Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen összezavarodtam!...

Teljesen összezavarodtam! Most akkor mivel kell kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hós. Lassan el akarom kezdeni a hozzátáplálást, mivel sajnos tápszeres. Bár néhányan azt mondják, így is csak fél éves kor után kell, mások szerint meg 4 hónaposan kell kezdeni...

Szóval a kicsim elég jó súlyban van, nem akarom még pluszba cukorral tömni a tápszer mellett. Most akkor ilyen tejpéppel kell kezdeni és úgy kiváltani idővel egy-két étkezést, vagy gyümölccsel meg zöldséggel?

Légyszíves segítsetek, teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mit adjak neki


2011. dec. 29. 11:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, nekem néha nagyon elég volt elkészíteni az adagokat. Viszont én almát vagy almalevet sem adnék csak úgy naturan, 6 hónapos kor előtt. Ugyanúgy főztem és pürésítettem.
2011. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam olyan hasfájós volt picinek,hogy egy megváltás volt neki 2 hónapos és 3 hetesen elkezdeni mást enni(alma..stb),mint tápszer.Rá két hétre elmúltak a görcsei.Neki nem volt túl korai.
2011. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. dec. 29. 12:12
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én Fiam csak anyatejes volt, de a gyerekorvos tanácsára elkezdtem kóstoltatni 3 hónaposan turmixolt-passzírozott meggyel, majd barackkal, mert éppen akkor volt szezonja. Imádta, így viszonylag tempósan adogattam Neki a gyümölcsöket, zöldségeket és nem bántam meg. A mai napig masszívan anyatejes (6-8x szopik egy nap, éjjel is), viszont MINDEN korának megfelelő főzeléket, gyümölcsöt, pépet boldogan fogyaszt. 9 hónapos lesz holnapután, naponta 1x eszik főzeléket és 1x valami tejpép-szerűséget. Ja, és a kakilási gondjai egy csapásra megoldódtak a gyümölcsöztetéssel, pedig sokat kinlódtunk előtte, állandóan szélcsövezni kellett, nagyon hasfájós volt.

Szerintem az ösztöneidre hallgass, illetve figyeld a Babádat, jelezni fogja, hogy jó neki vagy sem ...

2011. dec. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is elkezdtem a fiam 3,5 hónaposan hozzátáplálni, mivel apadt a tejem, és nem akarom csak táppal tömni. Nekem az nem szimpatikus. Úgy gondolom, hogy ha idővel ki tudok váltani 1-2 étkezést normális ételre, akkor talán elég lesz neki a tejem, és nem lesz szüksége tápra. Na de mindegy.

Nekem anyukám azt mondta, hogy kezdjem a levekkel.. Almalé, répalé.. Aztán jöhetnek a papik. Alma, répa, krumpli, sütőtök, őszibarack. Már banánt is kóstolt egyszer. Mi egyenlőre ezeket adjuk, annyit kap, amennyi neki jól esik.

Kutya baja tőle, és mióta hozzátáplálom, normálisan van széklete! (előtte heti 1x volt)

Itt van 1 link, remélem hasznotokra válik!


[link]

2011. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pár kanál gyümölcs vagy zöldségpéptől nem fog hízni jobban.

A tejpéppel várnék, zöldséget, gyümölcsöt már próbálnám.

2011. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!