Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a kisfiam. Mi a...

4 hónapos a kisfiam. Mi a jobb neki, ha az apja nélkül nő fel, vagy ha együtt maradunk, de állandóan veszekszünk?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem érti meg a férjem, hogy neki is változnia kell és le kell mondania néhány dologról. Ő úgy gondolja, hogy csak nekem kell változtatnom a baba miatt. Teljesen ki vagyok már borulva, mert mióta megszültem még egyetlen napot sem töltött velünk!!! Ráadásul elvártam volna, hogy legalább a Karácsonyt velünk töltse, de inkább a haverokhoz ment inni és kártyázni, ráadásul itthon sem aludt! 29 éves, szóval már nem fiatal, és pont ő akarta annyira a babát! Állandóan azzal takarózik, hogy mennyi pénzt rak le az asztalra, és hogy miért nem érem be azzal? De van egy mondás is: "A pénz nem boldogít!" Nem tudom mit tegyek, de úgy érzem jobb már nem lesz a kapcsolatunk, sőt egyre csak mérgesedik.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit csináljak?

Segítsetek!

Egy kétségbe esett anya


2008. dec. 26. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ebben a helyzetben elcipelném egy párterápiára, amennyiben hajlandó rá, mert ott egy harmadik személy "beszéltet" ki mindkettőtöket.

Egy barátnőmnek ez segített, mert a pszichológus nőci rámutatott arra,miért és hogyan jutottak idáig.

Aztán ha ez nem válik be és nem változik semmi, jobb ha egyedül (esetleg szülők, barátok segítségével) neveled fel a gyerekedet, mert totál kikészülsz és a gyerek érzi a feszültséget.

És elveszíted az esélyed arra is, hogy egy normális férfival megismerkedj (mert gyerekkel is lehet, nehezebb, de van esély rá hogy boldog legyél).

Vagy ha módodban áll, költözzetek el egy időre a bébivel, hátha ráeszmél kedves apuka,hogy ha nincs hova hazamenni, meg nem várja senki otthon, akkor nem annyira "izgi" csavarogni se...

Drukkolok nektek!!

2008. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet, bár nem ment el a haverokkal és mindig itthon aludt a férjem. Szereti is nagyon a pöntyöt, de elég sokszor ült a számítógép előtt, mondván, hogy dolgozik, ez igaz is, csak mióta meglett a baba elég sokat ült a gépnél, a házimunkában vagy másban meg nem vette ki a részét. Igazából minden úgy volt, mint baba előtt. A férjem is azt mondta, hogy most neki kell eltartania a családot. Megmondtam a férjemnek, hogy nekem nem a pénz kell, hanem az Apa, a férj, akivel közösen vállaltuk a babát. Megbeszéltük (illetve vita is volt rendesen), hogy ez így nekem nem jó. Vagy így marad a helyzet és akkor hétvégi apuka lesz vagy kicsit változtat... Hangsúlyoztam neki, hogy nekem ő kell, nem a pénz. Megértette.

Vannak férfiak, akik nem tudják kezelni ezt az új helyzetet, nem tudják, hogy mit tudnak vagy hogyan segíteni. (Másod vagy sokadrangúnak érzik magukat, nálunk még az alvásom is előrébb volt nála az első hetekben.) Szerencsére nálunk ez volt a szitu és nem a baba iránti érdektelenség. Kevesebbet foglalkoztam vele, mint a babával és ez zavarta kicsit.

Sztem vond be az apukát a baba körüli teendőkbe csináljátok együtt a fürdetést vagy csak add a kezébe, hogy most szeretnél egy teát, szendvicset csinálni magadnak. Vagy simán szeretnél elmenni fürdeni. Vagy ha letetted a kicsit aludni, akkor egyszerűen öleld át a párod egy kicsit.

Én például megkértem, hogy teregessen ki, mert éppen pelenkáztam vagy etettem a manót. Lehet, nem tudja, hogy mit tegyen, mondd neki, kérdezd meg,hogy tudna-e kicsit segíteni. Vigye ki a szemetet vagy Te kiviszed a szemetet csak fogja meg a picit. Engedd, had válasszon ő a feladatok közül és meglátod, hogy bekapcsolódik.

Nekünk sikerült ezt megbeszélni, megmondtam, hogy szükségem van legfőképpen rá, mint férj és mint apa is, és a segítségére is szükségem van, hisz együtt vállaltuk a babót.

Remélem tudtam segíteni vagy ötletet adni.


Békés Karácsonyt és jó babázást. :)

2008. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki az előttem szólókat,hogy inkább apa nélkül nőjjön fel semmint hogy egy feszült légkörben. El tudnak nagyon fajulni a dolgok, tetlegesség stb... Ez nem normális család modell. Én apa nélkül nőttem fel és soh nemhiányzott még egy másodpercre sem! És nyugodt boldog gyerekkorom volt. És egyébként is lehet hogy találsz egy normális férfit aki a gyerekeddel együtt elfogad és szeret. Akkor meg őt fogja apjának tekinteni a kisbabád. Szóval kitartás. Zongorázz végig minden lehetőséget és ha semmi sem vezet jóra akkor hagy el ezt az embert. Sok boldogságot és nyugalmat kívánok nektek.
2008. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Pszichológushoz biztosan nem tudom elrángatni, nem az a típus. Bevonni a baba körüli teendőkbe sem sikerült, próbáltam azt is. Esténként próbálkoztam az odabújással is, de nem igényli, mindig "fáradt". Úgy érzem már nem tudok többet tenni érte, betelt a pohár. :(
2008. dec. 26. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont ilyen az apám, és azt kívánom, bárcsak apa nélkül nőttem volna föl. Állati sokat veszekedtek anyuék, de az anyagi biztonság miatt vele maradt, persze apu sosem változott meg... Szerintem a gyereknek jobb apa nélkül fölnőni, mint egy rossz apával...


Persze ezt te döntöd el, de azt ne felejtsd el, hogy a babátokban minden veszekedés nyomot hagy....

2008. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!