileg nem fog sérülni ez miatt, szerintem továbbra is csinálhatod ezt.
2011. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Én nem hagyom most sem, és nem hagytam kisebb korában sem.


Ez egy sok vitát megélt és sok indulatot kiváltó téma.

Fogsz hideget is meleget is kapni.


Én nagyjából a vendég anyukával értek egyet, de a 7 évesen együtt alvást azért túlzásnak tartom.

2011. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozásokat ne nagyon értem????????Azért mert én nem hagyom sírni a fiamat?????
2011. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!