Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékot adtok 9hó...

Mennyi folyadékot adtok 9hó körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
Még szopizunk, de ebédre kap főzeléket, ilyenkor szoktam adni neki vizet pár kortyot amig kéri, de nem tudom napközben mennyit igyon. Akárhányszor megkinálom mindig inna, de nem merek neki sokat adni nehogy aztán ne egyen, mert teli lesz a hasa vizzel. De azt se akarom hogy szomjas maradjon. Ha adok neki fél óránként 2-3 kortyot az elég? Vagy annyit adjak amennyit kér?
2011. dec. 25. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most 10 hónapos, de mindig sokat ivott. Mondjuk ő nem szopizott, így az kiesett, mint szomjoltó. De ő már 9 hónaposan is megitta a napi 4-5 decit.
2011. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is 9 hósak vagyunk, és nálunk változó, hogy mennyit iszik. Reggel-délben-este van tápszer, 210-et keverek be, van amikor megissza, van mikor 60-90 ml körül meghagy belőle. Mellette babateát, vizet és néha gyümölcslét is adok neki. Nálunk a "sok" az 3-4 dl. Bár hozzá kell tennem, hogy se én, se az apja nem iszunk sokat. Talán 1/2 liter egy nap....

Tudom, hogy ez nem jó, de hiába kínálom a gyereket, hogy igyon, ha egyszer ő nem kér. Tölcsérrel mégsem tölthetem bele... :)

2011. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig is annyit adtam neki, amennyit elfogadott. Most 11 hónapos és van, hogy 3 decit iszik meg egy nap, van, hogy 6-7decit is. Teljesen változó. De ez így volt már 9 hónapos korában is. :)

A vízzel nem lesz tele a pocija, max egy kicsit csúszik az étkezés, de nem sokat. Nálunk max fél óra volt ilyen miatt.

2011. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!