Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel szoktathatom le 11...

Mivel szoktathatom le 11 hónapos gyermekemet a "hisztiről"?

Figyelt kérdés
Evés közben is képes kirúgni magát, megfeszítve hisztizik, egy könny sincs a szemében. Ha épp megitatnám, akkor az a baj. Nem tudom, hogy mi lenne a jó módszert, tanácsot szeretnék kérni ( nem verésre gondoltam!!!)

2011. dec. 25. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Egy 11 hónapos még nem hisztizik, majd 2,5-3 évesen:-) Komolyan lehet, hogy nem éhes vagy szomjas és azért csinálja. Fiam legalább is így volt. Ilyenkor vártam 20-30 percet, utána evett vagy ivott.
2011. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Üdv a klubban!

Én lányom is 11 hónapos, de mindig is egy hisztigép volt!

Nem akar aludni, nem akar enni, és ha mostanában valami nem sikerül egyből, vagy nem kapja meg azonnal amit akar, akkor teljesen elmennek neki otthonról! :)

Én magyarázok neki ilyenkor, de hát szegénnyel nem lehet sokat csinálni.Engem is kicsinál rendszeresen.

A kaját én úgy oldom meg, hogy akkor kap enni amikor már nagyon éhes!Nasi az nagyon ritka, esetleg egy kis almát, vagy valami könnyűt kap 2 étkezés között.Olyan ételt kap amit szeret, és ha még így se megy, akkor bekapcsolom a tv-t! :P Tudom szörnyű, de ha nem ezt teszem, addig hadonászik, amíg ki nem veri a kezemből a kaját.Van, hogy énekelek, vagy idióta fejeket vágok.

Azt javaslom, hogy próbálj végig mindent, bármit ami eszedbe jut.Adhatsz neki is 1 kanalat, mondjuk ezt még nem próbáltam.

Sok szerencsét! ;)

Kellemes ünnepeket!!!

2011. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor mi lesz 2-3 évesen? :)

Már próbáltam azt a módszert is, hogy beleraktam a kiságyban ilyenkor, de akkor is csak hisztizik ( ennek tudom mondani, mert amikor nincs egy könny sem a szemében és mellette nem az van amit ő akar, akkor ennek nevezem) veri a kiságyát. Ha meg meglát engem v. az apukáját akkor még jobban csinálja.

2011. dec. 25. 22:11
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves második! Azt hittem már csak az én gyerekem hisztis. Próbáltam már a repül a repül a... kaja közben, de ez is csak egy pár napig vált be. Képes kilökni a kezemből a kaját...kiverni a cumisüveget, sírva jön utánam, csak hogy úgy legyen ahogy ő akarja. Amúgy meg egy imádni való, nyugodt baba, de mostanában egyre sűrűbben vannak ilyen kirohanásai. :)

Neked is Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 25. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

11 hónapos már hisztizik :)

pont most olvastam egy könyvet, 10 hónapos korukra érik meg arra az agyuk, hogy manipuláljanak minket :D

de valóban, ha már most nem bírod, mi lesz 1-2 év múlva? :D

hisz még csak most kezdődik, ez ennél már csak rosszabb lesz :)))

de a legjobb ha nem csinálsz semmit, észre se vedd és mindig legyél következetes, ha valamit egyszer lehet akkor mindig, ha valamit nem lehet akkor SOHASE! így fel tudod állítani a határokat, megspórolsz így pár kör hisztit :)

2011. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Viszont olyan nehéz is kibírni, hogy ne vegyem észre... ezért szoktam már belerakni az ágyába és ott hagyom. Közben meg feszült leszek meg még nekem van lelkiismeret furdalásom az ügy miatt, de tudom, ha nevelni akarom,akkor nem kell annak lenni.

Szerintem is már ekkora van nekik akaratuk és szeretnék is azt megvalósítani.

2011. dec. 25. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 11 hónapos/épp ma :)/ és egy igazi kis hisztigép.

Kb 2 hete csinálja és totál kitud vele borítani :)Hisztizik evés közben,ha nem veszem fel,ha valamit nem kap meg és ha valamit nem szabad neki.Igazából én sem tudom kezelni a dolgot :( Az evést viszont megoldottam egy kanállal.A kezébe adom és hagyom,hogy nyúlkáljon az ételébe,próbál kanalazni de mire a szájához érne már semmi nincs benne.Ezt nagyon szereti és leköti a figyelmét.

Kellemes ünnepeket!

2011. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez már temperamentum.

1. gyermekem volt ilyen csecsemőkorában. Soha semmi nem volt jó neki, folyton visított.

Most épp 3 éves. Már megjártuk a nev.tanácsadót, kezelhetetlen, hisztis, akaratos viselkedése miatt. Nem változott kiskora óta, csak rosszabbodott.


DE! van egy 10 hónapos huga, aki SOHA nem morog semmiért, nagyon könnyű vele, eljátszik egyedül, folyton kacag, csendben van pelenkázáskor, öltöztetésnél.) Kis cuki:D

Remélem ő ilyen jó természetű marad.


Van különbség, igen, két gyermek között!

2011. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is gyanús, hogy egy 11 hónapos már tud akaratos lenni!:) Az én fiam valósággal toporzékol, üti, ami épp előtte van (asztal, ágy, játék). Evés közben szerintem mostanában azért csinálja, mert nem akar kanállal enni, hanem azt élvezi, ha mindent a két ujja közé csippentve tehet be önállóan a szájába. Emiatt aztán azonnal elcsapja a fejét, ha közelítek a kanál főzelékkel!:) Én úgy oldom meg, hogy engedem, hogy egyen apró kenyér falatkákat közben önállóan, és közben be-be csúsztatom a kanál főzit. Ha végképp nem bírok vele, akkor engedem, hadd menjen, és próbálunk később enni egy kicsit, mert amikor már nagyon éhes, akkor általában sikerrel járok.
2011. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 11 hónapos és ugyanazokat csinálja, amiket leírtál. Meg tud már toporzékolni is.

Én sosem engedek a hisztinek, mert akkor megszokja, hogy ezzel el lehet érni, amit akar. Meg szoktam mondani neki, hogy fejezze be az ordítást, csapkodást, stb. mert ezzel nem ér el semmit. Szó szerint azt mondtam neki pont tegnap, hogy "Ezzel nem hatsz meg, hagyd abba!" Erre ha hiszed, ha nem elhallgatott és nyugton maradt.

Felvenni sem szoktam amíg toporzékol, de nem hagyom magára. Elmondom neki, hogy hagyja abba, ha azt akarja, hogy felvegyem. Viszont amikor befejezi, akkor felveszem.

De nagyon fontos, hogy mindig ő hagyja abba a hisztizést és csak foglalkozom vele.

2011. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!