Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 15 hó körüli...

Miket játszotok 15 hó körüli babáitokkal ilyenkor amikor be vagyunk zárva a négy fal közé?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
off engem is érdekelne(mondokás könyv, zenehallgatáson kívül)
2011. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 hós, pakol, babázik, formaevőzik, gyurmázik, zenél, villog, mászkál, elbújik, táncol, stb.

Szeret szöszmötölni, simán elvan egy dologgal akár 2 órát is egyhuzamban.

2011. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 19 hós de ha nem baj írok hátha tudok újjat említeni!

Lássuk csak:

-csináltam neki nagy kartonból házikót amibe ki-be mászkál illetve dobálja ki az ablakon a labdákat én meg vissza ez mindíg nagy göndör kacajokat vált ki belőlle.

-bébitaxival vagy kismotorral kerázik a lakásban

-bújócskázunk,kergetőzünk,bírkózunk a földön

-ugráló zebrán vagy a csacsin ugrál

-könyveket nézegetünk,mondókázunk

-építőkockázik,gyurmázunk ezek még nem sok ideig kötik le

-játék tekéjével játszunk ezt imádja vagyis azt hogy felborigassa a bábukat

-nagyon sokat autózunk viszont ehhez legtöbbször kellek én is,tologatjuk,borígatjuk az autókat illetve már komolyabban is játszunk velük:beállunk tankolni,autót mosatni,szerelőhöz visszük stb

-youtoubon nézegetünk gyerekdalokat:nagy kedvencek:Csicsi pinpinkin,alma együttes,ici-pici házikó,kacsatánc,füles mackó ez általában 1 órás időtöltés

-kergeti a cicát a lakásban

-házimunkázunk:mosógépet bepakoljuk,kiteregetünk,mosogatunk,süteményt gyúrunk szaggatunk,porszívózunk

-nagyritkán mesét néz:Uki-t és Bogyó és Babócát

-tologatja a játékbevásárló kocsiját amibe ki-be pakol a szobájából

-kipakol a konyhaszekrényem alsó fiókjából amibe műanyag edények vanak és azokra illesztgeti a tetejüket

-mágnestáblára rajzolunk szintén imádja

-labdázunk,gurigatjuk egymásnak

-buborékot fújok neki ő meg rohangál kipukkasztani őket ezt szintén imádja

-kilövős pörgettyűs játékát kilövöm neki amit szintén póbál elkapni(ezeket a játékokat azért szeretem mert mozog,rohan és legalább jól lefárad illetve nagyokat kacag)

-formaberakózunk

-bábozok neki

-azon kívül pakol,rámol,pakol,rámol.....


Hát nagyjából ennyi jutott eszembe!

2011. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lányom 15 hós.


mi napi 1x mindenképpen ha csak 10 percre de kimegyünk.


Délelött elég jól eljátszik egyedül ilyenkor fözök, takarítok. sokszor segít itt ott ha kedve van, akkor adok neki teret benne.


délután rosszabb mert ha rossz az idö 10 perc séta max.


èn szétválogattam a játékait.

vannak fakockái és legói. ezek külön dobozban vannak.

aztán az egyéb játékokat is szétválogattam két dobozba. ezeket cserélgetem 1-2 hetente, így mindig van új kihívás.


A kisgyerekeknél fontos hogy egyszerre ne legyen elötte sok játék, mert nem tudja mit kezdjen velük egyszerre. tegyél el sok játékot és csak néha add neki, sokkal jobban fogja érdekelni.


lányomat a rjazolás nem köti le még 5 percre sem, azt ritkán csináluk, pedig fel vagyunk szerelkezve mindenféle dolgokkal hozzá.


gyurmázás érdekelne, mert nem mertem még kislányomnak venni. mit csinál belöle?


vannak kosarak-dobozok amikbe ha icic pici is bele ül, neki ez egy óriási játék.


Ja és az unatkozás kreativitást szül. egy gyereket nem kell lekötni a nap minden pontjába, teret kell adni neki hogy maga jöjjön rá dolgokra így ha látod unatkozik ne zavarjon.

2012. jan. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!