Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti egyéves gyerkőcötök is...

A ti egyéves gyerkőcötök is ilyen hisztis és durva?

Figyelt kérdés
Csenge most töltötte az első évét, de szinte az összes karácsonyi ajándékát el kell előle tenni. A xilofont megrágja, járássegítőt szétszedné, csodakockát összetöri, egyedül a pohár öntögető készlet és a gyűrűpiramis maradhat ott, de azokat is üti-vágja. Ráadásul még tisztába is csak ketten tudjuk tenni, olyan eleven. Ez normális?
2011. dec. 25. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, ne izgulni ez normális. A játék az övé engedd had tanulmányozza, ha tönkreteszi, neki az még értékes. Az én lányom is rögtön mindent meg rág, ők így vizsgálják meg a tárgyakat. Pelenkázás nálunk is rémálom.
2011. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem nem nagyon mondhato normálisnak ha tőr zúz de probaljatok meg irányitani hogy hogyan játszon vele és egyűtt készitsetek valamit gyurmábol ti is kűlőn meg ő is kűlőn.
2011. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én leányom is ilyen agresszív. Mindent a földhöz vág, toporzékol ha elveszek tőle valamit, kirügja az ételt a kezemből, ha valamit csinálok vele(pl elviszem valahonnan)meg akar harapni... Semmi nem tetszik neki, nem játszik semmivel(vagyis de, csak nem játékkal, hanem palackkal, zacskóval, s minden olyannal, amivel nem szabad :)) )

Vajon nincs megnevelve? Én már nagyon ezen töröm az agyam, hogy valamit elrontottam a nevelésében...

Vagy a természete eleve ilyen akaratos, agresszív...? No, nem tudom.

Remélem elmúlik hamar ez az időszak :)

Kellemes Karácsonyt kívánok Nektek!

2011. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém nem hisztis és durva, sőt igazán nyugis, ha épp nem nyügis :) De a pelenkázást utálja ő is, forgolódik, leugrálna - kivéve, ha valami érdekes dolgot kap közbe a kezébe.

A korának megfelelő, törhetetlen játékot érdemes csak adni neki, mert az, hogy levágja a földre, nem biztos, hogy rosszaság - lehet, hogy egyszerűen ő most az ilyen nagy mozgásokat gyakorolja. Rá kell szólni újra és újra, hogy mit szabad megenni vagy dobálni és mit nem.

2011. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos kisfiam is művel hasonló dolgokat. CSak olyannal szeret játszani, amivel nem szabad, ha elvesszük tőle, úgy üvölt mint akit nyúznak. A pelenkázást egyedül nagyon ritkán tudom megcsinálni, mert elmászik, ficánkol, hisztizik,stb. Ha a kezénél fogva sétál, akkor mindenen átgyalogol, megtapos, rugdos. Engem előszeretettel harap (tele vagyok lila zöld foltokkal és fognyomokkal), csíp és kapar. Néha nekem is ilyesztő ez az agresszivitás, és csak remélni tudom, hogy majd kinövi.
2011. dec. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TKI Ibolya ***** válasza:

Az agresszivitást nem kinövi a gyerek hanem a szülőnek kell kinevelni belőle.Ekkora gyerek még nem tudja hogy mit szabad és mit nem ,de ha ráhagyod akkor természetes lesz számára ,hogy lehet anyát bántani a játékokat tönkre tenni.Szerintem az agressziót soha nem szabad a gyerekre ráhagyni van erre példám is:Amikor a lányom pici volt elő szeretettel húzta mindenki haját és marta az arcát.Minden esetben rászóltunk,hogy nem szabad egyedül anyósom mondta azt neki mindig ,hogy a mamát szabad.Az lett a vége,hogy a gyerek senkit nem bántott csak a kedves mamát ami persze a mamának esett rosszul és sírt ,mert nem értette miért csak őt bántja a gyerek?

Játszani is meg kell tanítani a gyereket.Ha elpakolod a játékokat nem fogja tudni hogyan kell velük jól játszani.Attól,hogy mi tudjuk hogyan kell játszani valamivel a gyereknek még nem magától értetődő az.

2011. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én anyám is ilyen, mikor meséltem, mit művel, azt mondta, hogy a picinek mindent szabad...
2011. dec. 29. 19:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezzel nem értenék egyet, hogy a picinek mindent szabad, mert sok szülő ezzel rontja el. Most még kicsi, aranyos, olyan nagy kárt nem tesz, de a jó nevelést már az elejétől fogva el kell kezdeni! Mert ilyenkor még engedékenyebbek a szülők, de nem szabad, mert ha kicsi korától így szokja meg, akaratos és irányíthatatlan lesz, alig lehetlesz vele bírni. Sajnos több ilyen gyerek is volt az ismerőseim, rokonaim közt, 4-5 évesen olyan elkényeztetett és akaratos, durva, ha valami nem úgy volt, ahogy neki tetszett, rögtön hiszti, a szülők persze engednek, hogy abba hagyja, de mi lesz így tíz év múlva, pl? Minél nagyobb a gyerek, annál nehezebben bírni vele. Még most meg kell tanulnia, hogy mit szabad és mit nem, mi az, amit megkaphat, és mi az, ami nem. A legfontosabb, hogy szóval tudj rá hatni! Megértse, mi miért van, vagy miért nem úgy van. :)

Remélem tudtam segíteni! :)


Az nem gond, ha eleven, de mindenképp el kell neki magyarázni, hogy így nem játszhat vele, meg kell becsülni a dolgait!

2012. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!