Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a babám. Ma a doki...

9 hónapos a babám. Ma a doki kezdődő tüdőgyulladást állapított meg, injekciót kap. Valaki volt hasonló helyzetben? Gyors volt a felépülés? Mire figyeljek később hogy ne essen vissza?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

én három évesen voltam tüdőgyulladásos, három hétig betegeskedtem, mire a doki rájött mi a bajom. azóta nem volt hasonló szerencsére..

a higiéniára ügyelj, mindig megfelelő öltözet(réteges, ne legyen melege, ne fázzon). orvost is megkérdezhetnéd :)

2011. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan sok mindenen múlik,hogy mitől kerül ilyen állapotba egy 9 hónapos baba.De általában:az orrát feltétlenül tisztítsd rendszeresen,mert a legtöbb baj abból származik,hogy az orrváladékot a baba (3-4 éves koráig!)nem tudja kiüríteni,az lecsorog a garatba,a kórókozókkal teli váladékot permetszerűen belégzi.Egy 9 hónapos még viszonylag sokat fekszik a nap 24 órájából,és fekvő-alvó helyzetben ez fokozottabban előfordul.A babák utálják az orrszívót,és meg is kell küzdeni velük,de nagyon sok bajt el lehet kerülni.
2011. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok. Hát az orrszívással nincsen gond, engedi és mindig szívtam neki amikor szükséges volt. Sima megfázással kezdődött de már 3 hete tart és az antibiotikum sem használt, elküldtek mellkas röntgenre ahol ezt állapították meg. Rétegesen próbálom öltöztetni se elég izzadós fajta szóval nincs könnyű dolgom vele. Bízom benne hamar túljutunk ezen és máskor nem lesz ilyen. Ő mondjuk nincs sokat fekvő pozícióban egy nap:) Elég mozgékony leányzó! Kellemes ünnepeket kívánok és köszönöm a tanácsokat.
2011. dec. 24. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislány is ilyen izzadékony volt, mint a te babád. Ő mindig kevésbé öltöztette fel, mint a másik gyermekét, illetve sokszor ellenőrizte, nincs-e megizzadva. Benyúl a hátához, a nyakát nézte, és ha nyirkos volt a baba ruhája, azonnal átöltöztette.

Boldog karácsonyt nektek is!

2011. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi kb.3 hete jöttünk haza tüdőgyulladással a kórházból.

A kisfiam akkor 5 hónapos volt.:(

Hamar gyógyult, szurit nem, gyógyszert kapott.

Antibiotikumot, köptetőt, szombaton mentünk, hétfőn jöttünk,

még kb.1 hét és meggyógyult.

Ha elkezd taknyos lenni én már figyelek ha hurutosan köhög, reked irány a kórház.Részemről tuti!!

2011. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Apropó, bátyó ősszel kezdte az ovit és mindent hazahoz:( mi így szedtük össze, náthával kezdődött és ez lett belőle, dokim péntek reggel nézte, másnap délelőtt már a röntgen kimutatta a kórházban, bevittem mert csúnyán köhögött.

A házi doki nem látta súlyosnak:(

2011. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!