Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindegyik kicsi gyerek ennyire...

Mindegyik kicsi gyerek ennyire durván átéli a szeparációs szorongást? Hogy tudnék neki segiteni? 15 hós a kisfiam, eddig is szenvedtünk de ez most nagyon komoly!

Figyelt kérdés

Tegnap apával hárman néztük a szobába a tv-t, felálltam már kapott utánam. Kimentem a szobából még látott már orditott. Hiába volt ott vele az apja, nem birta megvigasztalni. Amint beléptem a szobába elhallgatott.Mit csináljak? Nem lehetek állandóan mellette! Mindig próbáltam ugy csinálni, hogy ne csak mellettem legyen el. Sokat volt sógornőméknél, imádja őket, nagyon szeret ott lenni, de már ott sem tudom hagyni mert üvölt mig meg nem jövök, és vigasztalhatatlan!

Mindegyik gyerkőcnél ennyire durva ez a szorongás? Mikor "növi" ki?


2011. dec. 23. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegyiknél. Nem nagyon tudsz mást csinálni, mint hogy ott vagy mellette, viszed mindenhova lehetőség szerint. El fog múlni nála. 18 hós kor után is visszajöhet még. Arra gondolj, hogy ez most neki is nagyon nehéz időszak. :-(

Ilyenkor mellékes, amit amúgy nagyon helyesen csináltál, hogy másokhoz is hozzá legyen szokva. Ilyenkor csak anya jó. Nálunk is borzasztóan rosszul esik a férjemnek, ha ilyen periódus van. Van, hogy a lányom és a férjem lelkivilágát is ápolnom kell. Mert ilyenkor nem arról van szó, hogy apát nem szereti, hanem hogy csak anya jó, csak akkor érzi magát biztonságban, ha lát téged. Próbáld meg valahogy úgy csinálni, hogy minél zökkenőmentesebben vészeljétek át.

2011. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is ez a helyzet! Nem győzöm apát vigasztalni :(, hogy majd kinövi. Eddig együtt fürödtek, de már azt sem tudnak, mert üvölt a kádból, ha bemegyek abbahagyja. Ha éjszaka kel, akkor is csak én vagyok a jó. Nálunk, nincs aki vigyázzon rá, de járunk különböző közösségekbe, hátha. Remélem hamar vége lesz, mert kezdek kipurcanni :S

2011. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy 13 hónapos
2011. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!