Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem az ügyeletre? Kisfiam,6...

Vigyem az ügyeletre? Kisfiam,6 hónapos, tenap óta elég taknyos, de ma már köhög is. Nem csúnyán, csak néha köhint egyet egyet. Nincs láza, vidám, játszik, gügyög.

Figyelt kérdés

Az éjjelek rémesek persze, mert szívjuk az orrrát, mert nem igen tud aludni, így mi sem. De ez lényegtelen:-)Eddig nem aggódtam, de most, hogy elezdett köhögni megfordult a fejemben, hogy talán vinnem kellene egy orvosnak megmutatni. Felhívtam a körzeti orvost, ő lerázott, azzal, hogy valószinüleg fogzik, azért nincs más baja. Mondjuk ő egy távgyógyító:-D Tehát távolról is simán mond diagnózist. úgy, hogy nem is látta a gyereket:-D

Most tényleg tanácstalan vagyok, elvinnétek?


2011. dec. 24. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha jó az általános állapota, vidám, jó kedélyű, iszik elég folyadékot, én nem macerálnám ...

Az orrszívásnál többet most úgyse nagyon tudsz tenni. Persze ha magas láza lenne, elesetté válna, hányna, rekedt lenne, akkor ügyelet!

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Először is Neked is Boldog Karácsonyt:-)És köszi a gyors választ.

Igen, én is így gondoltam...iszik bizony nagyon sokat, eddig majdnem 1 liter csipketeát ivott meg. Szerintem be fog rekedni ahogy hallom. Remélem nem, de sajos nagyon olyan a kis hangja, a torkát nem tudom megnézni, hogy piros e vagy sem. Ami még fontos, alig evett ma. Főzeléket egyáltalán nem, tápszert is alig alig. Ez nem tudom, hogy nem baj e.

2011. dec. 24. 17:32
 3/17 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van, csak 1,5 ill. 3 évesek. Orrszívás és köptető. Ennyi. Sajnos 6 hónapos babának nem tudom már, mit lehet adni, biztos valamit felírna az orvos, ha elvinnéd. Sőt, lehet, gyógyszertárban is tudnának valamit ajánlani, amitől könnyebb lenne neki.
2011. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
ja, és a fogától nem köhög szerintem a baba, nálunk sosem társult betegséggel a fogzás.
2011. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Elszaladtam még ma a gyógyszertárba, de ott a néni nem ajánlott semmit, csak a nazivin orrcseppet. Ezt cseppentem neki. Ő nem tud rőla, hogy ilyen kcisi babáknak lehet e adni köhögés ellen bármit is, így inkább nem adott semmit.

Azt hiszem az lesz a legjobb ha megnézem, hogy holnap hogy viselkedik, legfeljebb felhívom az ügyeletes dokit.

2011. dec. 24. 17:48
 6/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy keveset, vagy semmit nem eszik, nem baj, csak igyon, az a lényeg. Szerintem köptetőt simán lehet adni 6 hónaposnak (pl. Mucopront, vagy a gyógyszertári Elix. thymi), de ha nem javul, ügyelet ugye mindig van ... Remélhetőleg jobban lesz Pici!

(első voltam)

2011. dec. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát én mindíg úgy voltam vele hogy ha már köhög akkor irány a doki!mert ha csak az orra folyik az nem olyan vész mert nállunk az sokszor csak fogzási tünet volt!Viszont ha étvágytalan is akkor tuti fáj a torka is azért nem eszik!ha pedig fáj a torka,köhög akkor ott már komolyabb baj lehet!Én nem várnék nehogy belázasodjon vagy valami szövődménye legyen!

Esetleg egy tipp:éjszakára baby Louf balzsamot használhatsz az megkönnyíti neki a légzést és hátha jobban alszik!Orszívás elött meg sterrymar orrspray(tengervízes oldat)fújj az orrába és szívd neki amennyiszer kell nehogy átterjedjen a fülére,arcüregére!

Remélem tudtam segíteni!

Jobbulást a picidnek és Boldog Karit!

2011. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Cebion cseppet adhatsz neki nyugodtan, az orrszívás az jó, a nasivint tényleg napi max 3-szor cseppentsd neki, és max 3 napig add, utána 2 nap szünet belőle.

Tengervizes orrspré az mehet bátran, szívás előtt befújod neki, vársz 4-5 percet és utána könnyebben kijön.

Köptetőből vehetsz vény nélküli Rhinatiolt, de reggel és délután add neki, estére már nem, mert nagyon megköhögteti. (felszakítja a lerakódott váladékot)

Ha bereked akkor jó a calcimusc, reggel este fél-fél ampulla.

A torkát pedig ha nem tudod megnézni, akkor szagold meg a lehelletét, ha "büdi" akkor esélyes hogy begyulladt neki.

2011. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen, igenezeket mind csinálom. Viszont most én arra ébredtem, hogy rettenetesen fáj a torkom. Így feltételezem, hogy neki is fog vagy már fáj. Eddig nem voltam megijedve, most már megvagyok. Honnan tudom, hogy biztos fáj e neki??? Még mindig ne vigyem orvoshoz? Reggel meg fogom szagolni a kis száját ahogy mondtad.
2011. dec. 25. 03:04
 10/17 A kérdező kommentje:
rettentően berekedt,és köhög
2011. dec. 25. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!