Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen összezavarodtam!...

Teljesen összezavarodtam! Most akkor mivel kell kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hós. Lassan el akarom kezdeni a hozzátáplálást, mivel sajnos tápszeres. Bár néhányan azt mondják, így is csak fél éves kor után kell, mások szerint meg 4 hónaposan kell kezdeni...

Szóval a kicsim elég jó súlyban van, nem akarom még pluszba cukorral tömni a tápszer mellett. Most akkor ilyen tejpéppel kell kezdeni és úgy kiváltani idővel egy-két étkezést, vagy gyümölccsel meg zöldséggel?

Légyszíves segítsetek, teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mit adjak neki


2011. dec. 29. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha a kisfiad szépen gyarapodik, és elég neki a tápi, én még várnék.

De egyébként érdemesebb zöldégekkel-gyümikkel indítani.

Pl. Almapüré, krumplipüré, répapüré, sütőtök.... 1-1 adag, mondjuk tízórai vagy uzsi kiváltására.

Ezek után, ha ízlik neki, később keverve pl. alma-krumpli, sütőtök-krumpli....stb.

A tejpépet meg alkalomszerűen, és bőven elég 6 hónapos kor után.

2011. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a tejpép az tulajdonképpen tápszer csak más az állaga.

ha tápszeres a babád akkor igazából tök mindegy, hogy tejpépet vagy tápszert kap, persze táplálóbb a előbbi.

krumpli, répa, alma, barack, sütőtök. ezeket KÓSTOLTASD majd, a 2-4 kiskanálnyi adagtól nem fog hízni ;)


azt, hogy mikor kezded meg a babádra bízd, figyeld mikor kezdi érdekelni

2011. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányom 3 és fél hónapos és 2 hét múlva kezdem majd a szoktatást először sérgarépalével 1- 2 kiskanállal, és másnap is ugyanúgy ha semi gond emelem az adagot. Aztán almalé és ha ez is rendben van, akkor pürésítem ezt a kettőt, de először a zöldséget aztán a gymölcsöt, hogy ne az édeshez ragaszkodjon feltétlenül, aztán barack, burgonya, szilva pürésítve, de mindegyiknek adok néhány napot, hogy szokja. És lassan kiváltom a délelőtti és délutáni uzsonnát és aztán az ebédet is, míg csak reggel és este kap majd tejport, közben pedig tejpépet, hogy végül fél liter tejnek megfelelő tejterméket fogyasszon naponta.

Én így látom jónak....remélem a kicsinek is megfelel majd....

Szerintem nem nagy ördöngőség, csak túl sok az információ és mindenkinek más a véleménye, tégy úgy, ahogy neked és főleg a babádnak megfelel.

2011. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Keress rá a google-ben: hozzátáplálás.

Bármelyik web oldalt fogod megnyitni, 6 hósan ajánlják a kezdést. Arra alakul ki úgy a bélrendszer és záródik össze...

Sokan elkezdik előbb, nem elég hogy anyatej helyett tápszert eszik.

Szerintem várd meg a 6 hónapot, addig gyűjts be minden infót a hozzátáplálásról, van sok táblázat, leírás, tanács, arra már beültetheted az etetőszékbe megdöntve hogy az első perctől ott szokja meg az evést.

Ez az én tanácsom, csak jó szándékkal írtam le, de dönteni neked kell.

Gyümölccsel kell majd kezdeni, alma reszelőn alma leve 1-2 kanál, másnap dupla, aztán mehet bele egy kis húsa majd amennyit kíván. Mindig délelőtt tanácsos kínálni mert ha allergiás reakció lépne fel egy új dolog miatt, az ne este derüljön ki ill. nehogy azért ne aludjon mert felpuffasztja vagy csikarja, bántja a pociját... Röviden ennyi.

2011. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vettem sok almát majd szépen csináltam belőle almalevet 1.nap 20ml-t

2.nap 50ml-t

3.nap 80ml-t

4.nap 120ml-t

5.nap 150ml-t

utána lévő nap már pürét adtam neki, ugyan így. Bejött neki. Aztán kapott almapürét tejpéppel 3.napig fele fele arányban az utolsó 2napon pedig 1/3 arányban és 6.-7. napon kapott sima tejpépet. Aztán adtam répát 2napig, ahogy bement úgy kijött (alma-répával). Aztán adtam tököt azt meg nem szereti. utána krumplit azt csak almával eszi meg. tegnap kezdtük az őszibarackot. Ja és 3.5hósan kezdtem vele almával,most 5hónapos lesz.

2011. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok, egy-egy adag alatt én úgy értem hogy egy kis tányér, de látom más kanálkával kezdi. Hát ki lehet azt is próbálni, hogy pár kanálka, elfogadja-e, és ha ízlik neki, akkor pict adni még.

Egyébként -és bocsánat, nem akarok okoskodni- de nem értem hova siettek a hozzátáplálással. Külön munka, pucolgatni meg főzögetni meg pürésíteni. Bőven jó a 6 hónapos kor.Addig van egy kis nyugi...:) De mindenki maga érzi vagy tudja, csak leírtam.

2011. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
4 hónapot hol hallottad? Az nagyon kevés, nem szabad olyan korán elkezdeni! Minimum 6 hónapot várni kell, tényleg nem tesz jót a bélrendszerének, ha túl hamar elkezded. Meg én azt hallottam, hogy ettől nagyobb eséllyel alakulnak ki ételallergiák.
2011. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11.54-es vagyok, a kóstoltatást azt mindig tízóraira add neki, ha netán allergiás lenne rá az délután jöjjön ki és ne pedig este. amit már eszik nincs vele gond azt adhatod uzsira is
2011. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az én első fiam is tápszeres volt és már 3 hónaposan evett mást is.Nyugodtan elkezdheted neki.Semmiképp nem pépek,hanem gyümölcs,zöldség.Elsőként alma leve,pürésítve,krumpli,őszibarack,sütőtök,banán,(később)sárgarépa.A 4 hónaposnak való bébiételt nyugodtan adhatod neki.Én az almát darált keksszel,babapiskótával kevertem.Ez volt a kedvence.

Most 2 hónapos a kisebbik fiam.Jövő hónapban én is kezdem etetni:alma,darált babapiskóta,krumpli,őszibarack. + 4 hónaposnak való bébiétel.

2011. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon tudom élvezni hogy meg kell pucolni, főzni, reszelni, pürésíteni.. igaz nem mindig akkor kap üvegeset. Most az őszibarackot üvegesből adom, azt nem tudom neki magam csinálni. Hozzátáplálásnál az orvos és védőnő véleményét kértem ki mindig, hogy most mit hogyan. Tudom én is mert olvastam, de azért rászoktam kérdezni.
2011. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!