Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák is,...

Vannak itt olyan anyukák is, akik bár szoptatnak, de nehezen tudják elképzelni, hogy olyan sokáig (akár évekig) szopjon a babája?

Figyelt kérdés

Szándékosan ide írtam, talán ide több nem szopi-fan anya lép be.

Szóval én is szoptatok, 4 hónapos a kislányom, imádom, a szoptatás maga is jó, nekem viszont mindig stresszforrás, hogy mennyi a tejem, van-e elég, stb. Ettől függetlenül számomra van egy határ (1 év, vagy pár hónappal hamarabb), amitől nem akarok tovább szoptatni. Épp ezért furcsa nekem, hogy sokan évekig szopiztatnak. (Más kérdés, hogy szerintem nem is tart ki eddig a tejem...) Nekem ez olyan furcsa, egy 2 éves már önálló kis ember, és nem gondolom, hogy az anyatej oszt-szoroz ebben az esetben már, szerintem sokszor az anyában keresendő az ok, talán nem tudja "elengedni" a kisbabáját... Remélem, értitek.

Van olyan, aki egyetért velem?


2011. dec. 23. 07:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
én egy éves koráig szoptattam a fiam.ezt előre így terveztem,annál tovább semmiképp nem akartam.nem okozott gondot neki,egy könnycsepp nélkül,erőszak nélkül leszokott.
2011. dec. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Szerintem is sok olyan esetben, ahol pl. 1,5-2 éves már a gyerek, jobban zokon venné az anyuka az elválasztást, mint a baba.
2011. dec. 23. 07:49
 3/42 anonim ***** válasza:
31%
Igazad van. Az szoptatja sokáig a gyerekét,aki nem képes őt elengedni. A gyereknek egy éves korában már mindent kell ennie,és nincs szüksége az anyatejre. Általában,ha eszik már rendesen,akkor maga választja el magát.
2011. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Kisfiamat 1,5 éves koráig szoptattam, én választottam el, mert már csak nyűg volt.

Kislányom most 7,5 hónapos, vele nem tervezem 1 évnél tovább a szoptatást. Már most kiváltottunk 3-at, már csak reggel és este van neki cici.

2011. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%
Én is ilyen vagyok. Tudtam terhesen, hogy akarok szoptatni, de azt is tudtam, hogy max 1 évig. Aztán végül 10-10 hónapig szoptak a gyerekeim (2 van). Bevallom, se testileg, se lelkileg nem tudtam volna végigcsinálni még 2 hónapot. Bár ezt terhesen nem tudtam, hogy mennyire meg fogja viselni a testemet a szoptatás, iszonyatosan lefogytam tőle, hiába ettem, szédültem, gyenge voltam, stb, csoda, hogy 10 hónapig tudtam szoptatni. Ez így volt mindkettőnél.
2011. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Én teljesen őszinte leszek vele(tek)d:

Amikor pocakos voltam, bele se gondoltam, hogy szoptatási korszakunk meddig fog tartani. Teljesen egyértelmű volt számomra, hogy ez lesz - remélhetőleg - az egyetlen beviteli forrása a lányunknak.

Sürgősségi császárral szültem, ami 2 perc alatt dőlt el az uh alatt. Sokkot kaptam és görcsölni, remegni kezdtem. Nem sokat tudtak velem kezdeni az orvosok. Kaptam nyugtatót, majd érzéstelenítőt és már kezdték is.

Mire felfogtam a helyzet súlyosságát, már 3 napja világon volt a kislányom.

Első nap feküdtem 10 órát. Abból 3× láttam a lányunkat, mikor hozták a szoptatásra.

Második nap, meg olyan rosszul voltam, hogy azt is elfelejtettem, hogy szoptatni kéne :| 4 óránként evett a lányunk.

Nagyon sz@r anyukának éreztem magam. Harmadik nap estéjére viszont úgy bedurrant a mellem, hogy el kellett kezdenem fejni. Iszonyat mennyiségű teljem volt.

Végül 4. nap hazajöttünk, látástól vakulásig fejtem, mert tejlázam is lett..

Lányunk szépen fejlődött, mondhatni olvasta az orvostudomány által írt szakirodalmat .. csak egy gond volt: A min. 6 hónapig tartó szoptatást elolvasta min. 6 HÉTIG tartónak. Abba hagyta a szopást. Maradt a fejés, ami 3 hónapos koráig tartott ki.


Nem bántam meg, hogy hamar leszokott. Fagyasztva van tartalék tej, amit majd jan. - febr. környékén kap meg.

Belegondolva rájöttem, hogy én nem lettem volna képest "érettségiig" szoptatni a lányomat, akkor sem, ha a WHO ver ostorral ...


Másképpen is lehet egy anya-gyermek kapcsolat bensőséges, nem csak a szoptatással. Legalábbis szerintem.


Barátnőm fia most lesz januárban 4 éves és még mindig szoptatja. Nekik így 'kényelmes'. Azonkívül, hogy mindent eszik már a gyermeke, minden étkezéshez kell neki a tejcsi. Férje már mondogatja neki, hogy szoktassa le, de nem akarja.

2011. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
lol, nem hívnám magam szopi fannak, de két és fél évig szopizott a nagy.mint kiderült, imádja a tej ízét meg érzékenyebb fajta.A kicsi két hós, ő csak evésre használja, sztem egy éves kora előtt elhagyja, gyerekfüggő is.
2011. dec. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Egyetértek én is veled. Én 10 hónapig szoptattam, magától hagyta abba, nem erőltettem utána. Szerintem az éppen elég volt, úgy érzem megtettem azt, ami a babának kellett.

Van egy ismerősöm, aki a lassan 4 éves gyerekét még mindig szoptatja, de az anyuka mondta, hogy már nincs teje egyáltalán, csak a mellbimbót szopja a gyerek, mint egy cumit, naponta sokszor. Nos, akkor ezt minek nevezzük??? Igaz, már ő is leszoktatná, de nagyon nehéz, mert olyan ez, mint más gyereknek a cumi. De ezt akkor sem értem, valamit akkor is kitalálnék, mert a cumi még valahogy elmegy ebben a korban, de hogy csüngjön a cicimen...

Ezért a következő gyerekemnél is igyekszem betartani, hogy 1 év után már ne kelljen szoptatnom, mert az előző példából okulva tudom, hogy 1 éves kor után a gyerekek nagyon kezdenek ragaszkodni a megszokott dolgokhoz, ezért akkor már sokkal nehezebb tőlük elvenni a cicit is, mint 1 éves kor előtt.

2011. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
1 éves koráig szerettem volna szoptatni a lányomat... 7 hónaposan már csak este volt hajlandó szopizni vagyis inkább a cicin elaludni...rengeteg tejem volt,de nem kellet neki se ciciből se üvegből,valamiért egész egyszerűen már nem ízlett neki (még arra se lehet fogni,hogy menstruálni kezdtem volna és attól lett volna más íze hiszen szülés után 6 héttel megjött és onnantól rendszeresen).Így tápszert kapott amit nagyon nem szerettem volna,de persze azért a kajákba az én tejemet csempésztem bele.Azért jó ha a babák maguktól szoknak le a ciciről,de én nagyon örültem volna ha ezt legalább 1 éves koráig nem teszi.
2011. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Szia! Én is csak 1 éves koráig szeretném szoptatni a fiamat! Most 6,5 hónapos, 1 étkezés van már kiváltva, lassan a 2. is. Imádok szoptatni, de nekem is 1-nagyon max 1,5 éves kor a határ.
2011. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!