Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is "beszólnak" a...

Másnak is "beszólnak" a gyerekei szemszíne miatt? Ez hihetetlen mennyire idegesítő.

Figyelt kérdés
2 kicsi fiunk van 4 és 2 évesek.Mindkettő kék szemű az az acélkék fajta (nem világoskék). Az én szemem zöldes barna, a férjemé barna. Elhiszem hogy furcsa mikor együtt látnak így minket, de folyton beszólnak erre a dologra. Hogy nem e a postástól vannak e meg egyéb ilyen vicceseket, egy darabig viccesnek találtam, de most már rosszul esik, nem gondolják hogy ez kicsit megalázó? Kis településen (falun) élünk, nem akarom megbántani a lakosságot, de öröklésmenetről nyilván sose hallottak/tanultak. Rohadtul unom már hogy mindig magyarázkodnom kell hogy a férjem apukája és az én anyám is full kék szemű volt. Csak így néznek mosolyogva. Komolyan nem értem, miért jó ez ? Mit lehetne reagálni még rá, amivel leállíthatom a dolgot?
2011. dec. 28. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
MOndd azt, hogy nem a postás, hanem az ufok csinálták a két gyereket.
2011. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, előbb elküldtem:)


Még annyit akartam írni, hogy sok mindent nem tudsz ellene tenni, csak annyit, hogy elengeded a füled mellett. Szegényeknek nincs jobb szórakozása. Elhiszem, hogy idegesítő, de minél jobban zavar, annál jobban csinálják. Kitartás, és egyik füleden be, másikon ki:)

2011. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell velük foglalkozni és kész.... én anyukám barna hajú zöld szemű,apukám barna hajú barna szemű,öcsém és én szintén barna haj barna szem és bátyám szőke haj kék szem...szóval nagyon passzolt közénk :))) anyukám soha nem foglalkozott azzal miket mondanak stb stb mindig magába vigyorgott az embereken.Egyébként anyai papám volt szőke és kék szemű
2011. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Mondd, hogy neked kék a szemed, csak van kontaktlencséd, ami zöldes árnyalatú.

Szegény, egyébként sajnállak, tényleg olyan bunkók az emberek néha :(

2011. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

A postásra én csak annyit mondanék: "Igen, csak már arra nem emlékszem, melyik is volt" :)))


Vedd poénosan és ők is el fogják nevetni.

Én mindig ilyen hülyeségeket mondok, amikor butaságot kérdeznek.

2011. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Ráérnek az emberek. Falun különösen szeretnek a más dolgával foglalkozni, a pletyka lételem. Ha valaki elszellenti magát a kert végében, akkor 3 házzal odébb már mindenki "tudja", hogy a főút közepére f*sott fényes nappal. Ez ellen nem lehet mit tenni, max. annyit, hogy nem foglalkozol vele.

Nem kell mindenkinek megfelelni, csak önmagadnak. Hogy a hátad mögött mit mondanak, az legyen érdektelen a számodra, viszont családilag elbeszélgethetsz egy kicsit erőteljesebben (tanúk nélkül) a főbb sz@rkeverőkkel...

2011. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Az emberek azt hiszem már túl sok mindenbe akarnak véleményt nyilvánítani. Olyan dolgokba is beleütik az orrukat, amikben senki sem kérte a véleményüket. De tényleg próbáld viccesen felfogni ezt a történetet, mert máshogy úgy sem lehet.

Nekem az első lányom barna hajú, barna szemű. Én szőke és kék szemű vagyok. Szerinted mennyi megjegyzést kaptam már rá? De nem érdekel, csak nevetek rajta. A postás sztori nálunk is volt a játszótéren, aztán mondtam, hogy igen, nagyon bejön a Rezső (szegény annyira beteg, hogy remeg keze-lába, alig tud írni, biciklizni), csak a férjem meg ne tudja. Na erre mindenki röhögni szokott.

2011. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A "vicc" hogy a postások NŐK amúgy itt nálunk (kettő van összesen). Próbáltam én úgy felfogni és vicceskedve válaszolni is de mindig újra és újra előjön. Gondoltam az első gyerek után hogy na majd csak megszokják aztán leállnak ezzel, aztán megszületett a második és mindenki ezt nézegette úton útfélen hogy nahát csak nem ENNEK IS KÉK MARAD A SZEME??? Mondtam hogy de elképzelhető.

Most épp ovis látogatáskor jött ki megint ez a téma hogy nahát a másik IS kékszemű.

És???

Ráadásul a gyerekek is most már így rákérdeztek hogy mi van az ő szemükkel, persze csak annyit mondtam hogy nagyon szép kék a szemük és tetszik a sok bácsinak és néninek.

Ja és a poénkodáshoz: múltkor valakinek azt válaszoltam már mérgemben hogy igen DIREKT ilyen szép kék szeműeket akartunk örökbefogadni. Erre kiakadt a nyanyek hogy ilyennel viccelődök hogy örökbefogadás....

2011. dec. 28. 14:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondd hogy nem a postás csinálta őket,hanem a tejesember.

Amugy tuti téma vagytok,de fütyülj rá...ezért rühellem a falusiakat. Az én mamámnak is meggyőződése hogy egyszer hallott egy műsort a rádioban ahol a Czeizel arrol bezsélt hogy két valamilyen szinű szemű embernek nem születhet egy másféle szemű gyereke....lehet ezt a műsort hallották ők is:-)

2011. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem barna hajam, szemem van, a férjemnek fekete haja, barna szeme. Az egy éves kisfiúnk meg totál szőke!!!!! Eddig mindig elmagyaráztam, hogy a férjem anyukája is szőke, én is szőke voltam babának, nagymamám is szőke volt, de most már én is kezdem unni. Én is szivesen veszem a tippeket, hogyan lehetne lerázni Őket!
2011. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!