Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne rászoktatni a...

Hogy lehetne rászoktatni a kislányomat, hogy aludja át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza kórházból, és kiderült, hogy éjszaka etették a babát a csecsemősök, így éjszaka is tartja a 3 órát. Hogy tudnám hamar rászoktatni, hogy átaludja az éjszakát?
2009. máj. 21. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezeket a tanácsokat kaptam:

Reggel átöltöztetni, onnantól 3 óránként etetni, akkor is, ha aludna. Közben óránként változtatni a pózt, vagy megmozgatni, felemelni, stb. Azért, hogy ne legyen mélyalvás napközben.

Én ennyit csináltam, 2 nap múlva átaludták az ikreim az éjszakát, meg azóta is.

De ha most jöttetek meg a kórházból, akkor várható, hogy még 3 óránként fog enni egy ideig, ilyenkor még kicsi a gyomruk ahhoz, hogy átaludja az egész éjszakát, általában.

2009. máj. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom, hátha sikerül:)
2009. máj. 21. 07:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre még sehogyan! Még nagyon pici és nem azér etették éjjel is, mert nekik az olyan jó volt, hanem mert a babának még szüksége van rá. A gyomra kb. diónyi, az anyatej nagyon könnyen emészthető, tehát ő bizony legalább 3 óránként megéhezik, hiszen még nem is tudja megkülönböztetni a nappalt az éjszakától. Majd, ha kicsit nagyobb lesz, lehet, hogy ő maga fogja úgy alakítani a rendszert, hogy éjjel már ritkábban fog enni vagy éppen nem is fog. Addig, meg neked kell hozzá alkalmazkodni és éjjel is etetni. Bizony nehéz, de hidd el, kibírható. Az én 8 hónapos kislányom még mindig felébred éjjelente min. 1x. Tudom, hogy igazán nem a tej miatt, hanem csak azért, hogy érezze, hogy ott vagyok. Olyankor kap egy kis szopit és alszik tovább. Ő a 4. babám, tudom, mit beszélek :)) A nagyok is felébredtek az elején 3-4 óránként, de ahogy nőttek egyre hosszabb lett az éjszakai alvás és egyszer csak végéi aludták.. ezt bizony ki kell várni. Addig is szoptass, amikor a babád igényli! Kitartást és sok erőt kívánok és gratulálok a babához!
2009. máj. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj te alkalmazkodni a babádhoz! Az előttem szólónak teljesen igaza van, még egyszerre csak keveset tudnak enni.


Az elején a fiam 2 (!) óránként evett éjjel-nappal, aztán éjjel már csak 3, majd 4 óránként. Most 4 hónapos és minimum 1x minden éjjel éhes, de van hogy 2x. Ezzel jár a babázás :) De ha szoptatod, nem olyan rossz dolog, teleszívja magát és már alszik is, kicsi böfike és lerakhatod a kiságyba. Van aki a babájával alszik és csak a szájába adja a cicit, ha nyafog. Nálunk az a probléma, ha nem akar visszaaludni, de hamar megtanulják megkülönböztetni a nappalt az éjszakától és utána az éjszakai szopi után többnyire vissza fog aludni.


Egyébként ha kislányod van, számíthatsz rá, hogy hamarabb átalussza az éjszakát (kb. 8 hetes korától)


Örömteli babázást kívánok és sok tejcsit :)

2009. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem is az a legnagyobb bajom, hogy nehezen alszik vissza szopi után... Viszont muszáj valami rendszert vinnem a mindennapjaiba, így a későbbiekben sokkal könnyebb lesz.

Jó babázást nektek!

2009. máj. 21. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!