Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Fiam egyfolytában betegeskedik!?

Figyelt kérdés
15 hónapos fiam már október óta hol ebbe a vírusba van hol másikba.Most jelenleg lázas beteg,köhög,folyik az orra és hasmenése van.De kb 2 hete gyógyult ki ugyancsak hasmenéses járványból.Az utóbbi 3 hónapban sokszor volt hörghurutja,megfázása,láza.Mindig kapott antibiotikumot és ezzel le is volt tudva.Igaz tejallergiás is emiatt is lehet neki a hörghurutja......de nem csak ezért.Már nagyon aggódok.Tegnap is vittem dokihoz,nem a saját orvosunk rendelt.Írt fel neki antibiotikumot,de az utóbbi 2-3 hétben ez a 3. kúra.Szóval ma felhívtam a saját dokikat,mondtam neki h mi van.Nagyon ideges lett és azt mondta már nem tudja mire gondoljon h miért ilyen beteges a fiam.Nagyon megijesztett,hallottam a hangján h vmi nem stimmel.Pénteken kell vigyem vissza ellenőrzésre.Addig szét vet az ideg.Nagyon pesszimista ember vagyok és hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni. :( De igy is a sírás határán állok,rettenetesen aggódom és félek!Mit javasoltok?Mit tehetnék?
2011. dec. 28. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen adj neki antibiotikum kúra alatt bélflóra megőrző szert, én a fiamnak Normaflort szoktam adni, de van a Lactiv Baby is, bár azt még nem próbáltuk. Ez segít abban, hogy az antibiotikum ne nyírja ki szegénynek a gyomrát, ne legyen hasmenése, stb. Aztán ha nagy nehezen túl van a betegségeken, nem kell gyógyszert szednie, akkor adj neki multivitamint. Mi a Cebion Multivitamint használjuk. Nem tudom milyen időközönként viszed levegőre a fiadat. Én a te helyedben kerülném a nagyon hideg vagy éppen a ködös, párás levegőt, mert ilyenkor lehet a legtöbb bacit elkapni. És más gyerekek közelébe se vinném sűrűn. Az én fiam is mindig összeszedett minden vírust, de amióta adom neki a multivitamint és megfelelő időben viszem csak levegőre, azóta jóval kevesebbet volt beteg. Ha rossz idő van, inkább szellőztess sűrűbben a szobában.
2011. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
antibiotikumot csak akkor adj neki, ha bakteriális eredetű a fertőzés, mert a vírussal szemben hatástalan. adj neki sok probiotikumot, amivel helyre jön a bélflórája és erősítsétek az immunrendszerét. és maradjon otthon amíg nem gyógyul meg teljesen. a levegőre azért vidd ki, de ha jár bölcsibe, akkor oda ne vidd be.
2011. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kb mikor az én kisfiam is ennyi idős volt öröké beteg volt beleuntam hogy soha nem gyógyult ki aztán elmentünk egy magán doktornőhöz több kivizsgálásra elküldött kiirt valamilyen gyógyszert azt adtam csak és onnantól kezdve sokkal jobb minden azóta nem beteg egyfolytában mint azelőtt.
2011. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetesen kapja a normafloret,calcimuscot,acc 100-at,cebion multi4x-t.Emellett rengeteg gyümölcsöt is kap,mindig van itthon.


Bölcsibe nem jár.

2011. dec. 28. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg beteg ne adj neki multivitamint, nekünk anno azt mondta az orvos, hogy csak felerősíti a vírusokat, bacikat.
2011. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi hülye orvost, de komolyan... ne adj viatmint, mert felerősíti a vírust, antibiotikum rakásra.... 3 éves elmúlt a nagyobbom és még nem kapott soha antibiotikumot. Igaz, én megkerestem azt a gyerekdokit, akiben igazán bízni tudok, még ha 200km-re hordom is a gyereket. Mondjuk ez a doki abszolút nem híve az antibiotikumnak, elmondta, hogy ritkán hasznos, ellenben szinte mindig káros. Antibiotikumnak akkor van értelme és csakis akkor, ha kitenyésztik a bacit és pontosan az arra megfelelő szert kapja a gyerek (vagy akár felnőtt).

A gyerek akkor lesz egészséges, ha tisztességes étrendje van és megkapja azokat a tápanyagokat, amelyekre szüksége van. Betegségek is kellenek, hogy megerősödhessen az immunrendszere.

A lázat hagyni kell, nem szabad csillapítani, hacsak nem tartósan nagyon magas, vagy ha a gyerek nagyon rosszul érzi magát tőle, hiszen a szervezet így tudja legyőzni a bacikat.

Hasmenés esetén - mondjuk a kérdező esetében ez már valószínűleg a tönkretett bélflóra miatt van - csak annyi a teendő, hogy elegendő folyadékot adjunk a gyereknek és ha sokáig tart a dolog, akkor pótoljuk az elvesztett ásványi anyagokat is, vannak erre megfelelő készítmények. Amúgy nem igényel kezelést, orvosi beavatkozást, magától gyógyul, főleg, mert legtöbbször vírus okozza.

Köhögésre Stodal szirup, hörghurutra a naturlandos kakukkfüves szirup tökéletes megoldás, kár terhelni a gyerek szervezetét mindenféle vegyi sza...rsággal.

2011. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. mondjuk a mi dokink épp, hogy javasolja a vitamint, még régen az én gyerekorvosom mondta ezt. viszont kislányom orvosa meg folyton tömné antibiotikummal...
2011. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy te is adod a probiotikumot és a multivitamint. Akkor pedig szerintem az lehet a gond, hogy rengeteg antibiotikumot kapott, ami teljesen legyengítette az immunrendszerét és azért kap el mindent. Én a saját példámból indulok ki, tavaly műtöttek epekőre. Előtte volt egy megbetegedésem, amire kaptam antibiotikumot, aztán nem jöttem rendbe teljesen, műtét előtt elküldtek gégészetre, ahol kiderült hogy tüszős mandulagyulladásom van. Újbóli antibiotikum kúra következett. Mire újra műtétre kerültem volna, herpeszem lett. Közölték velem, hogy így nem lehet műteni, mert annyira gyenge az immunrendszerem, hogy ottmaradok a műtőasztalon. Nem tudom, hogy miért ad ennyi antibiotikumot az orvosod. Tudom, hogy a legtöbb orvosnak ez a mániája. Ha köhög, taknyos, torokgyulladása van a gyereknek, az lehet vírustól is, arra pedig hiába ad antibiotikumot, nem ér semmit mert valóban a vírust az nem öli meg, csak a baktériumot. A vírusnál gyulladáscsökkentőket szoktam adni, nem antibiotikumot. Én a te helyedben, ha túlesik a fiad a betegségen, tényleg adnám neki tovább a vitaminokat, hogy megerősödjön. Az erősödő időszak alatt kerülném a ködös, párás időt, illetve a közösséget és így talán helyre jön az immuja. A Normaflore-t pedig antibiotikum abbahagyása után is add a fiadnak egy pár napig. Ezt egy gyógyszerész mondta nekem. Aztán pedig mondd meg az orvosodnak, ha nem feltétlenül muszáj, ne írjon fel antibiotikumot a fiadnak. Ha meg ezután is beteges, akkor pedig kérj egy kivizsgáltatást. Bocs a hosszú válaszért, de tényleg segíteni szerettem volna.:)
2011. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!