Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is "beszólnak" a...

Másnak is "beszólnak" a gyerekei szemszíne miatt? Ez hihetetlen mennyire idegesítő.

Figyelt kérdés
2 kicsi fiunk van 4 és 2 évesek.Mindkettő kék szemű az az acélkék fajta (nem világoskék). Az én szemem zöldes barna, a férjemé barna. Elhiszem hogy furcsa mikor együtt látnak így minket, de folyton beszólnak erre a dologra. Hogy nem e a postástól vannak e meg egyéb ilyen vicceseket, egy darabig viccesnek találtam, de most már rosszul esik, nem gondolják hogy ez kicsit megalázó? Kis településen (falun) élünk, nem akarom megbántani a lakosságot, de öröklésmenetről nyilván sose hallottak/tanultak. Rohadtul unom már hogy mindig magyarázkodnom kell hogy a férjem apukája és az én anyám is full kék szemű volt. Csak így néznek mosolyogva. Komolyan nem értem, miért jó ez ? Mit lehetne reagálni még rá, amivel leállíthatom a dolgot?
2011. dec. 28. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ebben a szituban vagyok nekem barna szem és haj páromnak szintén.

Lányunk zöld szemü szőke hajú fiunk kék szemü szöke hajú.

Nemrég születtek ikreink és nekik is így vannak a szinek egyenlöre.

Mindig megtalál valaki aki beleköt abba hogy miért nem olyan a szemük hajuk mint nekünk.

Ereszd el a füled mellet sokat nem tudsz csinálni mert ha vissza szolsz te leszel a rosz mert em érted a viccet.

2011. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon az agyatokra mennek a hajszínnel, rá lehet fogni, hogy ti mint felnőttek festitek a hajatokat, ezért nem egyezik a tiétek a gyerkőc(ök)ével. Szemszínre meg a kontaktlencse... Amúgy szard le őket, nem éri meg ilyeneken idegesíteni magad!:)
2011. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyapám finn volt, ennélfogva apám és én is örököltük a jellegzetes, kicsit mandula alakú világítóan kék szemét. Anyukám sötétbarna hajú sötét szemű, mire a falu vén tyúkjai ,,rájöttek" hogy apám nem anyámat ejtette teherbe hanem egy finn nőt aztán a gyereket ide hozták. Szerintük akkor lehet a gyereknek bizonyos színű a szeme ha mindkét szülőé olyan. Az emberi hülyeségnek nincs határa.
2011. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!