Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom ma kapta...

3 hónapos kislányom ma kapta meg a 3 hónapos oltást a Rotarix oltással együtt. Nagyon nyűgös szegényem. Meddig tart ez az állapot, és mit tehetek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
tenni nem nagyon tudsz ellene semmit. próbáld letenni aludni, hadd pihenjen, dolgozzon a szervezete. Azért figyeld,hátha felmegy a láza estére. Hőemelkedésnél már adhatsz neki kúpot/mivel oltástól van/, nekem azt szokta mondani a doki.
2009. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
holnapra jobban lesz már. ja és még azt elfelejtettem, hogy az oltás helyét vizesruhával /langyos/ tekerd be, nehogy bedagadjon neki holnapra, mert attól is felmehet a láza. Az oltástól 3-4 napig lehet nyűgös, hőemelkedés, láz, max 48 órán belül normális.
2009. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az első két napon étvágytalan, és bágyadt volt a manó, aztán a harmadik napra nagyon sírós lett.

Aznap már én is vele sírtam végül, ugyanis se enni, se aludni nem akart, csak keservesen sírt.

Aztán délutánra jól lett, és szépen átaludta (először a három hónap alatt) az éjszakát.

Mondjuk ő nehezen viseli az oltásokat.


Nincs mit tenni, ezt át kell vészelni.


Próbáld nyugtatni, altatni.

Remélem nálatok nem lesz semmi gond.


És mérd a lázát többször is, nálunk csak hőemelkedés volt.

2009. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mára kicsit jobb, de még mindig sírós. Lehet az időjárás is... :-((
2009. máj. 21. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babám is tegnap kapott rotát (másodikat), és meningococcus elleni elsőt is.

Az éjjel nem sokat aludtunk...


Nálunk is étvágytalanság, alvásnehézség és sírás a mellékhatása a rotának.

Sajnos.

Mondjuk a 3 hónapos diperte is ugyanígy megviselte.

Átlag 3-4 napig tart nálunk a sírás, a kialvatlanság, és az étvágytalanság, de a 3 hónapos oltás után még öt nap múlva is hőemelkedése volt.

Hát ilyenek.

Sajnos ezek a hülye oltások kikészítik őket.

Ilyenkor iszonyú sok türelemre, és megértésre, és kötél idegekre van szükség.

Volt már, hogy én is vele sírtam, de most már próbálom inkább őt nyugtatni, és nem kiborulni.

Nehéz, mert nagyon szenved.


Kitartás nektek is!

Csak véget érnek egyszer ezek a hülye oltások!

2009. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!