Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam még mindig...

Egy éves kisfiam még mindig nem alussza át az éjszakát? Mit tehetnék még? Már nagyon fárasztó.

Figyelt kérdés

Rengetegszer felkel, nem alszik vissza magától, álom van a szemében, nem lehet a mi ágyunkon sem elsimogatni, csak a ringatás marad, közben morog. Visszaalszik, de nem sokáig. Végül sír, és én próbálom teáztatni, de végül meg kell etetnem éjszaka. Éhes, mikor viszem neki , már köpi ki a cumiját és nagyon örül neki. Utána megint elalszik, de ismét nem sokáig. Miért lehet ez? Már citromfű teától kezdve mindent kipróbáltam.

Most az jutott eszembe, hogy állandóan enne? Nappal is kis koldus, :) de nem dagadt. 9 kiló.

Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket!


2011. dec. 29. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem 15 hós s éjjel minimum 2 szer fent van bab függö sajnos
2011. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ez volt/van nálunk is. Ő két hónapos korától 6 hónapos koráig aludt éjjel, mint a bunda, 10-12 órát. Utána kezdődtek a problémák. Persze ekkor jött ki az első négy foga, most 14 hónapos, és 12 foga van kint. De gyanítottam, hogy tuti, hogy nem ez a gond. Van, hogy két óránként ébred, de egy éjjel alatt kétszer minimum. Ő is rászokott, hogy éjjel eszik, de ezután ugyanúgy mocorgott. Már mindent kipróbáltunk.. Aztán jött egy gondolat, hogy lehet, hogy tejérzékeny a lányom. Már hetek óta híg volt a széklete, és korábban kijöttek a bőrén néhol ekcémának tűnő foltok. Egy napig nem adtam neki tápszert, sem tejes dolgot. Este 9-től reggel 8-ig aludt, meg se nyikkant.. Lehet, hogy csak véletlen, de 8 hónapja volt ilyen utoljára, hogy ennyit aludt, és a saját ágyában.
2011. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 14 hós és kb 3 hete alussza úgy át az éjszakát, hogy hajnal 6-kor eszik először és alszik tovább 9-ig. Kb 1 éves volt, amikor ő is egész éjjel evett volna. Eleinte próbálkoztam a teával, ringatással, stb, de aztán beláttam, hogy tök feleslegesen kínzom őt is és magamat is. Általában 2x evett éjjel 1 és 4 órakor, aztán 7-kor. Ez tartott kb 1-1,5 hónapig, aztán egyik napról a másikra aludt 6-ig. :) Jó, még most is kel egyszer éjjel, de iszik pár korty teát és alszik tovább.

Szóval én azt mondom, hogy ne kínlódj, add oda neki a tápit. Hidd el, le fog róla szokni.:)

2011. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:) Azt hittem csak az én babám ilyen éhenkórász! :) Köszönöm a válaszokat! Még az érdekelne, kedves utolsó, mert nekem is ilyen tájt eszik, hogy rögtön akkor készítetted el a tápot, vagy megcsináltad hamarabb? Mert ha már az éhség miatt kel, akkor nagyon sír és felkelti a tesóját.
2011. dec. 29. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem éhenkórász a gyereked, kifejezetten vékony a súlyából kiindulva, feltételezem rengeteget mozog, éjjel éhes, annyira egyértelmű, hogy ÉHES!!!


amit nappal nem kap meg azt éjjel fogja kérni. felesleges teáztatnod meg ringatnod, meg kell etetni. ezek a módszerek akkor működnek ha megszokásból kel...


nappal: reggel tápi, majd kenyér falatok. 10 óraira gyümölcs darált keksszel. elalváshoz tápi. délben ebéd, főzelék, sok hússal, majd kis nasi (gyümi, joghurt, keksz...). elalváshoz tápi. uzsonnára tejtermék, pl. joghurt vagy tejpép, túrókrém. vacsora főzelék, fürdés, kis játék és jó sok tápi, amennyit csak kér (200-250ml)


így kéne etetned, ennyire lenne szüksége 9 hónaposan, így nem lesz éjjel éhes

2011. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*1 évesen, bocs elírta, csak a kiló megzavart :)
2011. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nappal is sokat eszik! :) Azonkívül amit neki szánok( nincs benne bébiétel, már csak ami kajánkat eszi) egész nap mindenkitől kórincsál. :)
2011. dec. 29. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:

3 válaszoló vagyok. Én úgy csináltam és még most is úgy csinálom a hajnali evéshez, hogy este a cumisüvegbe bekészítem a vizet, egy külön kis pohárkába a megfelelő tápszert. Éjjel gyors mikrózás a víznek, bele a táp és kész. Kb 1 perc.:)

Egyébként a fiam attól függetlenül, hogy éjjel 2x evett, napközben nagyon jó evő volt. Reggelizett renbesen, tíórai, ebéd szép nagy adag, uzsi és még vacsizott is az esti tápszer előtt. Szóval szerintem nem azért evett éjjel,mert éhes volt. Most, hogy alszik 6-ig, alig eszik napközben. Egy hete pl csak üres kenyeret, sültkrumplit és rízst eszik.Ezeket is keveset, sajnos.Bármit kínálok nem kell neki. :( Ez most egy ilyen időszak, az meg olyan volt.

2011. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as még mindig. :) 2 dolog még.

Az én fiam is mindenkitől kunyerát a rendes kajákon kívül is. Még idegenektől is képes volt. :) Néha nem is értettem, hova fér bele ennyi kaja.

A másik, amikor kétszer evett éjjel a kisfiam, minimum 1 éjszakai peluscserét be kellett iktatni. :) Én mindig akkor csináltam, miközben ette a tápszert.

2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!