Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam és éjjel...

6 hónapos a kisfiam és éjjel átlag kb.6-10 szer fent van. Aki hasonló cipőben jártok (tatok) mi vállt be?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kéne tennem mert hagyni sírni nem nagyon vagyok képes.

Igazából csak azért kel fel mert ki esik a cumi visszateszem és alszik tovább de ez kb. 10szer már kicsit nagyon fárasztó

mire megint visszaalszok szinte mehetek újra.

Második babám, első fiam szintén ezt csinálta 3 éves koráig nem aludt.

Este elalszik szépen egyedül de mikor lefekszünk kezdi, egy szobában vagyunk még a kicsivel. Így nem is tudom őket összerakni. Már nem nagyon szopizik, reggel még 4 körül kéri mindig a hamit:)

Ötletek, tapasztalatok?? Egyszer próbálkoztam a sírni hagyással de 20 perc után annyira üvöltött, hogy megsajnáltam...


2011. dec. 25. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy a foga, ínye bántja, mert már jobban mozoghatnak a fogacskák odabenn. A lányunk nem cumizott annyira, de hogy jön felül is a foga, így rákapott. Ez meg is nyugtatja őket. Nekem egyik barátnőm kislánya volt fenn hosszú órákon keresztül és kiderült, hogy a foga jött neki. Lehet, hogy ez a baj.

2011. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én első fiam is ugyanilyen rossz alvó volt. Nálunk annyiban volt rosszabb a helyzet, hőgy ő 10-15x ébredt az éjjel. Ő is szépen elaludt magától, ahogy este lefektettem, de ahogy kiesett a cumi a szájából már sírt is, de ahogy visszakapta a cumit már aludt is tovább. Nálunk csak az vált be, hogy kb. 6-8 hónapos korában külön szobába költöztünk tőle. De akkor is csak annyiban javult a helyzet, hogy csak 3-5x ébredt éjjelente a cumijáért. Ő 3,5 éves volt, hogy nagy nehezen leszoktattuk a cumizásról, és azóta alussza végig az éjszakát. Szerintem próbált meg te is leszoktatni valahogy a cumiról, bár ilyen pici korban még nem tudom, hogy lehetne. Meg a másik, hogy ez az éjszakai ébredés szerintem nagyon gyerekfüggő. Az én 2. fiam is magából alszik el cumival a szájában, de ahogy kiesik a cumija ő nem kéri újra, így szerencsére ő végig tudja aludni az éjszakát.
2011. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi hát akkor ti sem hagytátok sírni!?

Nem bírom ki, most tanácstalan vagyok lehet egy éjjelt meg kéne próbálni csak úgy érzem mintha cserben hagynám ha nem megyek oda.

Olyan édes úgy néz rám mint egy istennőre:) a világ közepére én meg nem megyek oda ha hív:(

Lehet hülyének néznek most sokan de így érzem, ti ezzel, hogy vagytok?

2011. dec. 25. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem hagytam sírni a fiam. Nálunk volt, amikor 22x keltem hozzá. Ahogy elhelyezkedtem az ágyamban ő rögtön visított. Nekem nem cumizott, én voltam a cumi. :-(

Ö nagyon szeretet függő, azaz szinte állandóan simizni, átölelni, puszilgatni kell. Nem én neveltem ilyennek, ő ilyen. Most másfél éves és bújós nagyon a mai napig. De visszatérve a kérdésedre, szerintem ne hagyd sírni, próbáld meg megsimogatni, csitítani. De érezze hogy vele vagy, szerintem még kicsi, és igaza lehet azoknak akik a fogzásra tippeltek nálunk is akkor voltak ilyen "horrorba" illő éjszakák. Most a szemfoga jön, na eddig ez a legrosszabb fogzásunk. Kitartás, idővel jobb lesz.

2011. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tedd közelebb a kiságyát.Csak egy karnyújtás és a cumit már vissza is teszed a szájába.Neked sem kell felkelned.
2011. dec. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni!!! Egy baba se sír ok nêlkül! Így tudja csak kifejezni hogy akar valamit! Felzqklatod, kiizzad, nem kap segítsèget amièrt jelzett stb.

Enyèm 10 hòs sose hagytam sírni.

Kislànyom is borzalmas alvò volt! A cumi dolgot megoldottuk:

Napközben tanítottam hogy kell a cumit egyedül betenni!!! :))))) 9 hònapos kora òta màr èjjel is beteszi csak ha nem talàlja, naaaa akkor jelez!

2011. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hagytam sírni:), este adtam neki egy viburcol kúpot amitől most is sokkal jobban aludt de nem lehet örökké:(

átvészeljük, bátyó 3 évig nem aludt, ha azt kibírtam:)

2011. dec. 26. 10:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs messze az ágya kb.2m.Közelebb nem tudom tenni, próbálom én is mutatni neki, hogy tegye be....de még picike nagyon, bár fordítva már beteszi:D
2011. dec. 26. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:

A viburkol kupal nem ártassz neki, ha úgy látod ez bevált fogzasrá.

Az én babám is sokszor ébred éjjel, én sem hagyom sírni. Éjszaka felerősödik talán a fog növekedésének a fájdalma meg lehet anya hiánya van. Nálunk mellett alszik, ha felébred csak ölében nyugszik meg, cicin így jobbnak láttuk, ha mellettünk alszik. Így is sokat ébred,de rögtön tudok reagálni én előtte kb 5 msp-el ébredek.

2011. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!